۱:۱۸ ب.ظ ۱۳۹۷-۱۲-۱۶

درباره تحریم دو دانشگاه کشور به خاطر تحقیقات علمی

نسبیت

وی در پایان افزود مثلا به جای قضیه حساسیت برانگیز نسبیت اینشتین می توانید به نظریه نسبت مواد مختلف در آبگوشت بزباش یا قورمه سبزی بپردازید تا در رقابت های جهانی همچنان در این دو صنعت پیشتاز باشیم!

نویسنده:

راه راه: دو دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه شهید بهشتی به دلیل انتشار مقالاتی در خصوص فیزیک هسته ای تحریم شدند.
در همین راستا یک مسئول حاضر در مذاکرات هسته ای، با اظهار امیدواری بابت توافق نامه برجام به شدت از مخالفان این توافق نامه و توافق نامه های بعدی در دست امضا انتقاد کرد. ایشان در پایان اعلام کرد اصلا جای نگرانی نیست چرا که بنابر توافق نامه برجام نه تنها این تحریم های عادی و دانشگاهی، بلکه تمامی تحریم ها حتی تحریم های تسلیحاتی به صورت بالمره و یکجا در همان روز تصویب توافق نامه بعدی برداشته خواهد شد. وی در ادامه اظهار داشت لطفا حساس نباشید.
یکی دیگر از مسئولان با اعلام این که اصلا جای نگرانی نیست خواهش کرد بیش از این در مقابل تصویب تعهدات خارجی مقاومت نکنید، خوبیت ندارد! وی همچنین از محققان دانشگاهی خواست دقت کنند و متوجه انتظارات جامعه جهانی باشند. وی قول داد در صورتی که توافق نامه ای به خوبی بررسی شده باشد ۲۰ دقیقه هم برای تصویب آن زیاد است.
یکی دیگر از مسئولان دولت نیز با اعتراض شدید از اساتید و پژوهشگران این دو دانشگاه و دانشگاه های دیگر در توصیه ای به محققان از ایشان خواست به جای این پژوهش های تنش‌آفرین، تحریم‌جذب‌کن و غیر ضروری به بررسی نظریات و آزمایش هایی بپردازند که برای جامعه مفید باشد. وی در پایان افزود مثلا به جای قضیه حساسیت برانگیز نسبیت اینشتین می توانید به نظریه نسبت مواد مختلف در آبگوشت بزباش یا قورمه سبزی بپردازید تا در رقابت های جهانی همچنان در این دو صنعت پیشتاز باشیم! وی در پایان از همکاران خود در دولت خواست با تنش‌زایان در هر لباسی که باشند به سختی برخورد شود چرا که ممکن است طرف مقابل خدای ناکرده، هفت قرآن به میان حساس و به ما بدبین شوند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از