گوشی برای نشنیدن ناصحان

۱۰:۲۰ ق.ظ ۱۳۹۷-۰۳-۲۵

مداحی پارسال میثم مطیعی در عیدفطر و یک لیبرال

چراغونی پارسال

اصلاً لیبرال اگر می‌خواست به نصیحت پدرانه و حرف درست گوش کند که لیبرال نمیشد! میشد یکی از این بچه درسخوان‌های عینکی که می‌روند یک گوشه بی سروصدا به کشورشان خدمت می‌کنند و آخر هم ترور می‌شوند!

نویسنده:

راه راه: یک آزادی خواه لیبرال باید به شدت در مورد کنش ‌های اطراف خود حساس، دقیق و سریع  الواکنش باشد! مثلاً فرض کنید عده ‌ای قصد دارند FATF و پالرمو را مثل برجام در بیست دقیقه تصویب کنند برود پی کارش. خوب حق دارند! نماینده های مردم که وقتشان را از سر راه نیاورده ‌اند که ساعت‌ ها و روزها وقت بگذارند و بررسی کنند تا به نتیجه درست برسند! حالا دو نفر نشسته ‌اند کف مجلس و به این نحوه تصویب معترضند! مشخص است که یک لیبرال آزاد‌اندیش باید به آنها حمله کرده، با انواع نیش و کنایه، از قبیل کاسبان تحریم، دلواپس، واپسگرا و غیره بزند حسابشان را برسد.
یا مثلاً فرض کنید مداحی – همین عید فطر پارسال- هشدار میدهد که غرب غیرقابل اعتماد است و برجام و هسته ¬ای به فنا خواهد رفت که خواهد رفت! یک لیبرال خوب نباید از کنار این مساله به آسانی عبور کند! باید پیج او را در فضای مجازی بیابد و تا میتواند فحش بدهد و بوق بگذارد. حتی اگر حرفش درست درآمد، لیبرال که نباید کم بیاورد! می رود با اروپا میبندد! اصلاً اروپا هم نبست، با چین و روسیه می بندد! آنها هم نبستند می‌ گردد یک چیزی پیدا می‌کند و با آن می‌بندد!
حتی ممکن است همقطارهای خودتان تمام حرف‌های آن مداح یا نمایندگان دلواپس را تایید کنند! باز هم کم نیاورید! خود را آن‌قدر به این کوچه و آن کوچه بزنید تا کت و کولتان از جا در رود، اما به هیچ وجه زیر بار این که ممکن است منتقدان روزی راست گفته باشند نروید که نروید!
اصلاً لیبرال اگر می‌خواست به نصیحت پدرانه و حرف درست گوش کند که لیبرال نمیشد! میشد یکی از این بچه درسخوان‌های عینکی که می‌روند یک گوشه بی سروصدا به کشورشان خدمت می‌کنند و آخر هم ترور می‌شوند! اَه اَه اَه! آدم حالش بد می‌شود!
اصلاً یک لیبرال در جریان مذاکره هرگز نباید انشا بخواند! حالا املاء نوشت، نوشت!

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از