۱۰:۲۴ ق.ظ ۱۳۹۵-۱۰-۱۷

راهنمای برخی اصطلاحات اینستاگرام

اگه جنبه داری بیا توو!

حتما شما هم در اینستاگرام عضو هستید؟ یا اگر عضو نیستید حتما با آن آشنایی دارید؟ یا اگر آشنایی ندارید حتما اسمش را شنیده اید؟ اگر هم که اسمش را نشنیده اید که دیگر ما با شما حرفی نداریم.

راه راه :
حتما شما هم در اینستاگرام عضو هستید؟ یا اگر عضو نیستید حتما با آن آشنایی دارید؟ یا اگر آشنایی ندارید حتما اسمش را شنیده اید؟ اگر هم که اسمش را نشنیده اید که دیگر ما با شما حرفی نداریم.
در هر حال؛ اینستاگرام نام یک شبکه اجتماعی برای انتشار عکس است؛ به این صورت که شما عکس هایتان را طوری در آن قرار میدهید که بقیه خوششان بیاید. شما یادتان نمی آید؛ اوایل که اینستاگرام ساخته شده بود هدف آن ثبت خاطرات روزمره و ارتباط مؤثر با افراد دیگر بود ‌طوری که تضارب آرا و همفکری باعث گشایش روح می شد. به همین دلیل به آن شبکه اجتماعی می گفتند. تا اینکه یک شیر پاک خورده ای آن را وارد ایران کرد؛ از آن روز به بعد اینستاگرام تغییر کاربری داده و به مکانی برای فحش دادن؛ پُز دادن و یقه جر دادن و لَج در آوردن تبدیل شد. به این ترتیب از حالت شبکه اجتماعی خارج شده و تبدیل به شبکه ” لَـجتماعی” یعنی لَج دربیار شد.
در ادامه بعضی از اصطلاحاتی که توسط افراد در سَردر ( بیو ) و دیگر سوراخ سُمبه های این شبکه استفاده می شود را برایتان شرح می دهیم.
۱- لطفا شاتم کنید: این جمله در سَردر و توسط افراد پُر رو و زیادی خو‌شحال استفاده می شود و به این معنی است که از صفحه من عکس بگیرید و آن را در صفحه خودتان قرار بدهید تا بقیه بیایند و مرا دنبال کنند! خوشبختانه نسل این افراد در حال انقراض است.
۲- اگه جنبه داری بیا توو: این جمله در همه جای اینستاگرام قابل استفاده است و به این معنی است که من تصاویر خاک بر سری و اونجوری منتشر میکنم و اگر شما از لحاظ روحی و جسمی طاقت دیدن این چنین مناظری را دارید وارد صفحه ی من شوید! بر خلاف گروه قبلی تعداد این افراد در حال ازدیاد است.
۳- کپشن مطالعه شود: کپشن همان متنی است که افراد زیر عکس‌هایشان می نویسند؛ در این جا از دیگران خواسته می شود تا آن متن را مطالعه کنند؛ آن متن می تواند از چرت و پرت و مزخرف تا آموزنده و مفید متغیر باشد. تحقیقات نشان داده که اقبال مردم با صفحات مزخرف بیشتر از آموزنده است.
۴- توهین ممنوع: این جمله معمولا در سَردر استفاده می شود. افرادی که از این جمله استفاده می کنند؛ آنقدر فُحش و توهین شنیده اند که دیگر طاقت دریافت فُحش و توهین جدیدی را ندارند برای همین با نوشتن این جمله در سَردر خود؛ به دیگران التماس می کنند که از ناسزاگویی به آن ها دست بردارند.
۵- تبلیغ = بلاک: گاهی دیده می شود که برخی افراد به صفحات پُر بازدید رفته و تبلیغ محصولات خود را در آن جا قرار می دهند تا افراد بیشتری آن را ببینند. صاحب آن صفحه که حس سوء استفاده شدن به او دست داده با نوشتن این معادله که تبلیغ مساوی است با بلاک دیگران را تهدید می کنند. اما چون ما مردمی هستیم که ریاضی مان ضعیف است؛ متوجه منظور وی نشده و به کار خود ادامه می دهیم.
۶- با صفحه ی من ازدواج کنید: این جمله توسط نویسنده این متن و در قسمت سَردر صفحه استفاده می شود و به این معنی است که مرا دنبال کنید تا شما را دنبال کنم!

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارید

اطلاع از
avatar
wpDiscuz