telegram

۱۰:۵۷ ب.ظ ۱۳۹۶-۰۳-۲۴

وقتی هم به ما مربوط هست و هم نیست...

ما فقط نظارت داریم

- رئیس اتحادیه نانوایان: «وظیفه اصلی نظارت بر عرضه بربری کنجدی دو آتشه در شهر بر عهده اتحادیه کنجد فروشان است و اتحادیه ما، فقط بر فعالیت نانوایی ها نظارت دارد.»

۹:۵۹ ق.ظ ۱۳۹۶-۰۲-۲۳

اندر احوالات نمایشگاه کتاب نرفته ها

شهر آفتاب کجاست؟

کمالی تاحالا نمایشگاه نرفته بود برای همین شروع کرد به خیال بافی کردن: «آخ چون پسر، می ریم اونجا، مردم توی صف وایسادن تا آخرین کتاب نویسنده ها رو با امضای خودشون بخرن... همیشه آرزو داشتم یه جایی برم که همه کتاب می خونن و دارن برای کتاب خریدن پول خرج می کنن... وای! نمایشگاه کتاب چقدر هیجان داره...».

۶:۵۵ ب.ظ ۱۳۹۶-۰۱-۲۶

تفسیر به رای/ قسمت اول

همه هستند؛ حتی محمود…

خبرنگاران و عکاسان همین طور خم شده اند به سمت من و ول کنِ معامله هم نیستند و پشت سر هم سوال می پرسند و عکس می گیرند. فکر می کنم تا شب باید به سوالاتشان جواب بدهم... .

۷:۱۶ ب.ظ ۱۳۹۶-۰۱-۲۴

تذکره شیخنا و مولانا محمد خرمشاهی، رحمت الله

در کلبه ما رونق اگر هست، صفا رفت…

نقل است حضرتش از وارثان شاهِ ناکام، ناصرالدین شاه قاجار، است و همانند وی به اختیار کردن علاقه وافری داشته. لکن ناصرالدین شاه بسیار همسر اختیار می کرده ولی شیخنا طی 70 سال طنازی و شوخی پراکنی، 90 نام مستعار، من جمله «درویش»، «میلاد» و «گل مولا» را از برای خویش اختیار کرده.

۸:۰۵ ب.ظ ۱۳۹۶-۰۱-۱۳

آنچه در روز طبیعت می توان انجام نداد

من، آن یکی سیزدهم!

پدر و شوهرخاله از عملیات نجات ماهی بر می گردند. باز هم بین عُلما اختلاف می افتد. می نشینم داخل ماشین شوهرخاله و در هاله ای از دودِ دُمبه، پدر و شوهرخاله را تماشا می کنم که از خاطرات سربازیشان برای هم تعریف می کنند.