۱۱:۴۲ ق.ظ ۱۳۹۸-۰۲-۱۴

به مناسبت رونمایی از کتاب «چگونه روشنفکر شویم»

مخالف باش

در چکیده این اثر فاخر می‌خوانیم: «تنها کلید روشنفکرشدن مخالفته!

کتاب چگونه روشنفکر شویم اثر نویسنده نام آشنای کشور شهناز آبشار در ده هزار تیراژ به زودی روانه بازار نشر خواهدشد.
نویسنده کتاب در مقدمه کتاب هدف این کتاب را تکرارِ بدونِ فکرِ انجام دادن هر چه وی و دوستانش می‌گویند عنوان کرده‌است و در نهایت این کتاب را به عوامل و بینندگان فیلم مغزهای کوچک زنگ زده تقدیم کرده‌است.

در چکیده این اثر فاخر می‌خوانیم: «تنها کلید روشنفکرشدن مخالفته!

به این صورت که با همه چیز و همه کس مخالفت می‌کنید تا روشنفکر به نظر برسید. به عنوان مثال اگر به کشورهای همسایه کمک کردیم مخالفت کنید و بگویید خودمان این همه بدبخت بیچاره داریم اینجا،

چرا پولمون رو می‌ریزید تو جیب کسایی که اصلا ما براشون مهم نیستیم؟ و اگر اونها کمک کردند مجددا جیغ و فریاد کنید که وا مصیبتا!

ما با این همه امکانات و توانایی چه نیازی به کمک اجنبی داریم؟ اگر باران نمی‌آمد و هوا گرم بود بگویید این به خاطر مرگ فرستادن به نصف دنیاست و اگر باران می‌آمد هم همین را بگویید!

اگر روحانیون عکسی از خودشان در حال خدمت به مردم منتشر نکردند بگویید این‌ها اصلا دغدغه مردم ندارند و اگر منتشر کردند بگوئید حتما باید عکس می‌دادی که ریا بشه؟ و به همین ترتیب با همه چیزهای دیگری که به ذهنتون می‌رسه و نمی‌رسه، مخالفت کنید. اگر وقت خواندن کامل این کتاب را ندارید با خواندن همین چکیده کوتاه همه‌ی محتوای کتاب را دریافت کردید و لازم نیست به خواندن کتاب ادامه دهید و من این کار را برای رعایت حال شما مخاطبین عزیز انجام دادم. »
همچنین در خط پنجم از فصل دوم این کتاب که شایعه پراکنی نام دارد می‌خوانیم: «هرچیزی را دیدید که با عقل جور در نمی‌آید حتما نشر دهید تا همه آن را ببینند و به عواقب آن نیز فکر نکنید حتی اگر باعث کشته شدن فردی شود. »
نکته جالب قیمت این کتاب می‌باشد که نویسنده برای اولین بار در حرکتی انسان‌دوستانه هزینه مادی برای آن در نظر نگرفته است و هرکس که می‌خواهد کتاب را دریافت کند فقط کافیست یک دقیقه بدون آن که نفس کم بیاورد، بگوید عر!

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 8    میانگین: 4.3/5]