دلار 5000 تومانی

۱۰:۴۴ ق.ظ ۱۳۹۶-۱۲-۰۴

پیشنهادهایی ملی برای تعریف چیزهای ملی جدید!

دلار ملی و خط فقر ملی

در خلال جستجو،­ چشممان به خط فقر ملی! هم خورد که جرقه ای را در ذهنمان ایجاد کرد که عرض می کنیم! اخیرا ما در عرصه پیشرفت اقتصادی، از شاخص جدیدی با عنوان «خط فقر ملی» رونمایی کردیم که مشت محکمی به همه می­زند حتی به خودمان! و این برای آن است که دشمن حساب کار دستش بیاید. این کلمه «ملی» آن اوایل با کلماتی مانند: قهرمان، افتخار و عزت می­آمد. بعد با تولید خودروی ملی، سر شوخی باز شد و حالا به خط فقر ملی رسیده است.

نویسنده:

گفتیم یک طرفه به قاضی نرویم، رفتیم گوگل جستجو کردیم «تلاش دولت برای مهار دلار!» حالا کاری با پیش فرضهایی که گوگل، بعد از تایپ «تلاش دولت برای…» به ما پیشنهاد داد نداریم که یک سورتمه به «چگونه همسایه خود را…» زده بود، صحبت سر این است که وقتی نتایج جستجو آمد، اولین جواب مربوط به ۱۳ دیماه بود که از صف­های طولانی دلار دولتی می­گفت و بعدی مربوط به ۲۳ شهریور که دولت ارز مسافرتی را حذف کرد! انشالله که دوستان تلاش می­کنند ولی آنرا رسانه­ای نمی­کنند و قصد دارند بعدا که شرایط آرام شد، نتایج و تلاشها را با کتاب «فیلها انتگرال می­گیرند۲» با هم منتشر کنند.

۵تا هزار آوردیم، یه دونه دلارو بردیم

در خلال جستجو،­ چشممان به خط فقر ملی! هم خورد که جرقه ای را در ذهنمان ایجاد کرد که عرض می کنیم! اخیرا ما در عرصه پیشرفت اقتصادی، از شاخص جدیدی با عنوان «خط فقر ملی» رونمایی کردیم که مشت محکمی به همه می­زند حتی به خودمان! و این برای آن است که دشمن حساب کار دستش بیاید. این کلمه «ملی» آن اوایل با کلماتی مانند: قهرمان، افتخار و عزت می­آمد. بعد با تولید خودروی ملی، سر شوخی باز شد و حالا به خط فقر ملی رسیده است. رقم این خط فقر جدید یا شدید، معادل ۷۰۰ هزار تومان برای یک خانواده ۵ نفره است! یعنی به ازای هر نفر در روز، چاهار هزار و ۲۵۰ تومان می­افتد! ما با الگوی تغذیه­ای یک پستاندار گیاهخوار نابالغ هم اگر بخواهیم زندگی کنیم، فوق­ اش با این پول بتوانیم، دو کیلو سبزی خوردن بدون ترب قرمز(چون عوارض گوارشی دارد، اهل فن می­ دانند) بخریم که آن هم حدود ۵۰۰ کیلوکالری انرژی تولید می­ کند و تا ۲۰۰۰ کیلو کالری که حداقل لازم  برای بقا است خیلی فاصله دارد! اما پیشنهاد جرقه ای ما این است که این تهدید را به فرصت تبدیل کنیم و با تعریف شاخص های جدید، وضعیت کشور را از بحران خارج کنیم! پیشنهادها:

  • استاندارد هوای پاک ملی: اگر تعداد کشته ها در اثر آلودگی زیر ۵۰۰ نفر باشد هوا پاک است.
  • استاندارد ملی امنیت سفر­های هوایی: زیر پنج سقوط در سال، معادل امنیت صد درصدی پرواز!
  • ریشتر ملی: هر ۹ ریشتر رایج، معادل یک ریشتر ملی است! اینگونه کشور کاملا از کمربند زلزله خارج می­شود.
  • دلار ملی: معادل ۱۰۰۰ ریال ملی، که بصورت تضمینی ثبات قیمت دلار را برآورده می­کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از