داور بازی های فوتبال

۹:۵۴ ب.ظ ۱۳۹۷-۰۳-۳۰

تکنولوژی داور ویدئویی و وحشی است دیگر!

مگه داور چندتا چشم داره؟

باید یک داور ویدیویی مراقب باشد که وقتی بازیکن حمله دارد به سمت دروازه حریف میرود از جیبش چاقویی، موشکی، بمبی، چیزی درنیاورد بزند طحال مدافع حریف را سفره کند.

نویسنده:

راه راه: این تکنولوژی داور ویدیوئی به نظر خیلی چیز خوبی می آید. آقا جان اصلاً مگر داور چند تا چشم دارد؟! آن هم در فوتبال سریع امروز!

مثلا گاهی بازی در نزدیکی های نقطه کرنر در جریان است و آن سوی میدان در حوالی محوطه جریمه بازیکنی دیییش! با یکجایی میکوبد در یکجای مدافع حریف! آخر پدرت خوب! مادرت خوب! سه میلیارد نفر در گوشه گوشه این کره خاکی زل زدند به نقطه کرنر آن طرف زمین! آن وقت شما بجای این که سعی کنی از این لحظه لذت ببری و تب فوتبالیت را بچسبانی بالا میزنی با… در …آخه؟
یا شاید شما فکر کنید اورژانس بعضی بیمارستانها یا راهروی مدارس در زمان ثبت نام یا صف سبد کالا، هرکی به هر کی ترین نقاط جهان هستند! خوب اشتباه میکنید! محوطه جریمه فوتبال در زمان ارسال ضربه کرنر پس از معدن های بدون ایمنی که بعضاً روی سر کارگران خراب میشوند، رتبه دوم شیر تو شیر ترین نقطه جهان را دارد! این، اون را هل می دهد! اون این را زمین می زند! این زیر یک خم اون را می گیرید. اون به این سر زیر بغل حمال وند می زند! اصلا مثل این است که رهبران کره شمالی و جنوبی را بیاندازی در یک اتاق در را رویشان ببندی! با این تفاوت که تا کنون هیچ مذاکره ای در حل معضل محوطه جریمه نتیجه بخش نبوده! حالا این وسط یک از خدا بی خبری ممکن است یک دفعه بازیکن مقابل را گاز بگیرد! داور بیچاره از کجا بفهمد؟! اصلا تکلیف آن چند صد میلیون کودکی که این صحنه را می بینند و از فردا به جان یک دیگر می افتند چیست؟! وضعیت بند «عدم آموزش های خشونت آمیز به کودکان» در سند ۲۰۳۰ چه می شود؟! خوب یک دفعه کنار فوتبال آرم +۱۲ یا حتی گاهی +۱۸ بزنید برود پی کارش! آخر بعضی کار هایی می کنند که این جا خانواده نشسته! البته فکر نمی کنم سند ۲۰۳۰ خیلی با این یکی مشکلی داشته باشد و می توان این کنش ها را در چهارچوب آموزش های جنسی به کودکان ارائه داد!
خلاصه این تکنولوژی آنقدر خوب است که من می خواهم پیشنهاد کنم در تمام جهان از آن استفاده شود! مثلا در تصادفات رانندگی! یا در حیاط مدارس جهت برخورد با هر گونه شوخی خرکی! یا حتی در مجالس عقد و عروسی! اگر کسی ربع سکه بدهد و با زرنگی تمام هدیه اش را نیم سکه اعلام کند بتوان ویدئو چک داد.
حتی در سایر رشته های ورزشی مثل فوتبال ۵+۱ نفره که چشم شما را می بندند و شما را به بازی میگیرند و به شما تضمین می دهند که سایرین نیز با چشم بسته بازی کنند! اما بعد میفهمید تضمین نامه را پاره کردند و به جای خودشان چشم داوران را بسته اند! خوب باید درخواست ویدئو چک بدهید!
یا همین عربستان سعودی خودمان! حالا گیریم در یک بازی ۵ گل خورده! این که چیزی از ارزش هایش کم نمیکند! همینطور بمب و موشک است که حواله ی خانه های یمنی ها میکند و امتیازاتش را سازمان ملل برایش ثبت میکند! حالا آمدیم یک موشک از خط دروازه رد نشده بود و اشتباهاً امتیازش را برایش ثبت کردند! خوب سازمان ملل باید بتواند ویدئو چک بدهد تا ضربه را تکرار کنند یا از دوباره شلیک کنند!
یا همین رژیم صهیونیستی! درست است که این بیست و یکی – دو سالی که از حیاتش باقی مانده را نهایتاً بتواند با گواتمالا، میکرونزی، جزایر مارشال، نائورو، پالائو، توگو و آمریکا یک تورنومنت چند جانبه برگزار کند؛ اما باید یک داور ویدیویی مراقب باشد که وقتی بازیکن حمله دارد به سمت دروازه حریف میرود از جیبش چاقویی، موشکی، بمبی، چیزی درنیاورد بزند طحال مدافع حریف را سفره کند. حتی چون عادت کرده¬اند و به سمت کودکان و زنان فلسطینی شلیک میکنند، خدای نکرده ممکن است به سمت تماشاگران هم حمله کنند، وحشی است دیگر…

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از