۱۲:۳۲ ق.ظ ۱۳۹۶-۱۱-۲۰

راههای فهمیدن تمکن مالی مردم برای قطع یارانه

جیبتان را خالی کنید

مانند گواهی سلامت خودرو یعنی معاینه فنی، مراکزی جهت بررسی عدم تمکن مالی افراد و صدور گواهی عدم تمکن مالی، ایجاد شود. که این مراکز تحت آزمایشهای سخت از قبیل اندازه دور کمر و شکم، دور گردن، وزن، سیاهی دور چشم، پینه دست و پا و تعداد دنده های از پوست بیرون زده بررسی های خود را انجام دهند.

نویسنده:

راه راه:در پی نگرانی دولت برای نحوه قطع یارانه ی تقریبا نیمی از مردم، راه های زیر پیشنهاد می شود:

۱_ یارانه ها کلا قطع بشوند. آنهای که تمکن ندارند، خود به خود بعداز مدتی دچار سوتغذیه می شوند. چهره مستحقش از دور داد میزند که تمکن مالی ندارد و مستحق دریافت یارانه است. ممکن است عده ای از سودجویان و مستحق نماها با گریم قصد فریب داشته باشند، که با گرفتن علایم حیاتی مثل نبض و فشار خون، مچ این افراد گرفته می شود.

۲_ مانند گواهی سلامت خودرو یعنی معاینه فنی، مراکزی جهت بررسی عدم تمکن مالی افراد و صدور گواهی عدم تمکن مالی، ایجاد شود. که این مراکز تحت آزمایشهای سخت از قبیل اندازه دور کمر و شکم، دور گردن، وزن، سیاهی دور چشم، پینه دست و پا و تعداد دنده های از پوست بیرون زده بررسی های خود را انجام دهند.

۳_ دولت کاری کند که فاصله طبقاتی زیاد شود. بعد از اینکه فاصله فاحش و قابل تمییز بین فقیر و غنی افتاد، طوری که مردم یا بالای شهر باشند و یا پایین شهر و وسط شهر خالی از سکنه شد، وسط شهر را سیم خاردار و نگهبان بالای برجک با نور افکن بگذارند. تا کسی فکر فرار از تمکن به سرش نزند و بعد سرشماری شود که خدای نکرده حقی، ناحق جابجا نشود.

۴_رئیس جمهور شرکت در جشن تولد همسرش و هدیه دادن را برای عموم آزاد کند. این مهمانان عزیز و گران قدر، همانهایی هستند که منابع مالی و زمانی زیادی صرف پیدا کردنشان شده است. یک نفر جلوی درب منزل اسامی مهمان ها رو یادداشت کند و بدهد دست معاون قطع کن و سخنگوی دولت آقای نوبخت تا در لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ لحاظ کند. می توان یک رونوشت از اسامی و نوع هدیه را هم برای اداره دریافت اظهارنامه مالیاتی فرستاد شود تا از موازی کاری جلوگیری شود.

2
دیدگاه بگذارید

avatar
2 نظر دادن ها
0 پاسخهای موضوعی
0 دنبال کنندگان
 
پرواکنش ترین نظر
پرطرفدارترین نظرسنجی
1 نظر نویسندگان
حسنali نوشتن نظرات اخیر
  اشتراک در  
اطلاع از
حسن
مهمان
حسن

عالی بود

ali
مهمان
ali

واقعا دولت به این کارا هم میرسه