۱۰:۰۸ ق.ظ ۱۳۹۸-۰۳-۲۱

نکته هایی درباره ی آنچه فتوشاپ می نامند

فقط چند پیکسل!

اول از همه باید بدانیم که فتوشاپ نرم افزار ادیت تصویر است. پس وقتی فیلمی دیدیم و نخواستیم قبولش کنیم نباید بگوییم فتوشاپ است، بلکه باید اسم یک نرم‌افزار مربوط به تدوین فیلم را به کار ببریم. مثلا بگوییم تری‌دی‌مکس یا افترافکت است. اگر خیلی خواستید خفن و کار درست به نظر بیایید بگویید سینما فوردی است

نویسنده:

راه راه:یکی از مقامات آمریکایی قدرت موشکی ما را فتوشاپی دانسته(چه باکلاس!). خب لازم دانستیم چند نکته مربوط به این موضوع را متذکر بشویم:  

اصلا فتوشاپ چیست?!
اول از همه باید بدانیم که فتوشاپ نرم افزار ادیت تصویر است. پس وقتی فیلمی دیدیم و نخواستیم قبولش کنیم نباید بگوییم فتوشاپ است، بلکه باید اسم یک نرم‌افزار مربوط به تدوین فیلم را به کار ببریم. مثلا بگوییم تری‌دی‌مکس یا افترافکت است. اگر خیلی خواستید خفن و کار درست به نظر بیایید بگویید سینما فوردی است این فتوشاپ مادر مرده را بگذاریم برای برش و هماهنگ‌ سازی تصاویر بماند. این را آن نماینده محترم سراوان که خیلی هم روی رژیم غذایی افراد حساس بود، هم می‌دانست.

با یک ابرقدرت اینطور نکنید
آقا با یک ابرقدرت اینطور رفتار نکنید! یک زمانی آنها چیزی را می خواستند انکار کنند راست راست در چشمت نگاه می کردند و می گفتند: نخیر اینطور نیست، اونطور است؛ ما هم باورمان می‌شد اونطور است، اینطور نیست. از وقتی رفت و آمدهای طرف های ایرانی با آمریکایی‌ها زیاد شد آمریکایی‌ها هم یاد گرفتند بگویند همه‌اش فتوشاپ است و اینطور نیست و ما هم دیگر باور نکردیم اونطور است. کلی هم خندیدیم به ریش نداشتشه‌شان. آخر تصویر درازهی و بطحایی و بزرگان دیگر می‌آید جلوی چشممان، فقط فیروز کریمی است که می تواند این تصاویر در ذهنش تداعی بشود و جلوی خنده‌اش را بگیرد. ابهت ابر قدرت را نریزید، خواستید بریزید هم تابلو نریزید. قلب یک عده در کشور ضعیف است یک وقت می‌ایستد و خونش گردنتان می افتد.

فتوشاپ با قابلیت شلیک موشک بالستیک
حالا اصلا گیرم طبق گفته آقای برایان هوک، «دستاوردهای موشکی ایران فتوشاپ است» فقط نمی دانم چرا آنقدر موشک‌ها رزولوشن شان بالاست. آنقدر واقعی مونتاژش کردند که هم شلیک می‌شود و هم در محل مورد نظر به هدف می‌خورد. تازه کشته هم از دشمن می گیرد، شاید در آپدیت جدید فتوشاپ از قابلیت لانچر موشک‌های نقطه زن رونمایی شده و هنوز ما بی‌خبریم، علم خیلی سریع  پیشرفت میکند، لامصب.

پلاگین ایجاد افکت‌های انفجار
نحوه اجرای افکت‌های انفجار و تخریب در فتوشاپ را نه تو دانی و نه من و نه برایان، فقط آن داعشی بخت برگشته می فهمد که کیفیت موشک‌های فتوشاپی سپاه را چشیده و الان فقط چند پیکسل از آنها باقی مانده است. البته دوست داشتید درک کنید هم مشکلی نیست، آن ناوتان که آمده بود در خلیج فارس، شاخ و شانه بکشد، اما شاخش را شکستند و شانه خالی کرد را دوباره بفرستید تا برایتان خاشقچی اش کنیم. فقط رندرش یک کم پایتان گران تمام می شود.  

برجام موشک‌های فتوشاپی
واقعا امریکایی‌ها علی رغم ذات خبیثی که دارند خیلی با فرهنگ هستند. آنقدر برای هنر ایرانی آن هم، هنر طراحی و هماهنگی تصاویر با فتوشاپ، ارزش قائلند که می‌خواهند سرش مذاکره کنند. تازه فشار هم می‌آورند که ما بیاییم پای میز مذاکره، بابا چند عدد پوستر که این حرف ها را ندارد. حالا از آنها اصرار از ما انکار. البته اگر تا این حد طالب هنر بچه‌هایمان هستند چند تا تمیزشان را برایشان کنار گذاشتیم، فقط باید بدانند یک کم خطرناک است و مراقب باشند.

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 4    میانگین: 3.3/5]

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 8    میانگین: 4.3/5]