۱۲:۵۲ ق.ظ ۱۳۹۶-۰۱-۱۲

فالنامه ۱۳۹۶

برای سال ۹۶ با چشم باز برنامه ریزی کنید

بعد از سپری کردن ولنتاین معمولاً جو کشور از عشقی به عیدی تغییر ماهیت می دهد. پس حتی الامکان از جاساز خرس صورتی و قرمز و بنفشی که در روز ولنتاین هدیه گرفته اید در گوشه و کنار اتاقتان بشدت بپرهیزید که خانه تکانی از آنچه در آینه می بینید به شما نزدیکتر است.

راه راه:

فروردین
ایرانیان همواره از دیرباز در این ماه دچار تغییرات هورمونی می شوند. در این ماه شما نه حوصله ی سر و کله زدن با بچه های فامیل را دارید و نه حوصله ی دید و بازدید و دیده بوسی اجباری با فامیل (باز الحمدالله که ماکسیمم سه تاست). اما از طرفی ممکن است دلتان مسافرت بخواهد. میان یک دو راهی گیر می کنید. مسافرت با خانواده یا مسافرت با دوستان؟ اگر گزینه ی اول را مدنظرتان دارید که خدا صبرتان بدهد و در مورد گزینه ی دوم یعنی مسافرت با دوستان، توصیه ی ما به شما اینست که یه وقت به سرتان نزند و جوگیر شوید و پیشنهاد مادرخرج شدن را قبول کنید که در اینصورت باید بگوییم مادر به حالتان بگرید که در طول سفر دهانتان آسفالت است.

 

 

اردیبهشت
ماه انتخابات است و از آنجایی که این ماه کلاَ تکلیفش با خودش هم مشخص نیست و گلاب به رویتان یک ساعت خر تب می کند و یک ساعت دیگر باد و طوفان است پس نمی توان برنامه ریزی خاصی در موردش انجام داد. حالا شما هم هی بیا واسه خودت تَکرار کن چه فایده که مردم به روی خودشان هم نمی آورند؟

 

 

خرداد
ماه امتحانات است. باور کنید اینهمه شوآفی که دوستان برای امتحانات خردادماهشان می کنند هیتلر برای حمله به اقصی نقاط جهان نکرد. حالا خودمانیم شما که مرد امتحان دادن و شب بیداری ایام امتحانات نیستید پس دو راه بیشتر پیش رو ندارید. یا از همین الان بنشینید نم نمک و به مرور و فصل به فصل تقلب هایتان را بنویسید و آماده کنید یا اینکه بگردید و یک دکتر آشنایی چیزی برای صدور گواهی پزشکی امتحاناتتان پیدا کنید.

 

 

تیر
ماه تیرچین کردن میوه هاست. از سلبریتی های این فصل می توان به شلیل و گلابی اشاره کرد. تا می توانید شلیل بخورید. البته اگر گیرتان آمد.

مرداد
در این ماه هوا بس ناجوانمردانه گرم است و بیرون هم عینهو جهنم ، به حدی که اگر کله ات را از در خانه بیرون ببرید مختان زیر آفتاب داغ مرداد ماه قشنگ نیمرو می شود. جان؟ دلتان سفر می خواهد؟ خوب بروید اینستا. در آنجا هم برف می آید هم باران هم برگ ریزان پاییز را می توانید از نزدیک مشاهده کنید.

 

 

شهریور
تبعیض را شما در همه جا می توانید ببینید حتی در نگاه به ماههای سال. با اینکه شهریور در تقویم، آخرین ماه تابستان به حساب می آید اما درست از نیمه های آن به بعد، همه به چشم پاییز به آن نگاه می کنند. با این وجود شهریور هم یک ماه است مانند سایر ماه های خدا با این تفاوت که در ساعت ۲۴ سی امین روزش، ساعت یکمرتبه به نفع تمام دانش آموزان و دانشجویان و کارمندان به عقب برمی گردد. باز هم گلی به گوشه ی جمال ساعت. یک ساعت هم یک ساعت است.

 

 

مهر
پاییز هم آمد و شما به چشم خویشتن دیدید که علی رغم همه ی این سیراب سلطون بازی هایی که در توئیتر و اینستا برایش درمی آورند، این فصل هم چیز خاصی ندارد و شما بهتر است بجای آن منتظر فصل دوم سریال شهرزاد باشید.

 

 

آبان
در این ماه طبق روال هر ساله به لطف و همت خانوم ابتکار والبته بنزین وارداتی، تعطیلات زنجیره واری را برای دانش آموزان مقطع ابتدایی در پیش رو خواهیم داشت. هر چند که اگر از ما بپرسید این عمل به مثابه همان آفتابه خرج لحیم کردن است. آخرش که چی؟ بلاخره این دانش آموزان مقطع ابتدایی هم یک روز به مقاطع بالاتر می روند و خبری هم از تعطیلی و این سوسول بازی ها نیست. پس بهتر هر چه زودتر آلودگی سرطانشان را بگیرند و خیال همه را راحت کنند.

 

 

آذر و دی
پیشنهاد ما به شما اینست که خیلی برنامه ی فشرده ای در این دو ماه برای خودتان نچینید. چون به لطف هموطنان آریاییمان از یک طرف کلی هندوانه داریم و از طرفی دیگرهم کلی کاج هست که باید اجباراً در اینستا لایک کنید.

 

 

بهمن
در این ماه بعد از سپری کردن ولنتاین معمولاً جو کشور از عشقی به عیدی تغییر ماهیت می دهد. پس حتی الامکان از جاساز خرس صورتی و قرمز و بنفشی که در روز ولنتاین هدیه گرفته اید در گوشه و کنار اتاقتان بشدت بپرهیزید که خانه تکانی از آنچه در آینه می بینید به شما نزدیکتر است.( ولی وجداناً یکی به من بگه آخه گوریل سیاه یک متری به چه درد پسر بیست و یک ساله می خوره؟)

 

 

اسفند
دیدید؟ تا چشم به هم زدید سال۹۶ هم گذشت. از خوبی های این ماه هر چه برایتان بگویم کم گفتم. مهمترین ویژگی این ماه اینست که هر روزش برایتان مثل پنجشنبه هاست. نیمه ی دومش را که دیگر نگو. همه چیز تق و لق است و برای ایرانی جماعت هم هیچ جاذبه ای بالاتر و جذابتر از مقوله ی تق و لقی طور نیست. امیدواریم سالی که گذشت سال خوبی برایتان بوده باشد و در این سال ریشه ی هر چه فساد واختلاس و آقازادگیست است از بیخ و بن کنده شده باشد. راستی یه عکسم از اونجا از من بگیر.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارید

avatar
  Subscribe  
اطلاع از