۱۰:۲۴ ق.ظ ۱۳۹۶-۰۷-۲۲

برگزیدگان مسابقه هجو نویسی معرفی شدند

موفقیت اعضای باشگاه طنز انقلاب اسلامی در مسابقه هجو نویسی

محمدحسین مهدویان و احسان ملایی، از اعضای باشگاه طنز و کاریکاتور انقلاب اسلامی، موفق به کسب رتبه در بخش های شعر و نثرِ مسابقه هجو نویسی شدند.

راه راه: به گزارش راه راه، به نقل از روابط عمومی دفتر طنز حوزه هنری برگزیدگان مسابقه هجو نویسی در دو بخش شعر و نثر معرفی شدند، که محمدحسین مهدویان و احسان ملایی، از اعضای باشگاه طنز و کاریکاتور انقلاب اسلامی، موفق به کسب رتبه در بخش های شعر و نثرِ این مسابقه شدند.

رهبر فرزانۀ انقلاب در دیدار سالیانه با جمعی از شاعران با اشاره به خالی بودن جای هجو در ادبیات امروز کشور بر توجه به این مسئله تأکید کردند:

«هجو جایش خالی است؛ باید هجو بشوند این‌ها که یک کارهایی گاهی می‌کنند. اینکه بیایند مثلاً فرض کنید کشوری مثل عربستان سعودی را بکنند [فلان‌کارۀ] کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل! دیگر از این جالب‌تر چیزی نیست! واقعاً جای هجو دارد، حیف است که هجو نشود!»

در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مسابقه‌ هجو نویسی با موضوعات روز منطقه و جهان به همت دفتر طنز حوزه هنری برگزار شد.

بی کفایتی آل سعود ؛ نسل جدید، حاکمان ندید بدید؛ آغاز ترامپ پایان رویای آمریکایی، ترامپ سیاست ندار تازه کار و سیاست کاسبی؛  حقوق بشر آمریکایی، برخورد با تروریسم و یک بام و دو هوا؛ رژیم اشغالگر، هر روز بدتر از دیروز؛ عربستان و رژیم اشغالگر؛ شروع نامشروع پیوند و سایر مسائل روز منطقه و جهان از جمله موضوعات این مسابقه بودند.

 برگزیدگان این مسابقه در دو بخش شعر و نثر به ترتیب حروف الفبا به شرحی که در ادامه می‌آید معرفی می‌شوند.

برگزیدگان بخش شعر

رضا احسان‌پور، عباس احمدی، سعید طلایی، مصطفی مشایخی، محمد حسین مهدویان

برگزیدگان بخش نثر

حامد تاملی، فاطمه تقی‌زاده، مهرداد حسین‌زاده، علیرضا لبش، احسان ملایی

 

لازم به ذکر است از برگزیدگان تقدیر شده است و آثار برگزیده به همراه تصویرسازی کارتونی برای هر اثر؛ در قالب مجموعه‌ای منتشر خواهد شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از