۲:۱۲ ب.ظ ۱۳۹۷-۰۵-۰۷

آب، خوردنی نیست!

به خاطر همسرم و‌عشقی که به او داشتم سفیدش را خریدم تا بشود همان اسب سفید رویاهایش... ماشینم را می گویم اما حالا همسرم گیر داده که زبان بسته در گرما هلاک می شود و هر روز باید بشورمش تا حالش جا بیاید!

نویسنده:

راه راه: همانطور که می دانید این روزها برای صرفه جویی در مصرف آب مکرر هشدار می دهند و حتی برای اینکه نشان دهند با کسی شوخی ندارند آب را قطع هم می کنند، با این وجود برخی از هموطنان نه تنها این هشدارها را جدی نمی گیرند! بلکه دست به کارهای عجیبی نیز می زنند که در اینجا مواردی را از زبان خودشان می خوانیم:

یک زن خانه دار زرنگ: راستش ما در طبقه پنجم ساکن هستیم و آپارتمان ما آسانسور ندارد حالا شما حساب کن بعد از کلی خرید در گرمای این دوره زمانه ۵ طبقه را گز کنی و برسی خانه و ببینی آب قطع شده، چه حالی می شوی؟ بعد هم می گویند مشکل پمپ است و طبقات اول آب را مصرف می کنند و به طبقات بالا نمی رسد، ما هم از لجمان هر روز به بهانه شستن پارکینگ آب را باز می گذاریم تا حال همسایه طبقات اول را بگیریم…

یک مرد عاشق: به خاطر همسرم و‌عشقی که به او داشتم سفیدش را خریدم تا بشود همان اسب سفید رویاهایش… ماشینم را می گویم اما حالا همسرم گیر داده که زبان بسته در گرما هلاک می شود و هر روز باید بشورمش تا حالش جا بیاید!

یکی از سه دهک پولدار: آب؟! هدر؟! آب گذاشتند که مصرف کنیم دیگر، اصلاً ما مصرف نکنیم کی مصرف کند؟ شما همین استخر و دم و‌دستگاه را ببین! باید پرش کنیم که بتوانیم شیرجه بزنیم و حال کنیم یا نه! اگر این کارها را نکنیم فرق ما با دهک های پایین چیست؟ بعد هم اینکه کسی به ما نگفته آب نداریم! نه بی بی سی اعلام کرده نه صدای آمریکا نه…

یک روشنفکر: زنده باد… تازه دارید میرسید به حرف ما، اصلاً مگر آب را باید خورد؟ ما خودمان یک کمپین تشکیل دادیم که آب خوردنی نیست، اصلاً شما برای آب موسیقی بزار برایت می رقصد حتی، آنقدر می فهمد! شما تا به حال در وان حمام پر از آب خوابیدی؟ همراه با یک موسیقی کلاسیک؟ امتحان کن عزیز من میفهمی من چه می گویم.

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از

راه راه: همزمان با چهارمین سالروز انتشار تیتر «امضای کری تضمین است» در روزنامه شرق، باشگاه طنز انقلاب اسلامی دومین دوره جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» را برگزار می‌کند.

در فراخوان این جشنواره آمده است:

اکنون که «این ۹۸ همون ۹۸ی شد که می‌خواست» و حال که «ابرها به پایین خود نگاه می‌کنند برای باریدن» و در روزهایی که «بنزین دونرخی دیگر فسادزا نیست» و در شرایطی که «درخت برجام بجای گلابی، بنزین سه هزارتومنی آورد» به استقبال چهارمین سالروز انتشار تیتر تاریخی «امضای کری تضمین است» می‌رویم.

دومین جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» تضمینی است برای ماندگاری این مقطع درخشان و چشم‌نواز در تاریخ روشنفکری ایران. با ارسال آثار طنز خود ما را در این امر سترگ یاری کنید.

آثار خود را در قالبها و موضوعات زیر برای دبیرخانه جشنواره ارسال کنید.
موضوعات:

۱٫ امضای کری تضمین است

۲٫ غربزدگی

۳٫ روشنفکری

۴٫ سلبریتی‌ها و آقازاده‌ها

۵٫ برجام

۶٫ عهدشکنی آمریکا و اروپا

۷٫ تجملگرایی و مصرف‌زدگی

۸٫ دلار ۴۲۰۰ تومانی

قالبها:

۱٫ شعر طنز

۲٫ نثر طنز

۳٫ کارتون و کاریکاتور

۴٫ موسیقی و پادکست طنز

۵٫ دابسمش و دوبله طنز

۶٫ موشن‌گرافیک و کلیپ طنز

۷٫استند آپ

 

شرایط ارسال اثر: ارسال اثر در تمامی بخش ها برای افراد آزاد است و محدودیتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد.

ارسال مشخصات فردی و شماره تماس الزامی است.

ویدئوی استند آپ باید یک نفره و بین ۲ تا ۴ دقیقه باشد

کلیپ و موشن گرافیک طنز بین ۲ تا ۵ دقیقه باشد

مهلت ارسال:

۲۲ آذر ۹۸

 نحوه ارسال:

آی‌دی emzaye_kerry@ در پیامرسانهای بله، ایتا و تلگرام.

به نفرات برتر در هر حوزه علاوه بر کمپوت گلابی، جایزه نقدی نیز تعلق خواهد گرفت.
زمان برگزاری اختتامیه نیمه اول دی ماه خواهد بود.

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 8    میانگین: 4.5/5]