تبدیل سه وزارتخانه به یکی

۱۲:۲۱ ق.ظ ۱۳۹۷-۰۳-۲۱

چرایی طرح تبدیل سه وزارت خانه به شش وزارت خانه

پذیرایی ها اسراف میشود

عکاسان جلوی پاستور از ترکیب ایستادن هیئت دولت برای عکس های دسته جمعی روی پله ها ناراضی بودند و غر می زدند که این دیگر چه ساختاری است و گوشزد می کردند که چند نفر کم دارید و دولت نیز در صدد تامین چند نفر برآمد.

نویسنده:

راه راه : شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چرا کمیسیون مشترک اصلاح ساختار و صورت و رنگ ریش دولت تصمیم گرفت وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت به وزارتخانه‌های «صنعت و معدن» و «بازرگانی»، و وزارت ورزش و جوانان، نیز به «وزارت ورزش» و «سازمان ملی جوانان» و وزارت راه و شهرسازی به وزارتخانه‌های «راه و ترابری» و «مسکن و شهرسازی» تبدیل ‌شود؟
این موضوع برای عده ای که به تصحیح ساختار های غلط و فساد خیز و اعتلای این مملکت بی توجه هستند مورد تمسخر واقع می شود و با عبارت :” گاوگیجه گرفتیم بابا” از کنار آن عبور می کنند . اما این موضوع به قدری حیاتی و سرنوشت ساز است که یک کمیسیون از دولت، خود را وقف و فلج این کار کرده تا این تصمیم حیرت انگیز را گرفته است .
از دلایل این تصمیم شگفت و تعیین کننده میتوان به موارد زیر اشاره کرد :
۱- کمک به محبوبیت دولت
ساختار مورد پسند این کمیسیون یک ساختار تپل و تو دل برو است . با ادغام این وزارت خانه ها ساختار دولت شبیه چوب خشک شده بود و با نمکی اش را از دست داده بود .
۲-اصلاح ترکیب دولت
عکاسان جلوی پاستور از ترکیب ایستادن هیئت دولت برای عکس های دسته جمعی روی پله ها ناراضی بودند و غر می زدند که این دیگر چه ساختاری است و گوشزد می کردند که چند نفر کم دارید و دولت نیز در صدد تامین چند نفر برآمد.
۳-اصلاح الگوی مصرف در دولت
هر جلسه مقداری از پذیرایی های جلسات هیئت دولت اضافه است و خورده نمی شود و اسراف است . به همین دلیل تامین این افراد به صرفه جویی در هزینه ها و جلوگیری از اسراف پذیرایی ها کمک می کند .
۴-افزایش بهره وری دولت
کارایی دولت بالا می رود چرا که مثلا در بحث راه و شهر سازی جناب آخوندی اشک های چشمش خشک شده و نمیتواند برای سوانح و حوادث بعدی مقابل دوربین ها اشک بریزد و یا در وزارت ورزش و جوانان انجام ندادن این همه کار برای یک نفر سنگین است . درحوزه ی کاری وزارت صنعت معدن و تجارت نیز وضعیت به همین میزان شیرکاکائویی است و یک وزیر به تنهایی نمی تواند هم صنعت را تعطیل کند ، هم معادن را به گردن پیمانکاران بیاندازد و هم تجارت را محدود به واردات کند و به یک وزیر و زارت خانه دیگر برای انجام این همه کار نیاز است .

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از