معرفی کتاب رازهای مدیریت استراتژیک پیشرفته لجستیکی با گرادیان نزولی
رازهای مدیریت

رازهای مدیریت استراتژیک پیشرفته لجستیکی با گرادیان نزولی
نویسنده:پژوهشگر پسادکترا دولتشاه مدیری
ناشر: انتشارات مدیران گستر شریف
این کتاب به شما می‌آموزد چگونه یک مدیر موفق باشید تا جایی که حتی روی سنگ قبرتان نام مدیر در کنار نامتان جاودانه بماند.

درباره کتاب
همیشه باید به خاطر داشت که این شرکت‌ها نیستند که به دنبال مدیرند، بلکه این مدیرها هستند که در جست‌جوی یک شرکتند تا بتوانند نام نیک خود را بر سردر آن حک کنند.
آقای دولتشاه مدیری، پژوهشگر پسا دکترای مدیریت پیشرفته‌ی استراتژیک ملی ، مدیر ۱۶۰ شرکت دولتی ، خصوصی و خصولتی، در این کتاب به بیان تجربیات خود در زمینه‌ی مدیریت شرکت‌ها پرداخته است.
فصل اول کتاب به شما یاد می‌دهد چگونه می‌توانید با داشتن تنها مدرک شرکت در دور‌ه‌ های موفقیت ، مدیر مجموعه‌ای با فارغ‌التحصیلان ام‌ آی‌ تی شوید، رمز این کار وصل بودن به بالا است. چگونگی نحوه‌ی اتصال در این فصل توضیح داده شده است.به قول شاعر ما ز بالاییم و بالا می‌رویم.
در فصل دوم به شما آموزش داده می‌شود مجموعه‌تان را توانمند کنید، شما می‌آموزید چگونه کلیه‌ی امتحانات و تکالیف و پایان‌ نامه‌های دوره‌ی کارشناسی را بین مجموعه‌تان تقسیم کنید.

در فصل سوم می‌آموزید چشمه‌ی جاری دشت کسب و کارتان باشید و با خلاقیتتان، به گونه‌ای بر کارمندان مدیریت کنید که تا آخر عمر پذیرای سندروم روده‌ی تحریک پذیر باشند.

در فصل چهارم یاد‌ می‌گیرید باید در همه‌ی وجوه ارتباط برقرار کنید، شما آموزش می بینید علاوه بر اینکه پایان‌ نامه‌ی ارشدتان را به درستی بین کارمندان تقسیم کنید همزمان مایحتاج منزل و ایاب و ذهاب همسر و بچه‌هایتان و خریدهای شخصی خود را نیز به دستان توانمند کارمندانتان بسپارید. این ارتباط همه‌جانبه، شور و انگیزه‌ را در کارمندان زنده می‌کند.

در فصل پنجم شما رازهای استخدام را می‌آموزید. یاد می‌گیرید چگونه با استخدام کارمندان دورکار، هم از شر هزینه‌های اضافی فضا و برق و ناهار خلاص شوید، هم اینکه با یک‌ دهم حقوق وزارت کار، همان بازدهی را داشته باشید، مهم ترین راز این فصل، نبستن قراداد برای آزادی بیشتر خودتان و کارمندانتان هست.

فصل ششم مهارت استفاده از پیچیدگی است، در این فصل شما می‌آموزید چگونه با به کارگیری لغات انگلیسی، عربی، چینی و اسپانیولی، در ارائه‌ی پروژه به بالا دستی‌ها به گونه‌ای عمل کنید که سطح پروژه‌اتان بالاتر از پروژه‌های کاوشگرهای مریخی انگاشته شود. در این فصل می‌آموزید چگونه عملکرد دانش ترنسلیتی شرکت خود را به مفاهیم پیچیده‌‌ی ساخت موشک مرتبط کنید. راز گرفتن بودجه در این فصل است.

و فصل آخر شما را برای مدیریت بودجه راهنمایی می‌کند، این فصل به کارگیری فرمول ۹۰ درصد برای مدیر ۱۰ درصد برای کارمند را به شما آموزش می‌دهد.
مدیر باید مطمئن باشد تیم برای مواجهه با چالش‌های آینده از جمله ندادن حقوق، ۱۲ ساعت کار در روز، قطع ناهار و قطع رفاهیات کاملا آماده خواهد بود. مدیر باید به گونه‌ای عمل کند که اعتماد به نفس کارمندان در درجه‌ی ۱۰ درصد باقی بماند، تا بتواند از طریق آن‌ها مسیر پیشرفت و ترقی خود را به جلو ببرد.
این کتاب با الهام از کتاب‌های “ چگونه ملت‌ها شکست می‌خورند” و “بیشعوری” نوشته شده است.

ثبت ديدگاه