۱۲:۰۹ ق.ظ ۱۳۹۸-۰۷-۰۸

برگی از دفتر خاطرات سلطان اظهار نظر مهناز افشار

قهر قهر تا روز قیامت

انگشت کوچیکه پایم خورد به مبل و از درد چنان دادی زدم که دوساعت مثل یوز ایرانی غرش میکردم. گفتم یوز ایرانی یاد فعالان دلسوز و عزیز محیط زیست افتادم که کاملا مسالمت آمیز با نصب دوربین در بیابانهای ایران، حتی جاهایی که توی سر سگ هم بزنی نمیرود به دنبال نشانی از یوز ایرانی بودند

نویسنده:

راه راه: امروز برای همیشه تصمیم گرفتم صدای هیچ دردی نباشم ولی هنوز چند ثانیه از این تصمیم نگذشته بود که انگشت کوچیکه پایم خورد به مبل و از درد چنان دادی زدم که دوساعت مثل یوز ایرانی غرش میکردم. گفتم یوز ایرانی یاد فعالان دلسوز و عزیز محیط زیست افتادم که کاملا مسالمت آمیز با نصب دوربین در بیابانهای ایران، حتی جاهایی که توی سر سگ هم بزنی نمیرود به دنبال نشانی از یوز ایرانی بودند ، ولی حکومت از شدت تنگ نظری این عزیزان دل را زندانی کرد.

قبل از اینکه به طور کلی دهنم را ببندم و بروم باید یک جواب دندان شکن به این پگاه چشم سفید بدهم. پگاه جان درست است که من در زمان خاتمی درخواست مساعده دادم و یک خانه دریافت کردم، درست است که با رانت قوم شوهر رفتم آلمان زاییدم و الان هم بخاطر حکم بازداشتم دارم توی آلمان تاب میخورم و برنمیگردم ایران.

ولی هیچ کدام از اینها دلیل نمیشود که بهت نگویم: خیلی نامرد و وطن فروشی که مردم کشور خودت را نادیده گرفتی و گفتی بازیگرها درباره همه چیز نباید نظر بدهند. اگر بازیگرها نظر ندهند پس کی نظر بدهد؟ لابد پرفسور سمیعی! اصلا میخواهم بدانم این درست است که اگر من پام به ایران برسد قپونی مرا ببرند جایی که عرب نی انداخت ولی تو راول کنند بروی؟ تو اصلا بازیگری بلدی؟ اگر مامان منیژه‌ات نبود راهت میدادند جایی؟ فقط من خوبم چون شبیه گوگوشم!

اصلا ول کنن این حرفها را. بلند شم، بلندشم بروم یک قرمه سبزی برای خودم درست کنم که میخواهم از این به بعد به خودم و زندگی‌ام برسم. حب القرمه سبزی یجمعنا.

ده دقیقه بعد
الان که رفتم قرمه سبزی بار بگذارم دیدم سبزی قرمه ندارم. چیه این غربت؟! چقدر سخت میگذرد. یاسین آنجا من اینجا بدون قرمه سبزی… چقدر مصیبت و خفقان و بدبختی. اصلا یادم نبود میخواستم دهنم را ببندم و حرف نزنم. امروز تولد سلطان آواز ایران استاد شجریان پاشم بروم یک توییت بزنم جیگرم حال بیاید.

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 5    میانگین: 3.2/5]

2
دیدگاه بگذارید

avatar
2 نظر دادن ها
0 پاسخهای موضوعی
0 دنبال کنندگان
 
پرواکنش ترین نظر
پرطرفدارترین نظرسنجی
2 نظر نویسندگان
علی بهمنیحسن کدیور نوشتن نظرات اخیر
  اشتراک در  
جدیدترین قدیمی ترین بیشتر رای دادند
اطلاع از
علی بهمنی
مهمان
علی بهمنی

مطلب خوبی بود در کل
اما بند اول خیلی خوب بود. اواخر به خصوص بند آخر افت کرد.

حسن کدیور
مهمان
حسن کدیور

بی نمک بود . قپونی چیه؟

راه راه: همزمان با چهارمین سالروز انتشار تیتر «امضای کری تضمین است» در روزنامه شرق، باشگاه طنز انقلاب اسلامی دومین دوره جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» را برگزار می‌کند.

در فراخوان این جشنواره آمده است:

اکنون که «این ۹۸ همون ۹۸ی شد که می‌خواست» و حال که «ابرها به پایین خود نگاه می‌کنند برای باریدن» و در روزهایی که «بنزین دونرخی دیگر فسادزا نیست» و در شرایطی که «درخت برجام بجای گلابی، بنزین سه هزارتومنی آورد» به استقبال چهارمین سالروز انتشار تیتر تاریخی «امضای کری تضمین است» می‌رویم.

دومین جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» تضمینی است برای ماندگاری این مقطع درخشان و چشم‌نواز در تاریخ روشنفکری ایران. با ارسال آثار طنز خود ما را در این امر سترگ یاری کنید.

آثار خود را در قالبها و موضوعات زیر برای دبیرخانه جشنواره ارسال کنید.
موضوعات:

۱٫ امضای کری تضمین است

۲٫ غربزدگی

۳٫ روشنفکری

۴٫ سلبریتی‌ها و آقازاده‌ها

۵٫ برجام

۶٫ عهدشکنی آمریکا و اروپا

۷٫ تجملگرایی و مصرف‌زدگی

۸٫ دلار ۴۲۰۰ تومانی

قالبها:

۱٫ شعر طنز

۲٫ نثر طنز

۳٫ کارتون و کاریکاتور

۴٫ موسیقی و پادکست طنز

۵٫ دابسمش و دوبله طنز

۶٫ موشن‌گرافیک و کلیپ طنز

۷٫استند آپ

 

شرایط ارسال اثر: ارسال اثر در تمامی بخش ها برای افراد آزاد است و محدودیتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد.

ارسال مشخصات فردی و شماره تماس الزامی است.

ویدئوی استند آپ باید یک نفره و بین ۲ تا ۴ دقیقه باشد

کلیپ و موشن گرافیک طنز بین ۲ تا ۵ دقیقه باشد

مهلت ارسال:

۲۲ آذر ۹۸

 نحوه ارسال:

آی‌دی emzaye_kerry@ در پیامرسانهای بله، ایتا و تلگرام.

به نفرات برتر در هر حوزه علاوه بر کمپوت گلابی، جایزه نقدی نیز تعلق خواهد گرفت.
زمان برگزاری اختتامیه نیمه اول دی ماه خواهد بود.

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 13    میانگین: 4/5]