۶:۳۷ ب.ظ ۱۳۹۶-۰۵-۲۴

در نقد افزایش گردشگر ایرانی در ترکیه

صادرات گردشگر غیرنفتی!

گردشگری که به ترکیه رفته، چشمش به اینان نمی‌افتد و می‌تواند راحت و بدون عذاب وجدان پول‌هایش را خرج نماید؛ چرا که بدبخت‌آبادها و نقاط بیچاره‌نشینِ ترکیه، از دیدرس گردشگران خارجند

نویسنده:

راه راه: به همت بخش خصوصی و در نیمه نخست سال  ۲۰۱۷، یک میلیون گردشگر به ترکیه صادر شده که این صادرات، کاملا غیرنفتی بوده و اصلاً و ابداً هم خام‌فروشی نبوده و از جمله مزایای این حرکت، افزایش نشاط اجتماعی است:

اگر نگاهی به دور و برمان بیندازیم، شاهد وجود و حضور بیماران خاص، کودکان کار، جوانان بی‌کار، گورخواب‌ها و انواع بی‌خانمان‌ها و سایر گونه‌های بیچارگان در همین حوالی خواهیم بود؛ که در خانه وطن ساکن (یا سرگردان) هستند و مشاهده و حتی یادآوری‌شان دل‌ها را می‌آزارد؛ اما گردشگری که به ترکیه رفته، چشمش به اینان نمی‌افتد و می‌تواند راحت و بدون عذاب وجدان پول‌هایش را خرج نماید؛ چرا که بدبخت‌آبادها و نقاط بیچاره‌نشینِ ترکیه، از دیدرس گردشگران خارجند و مانعی برای رهایی روح و جان گردشگر مشاهده نمی‌شود.

البته با اقداماتی می‌توان بر بازدهی این حرکت افزود:

– ملت، در فصول سرد سال به ترکیه صادرات شوند؛ تا از گاز رایگانی که دولت به آن دیار روانه می‌کند، هم بهره‌مند گردند. اینگونه کمتر می سوزیم!

– گردشگران صادرشده، در بازگشت، جنس بیشتری واردات کنند؛ تا اشتغالزاییِ تجارت بین‌الملل رونق یابد و چه بسا همه به اتفاق هم بتوانند پوز دختر مظلوم وزیر را بزنند.

 

✅منتشر شده در «راه راه وطن امروز ۹»

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارید

avatar
  Subscribe  
اطلاع از