۳:۳۶ ب.ظ ۱۳۹۶-۰۶-۲۹

فال هفته شماره ۱۳

انجمن جهانی فال هم ایران را تحریم کرد

همانطور که می‌بینی سیستم فال در ایران از کار افتاده و به جای شعر دارد شر و ور تحویل خواجه می‌دهد. چون انجمن جهانی فال، در پی دستور جدید ترامپ مبنی بر تحریم چندین شخص و شرکت ایرانی دیگر، ایران را تحریم کرده است.

نویسنده:

راه راه:

چون همی خواستی گرفت احرام 
چه نیت کردی اندر آن تحریم؟
ای صاحب فال! خداوکیلی! مرد و مردونه! بینی و بین اللهی! وقتی داشتی مذاکره می‌کردی در سرت چه می‌گذشت؟
خواجه معتقد است چون نیت تو خالص نبوده، حالا داریم چوب همان ایام را می‌خوریم که هی تحریم می‌شویم و جرات اعتراض و حرف زدن به آن‌ها را هم نداریم. ناموسا تو مغزت چی می‌گذشت ای صاحب فال؟

که به قصد نماز می‌کوشید
بهر تحریمه دست بر می‌داشت
دنیا دنیای عجیبی است، چه بسیار کارهای اشتباه و غلط که با نیت خوب انجام می‌شود. ای صاحب فال! انسان باید قبل از انجام هرکاری فکر و مشورت کند و سخن بزرگان را بشنود و از تاریخ کسب تجربه کند. چرا که ممکن است کسی کاری را انجام بدهد و گمان کند دارد عبادت می‌کند اما درواقع دارد بساط تحریم شدن و بیچاره شدن ملت‌اش را فراهم می‌کند. خدا به همچین کسی(و تیم همراهش) عقل بدهد.

مشو چو ماه تمام از شکست خود غافل
که غیر نقص درین انجمن کمالی نیست
مایوس نشو که همیشه راهی برای جبران شکست‌ها هست. خواجهبه شما توصیه می‌کند درست است که هر روز تحریم می‌شویم و برجام هی نقض می‌شود و آمریکا اخیرا فروش هواپیما به ایران را ممنوع کرده و هنوز ال‌سی‌ها گشایش نیافته و به جای دارو داریم خاک اره و تازیانه وارد می‌کنیم و خلاصه به خاک سیاه نشسته‌ایم! همه اینها درست اما تو ناراحت نباش چون این‌ها خیلی مهم نیست. حتی انجمن بین المللی موبایل هم که جدیدا تحریم‌مان کرده، پر از نقص و عیب و کاستی است و هیچ اهمیتی ندارد. تو فقط بخند.

ینسمی سرسر خنلئ میتنئزس سناس
مینبس سیتنبستن سیس تمک مکجیک
ای صاحب فال! همانطور که می‌بینی سیستم فال در ایران از کار افتاده و به جای شعر دارد شر و ور تحویل خواجه می‌دهد. چون انجمن جهانی فال، در پی دستور جدید ترامپ مبنی بر تحریم چندین شخص و شرکت ایرانی دیگر، ایران را تحریم کرده است.
خواجه معتقد است با روحانی تا تهش بدبختی!

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از