۵:۴۷ ب.ظ ۱۳۹۵-۰۶-۲۴

طیف شناسی تماشاگران شهر آورد تهران

تماشاگر یا گلابی نما!

این دسته از تماشاگران فرق بین فوتبال با کلم پلو را نمی فهمند و تنها انگیزه ای که باعث شده به ورزشگاه بیایند تخمه آفتابگردان بوده! یعنی نیم کیلو تخمه آفتابگردان داشته اند اما هر وقت اقدام به شکاندن تخمه های مزبور کرده اند با غرغر و حتی تهدید های همسر شان مواجه شده اند پس ناچار به استادیوم پناه آورده اند.

نویسنده:

راه راه: اصولاً هرجمع یا اجتماعی تشکیل شده از فرد یا جمع های کوچکتری با ویژگی های متفاوت و متناقض، حتی اگر کل این جمع هدف به ظاهر واحدی را داشته باشند! (خودمان هم نفهمیدم چه گفتیم شما که جای خود دارید!)

برای مثال اجتماع بیست کیلو گلابی در یک میوه فروشی را در نظر بگیرید که ظاهراً هدف همه شان فروخته شدن است اما در حقیقت این چنین نیست بعضی از آنها گلابی سالم و با کیفت هستند و هدف شان فروخته شدن، بعضی ها کال و نرسیده و هدف شان قالب شدن به مشتری و بعضی ها هم که اصلاً گلابی نیستند بلکه آقوز هستند که دست به گلابی نمایی زده و خود را به جمع گلابی ها رسانده اند!

این همه آسمان ریسمان به هم بافتیم و چانه زدیم تا بگویم که آن یکصد هزار نفری هم که به ورزشگاه آزادی می روند به چند شاخه و دسته تقسیم می شوند و بعد به طور مختصر به معرفی گونه هایی که تا کنون کشف و شناسایی شده اند بپردازیم.

اما قبلش بگویم که در مثل جای مناقشه نیست بعداً برای مان حرف در نیاورید که فلانی گفت تماشاگر ها گلابی اند که اصلا دوست نداریم سر شوخی مان با این جماعت باز شود!

۱۳۹۰۱۱۳۰۰۰۰۰۰۴_photoa

۱_ این دسته از تماشاگران فرق بین فوتبال با کلم پلو را نمی فهمند و تنها انگیزه ای که باعث شده به ورزشگاه بیایند تخمه آفتابگردان بوده! یعنی نیم کیلو تخمه آفتابگردان داشته اند اما هر وقت اقدام به شکاندن تخمه های مزبور کرده اند با غرغر و حتی تهدید های همسر شان مواجه شده اند پس ناچار به استادیوم پناه آورده اند تا در کمال آرامش تخمه شکانده و پوست آن را با زاویه پرتاب ۳۶۰درجه تف کنند!

۲_دسته دوم اتفاقاً به دلیل این که فرق بین کلم پلو و فوتبال را می دانند برای دود کردن سیگار استادیوم را به سینما،پیاده رو، بیمارستان و مترو ترجیح داده و راهی ورزشگاه می شوند!

۳_ دسته سوم فرق بین کلم پلو با فوتبال را متوجه می شوند اما در تمیز دادن لوبیا پلو با فوتبال دچار مشکل هستند و انگیزه ورود شان به ورزشگاه هم یک کلمه است، اینستاگرام(تو خود حدیث مفصل بخوان از مجمل)

۴_کلم پلو فوتبال را بیخیال شوید این دسته از تماشاگران فرق بین استقلال و پرسپولیس را هم تشخیص نمی دهند! یک فامیلی در حراست استادیوم داشته اند این هم از قاعده ی “مفت باشه گوله باشه” پیروی کرده و به استادیوم آمده!

۵_این دسته از عزیزان که البته تعدادی انگشت شمار ضرب در هزار هستند! در اثر بی توجهی مسئولین به زیرساخت ها و کمبود سرانه فضای فحش پراکنی به استادیوم ها پناه می برند!

۶_خوره فوتبالی ها، با این دسته از تماشاگران شوخی نمی کنیم اینها به اندازه کافی از رتبه تیم ملی در رنکینگ فیفا، حسرت صعود تیم امید به المپیک، و حواشی ریز و درشت سرخابی ها می کشند به حال خودشان رهایشان می کنیم تا دربی شان را ببینند و کری شان را بخوانند.