۱۲:۰۰ ب.ظ ۱۳۹۸-۱۰-۲۶

یک داستان بدون تاریخ

کانال احزاب

ابوجهل پیام داد که علی(ع) با عمرو هماهنگ بوده تا عمرو خودش را بمیرد. همان گنده‌ها هم گوشی‌شان را از چاهک دستشویی درآوردند و استوری کردند: اينكه كاری نداشت تازه گوشی ما اپل است.

نویسنده:

راه راه: بنی نضیر که به دلیل خیانتشان، توسط پیامبر(ص) از مکه اخراج شدند، رفتند آنطرف آب و با شبکه‌های معاند و کسانی که می‌خواستند سر به تن مدینه نباشد، همدست شدند و شروع کردند به برنامه ساختن و مرض ریختن. بالاخره هم با وعده خرمای خیبر و کنیزکان شامی، احزاب را برای حمله به مسلمانان هم‌داستان کردند. ابوسفیان هم که هنوز جای «بدر»اش درد می‌کرد، توئیت کرد که من در کنار شما هستم. تعداد لشگر احزاب، ۱۰هزارنفر و تعداد مسلمانان ۳هزار نفر نقل شده.
پیامبر(ص) مشورت کرد، بعضی‌ها گفتند که دیگر مردم به جبهه نمی‌روند و دیگران حتی سیم‌خاردار هم به ما نمی‌فروشند و یک‌ پوست شتر جلوی پیامبر(ص) گذاشتند که ما این‌ها را می‌خواهیم والا قطعنامه را قبول کن برویم کیش که همه چی آف خورده!
نظر پیامبر(ص) مقاومت بود. سلمان پیشنهاد کرد خندق بکنند. کندند، اما گوشی «بعضی‌ها» هِی می‌افتاد توی چاه دستشویی! یا نت در محله‌شان قطع بود! یا باید می‌رفتند «شام» برای شرکت در جشنواره تاپاله طلایی و زایمان یهویی. خلاصه که بعضی جاهای خندق، باریک شد و دشمن هی می‌آمد این‌طرف. همان بعضی‌ها پست گذاشتند که: «محمد[ص] به ما وعدۀ گشایش قصرهای کسری و قیصر را می‌داد، درحالی‌که حالا کسی برای قضای حاجت هم جرأت بیرون رفتن ندارد».
همین موقع، خبر رسید بنی‌قریظه خائن می‌خواهد از داخل مدینه، به خانه‌ها و خانواده‌های مسلمانان، حمله کند. به همین دلیل، سه گروه، مسئول مواظبت از زن‌ها و بچه‌ها شدند. همان شب‌ها در تاریکی، یک‌بار هم اشتباهی باهم درگیرشدند و چند مسلمان، کشته شدند.
وقتی عمربن عبدود که می‌گفتند اندازه ۱۰۰۰k زور دارد، از خندق رد شد، همه گفتند جنگ را باختیم. گنده‌های مدینه هوا را نگاه کردند و گفتند خندق را با سیمان پُرکنیم و برویم برای مذاکره. ولی علی(ع) داوطلب جنگ با عمرو شد و با یک الله اکبر ، «شیفت دیلیت»اش کرد. سر راه برگشتن هم، نوفل بن عبدالله را برای همیشه Disable کرد.
آنور آبی‌ها گفتند عبدود نمرده، فقط نفس کشیدن یادش رفته. ابوجهل پیام داد که علی(ع) با عمرو هماهنگ بوده تا عمرو خودش را بمیرد. همان گنده‌ها هم گوشی‌شان را از چاهک دستشویی درآوردند و استوری کردند: اینکه کاری نداشت تازه گوشی ما اپل است. اما پیامبر(ص) فرمود: امروز همه اسلام (یا ایمان) در برابر همه کفر (یا شرک) قرار گرفت…

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 2    میانگین: 5/5]

2
دیدگاه بگذارید

avatar
2 نظر دادن ها
0 پاسخهای موضوعی
0 دنبال کنندگان
 
پرواکنش ترین نظر
پرطرفدارترین نظرسنجی
1 نظر نویسندگان
علیان نوشتن نظرات اخیر
  اشتراک در  
جدیدترین قدیمی ترین بیشتر رای دادند
اطلاع از
علیان
مهمان
علیان

احسنت.
راه سخت و پرچالشیرو در حیطه طنز شروع کردید که باریکلا داره. هر چند این کار از اون کارها نیست که. با یک کار به نتیجه برسه. انشالله که ادامه بدید و کارهای بهتری و بانمکتری توی این مسیر از شما ببینیم

trackback

[…] کانال احزاب اولین بار در راه راه | باشگاه طنز و کاریکاتور انقلاب […]

راه راه: همزمان با چهارمین سالروز انتشار تیتر «امضای کری تضمین است» در روزنامه شرق، باشگاه طنز انقلاب اسلامی دومین دوره جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» را برگزار می‌کند.

در فراخوان این جشنواره آمده است:

اکنون که «این ۹۸ همون ۹۸ی شد که می‌خواست» و حال که «ابرها به پایین خود نگاه می‌کنند برای باریدن» و در روزهایی که «بنزین دونرخی دیگر فسادزا نیست» و در شرایطی که «درخت برجام بجای گلابی، بنزین سه هزارتومنی آورد» به استقبال چهارمین سالروز انتشار تیتر تاریخی «امضای کری تضمین است» می‌رویم.

دومین جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» تضمینی است برای ماندگاری این مقطع درخشان و چشم‌نواز در تاریخ روشنفکری ایران. با ارسال آثار طنز خود ما را در این امر سترگ یاری کنید.

آثار خود را در قالبها و موضوعات زیر برای دبیرخانه جشنواره ارسال کنید.
موضوعات:

۱٫ امضای کری تضمین است

۲٫ غربزدگی

۳٫ روشنفکری

۴٫ سلبریتی‌ها و آقازاده‌ها

۵٫ برجام

۶٫ عهدشکنی آمریکا و اروپا

۷٫ تجملگرایی و مصرف‌زدگی

۸٫ دلار ۴۲۰۰ تومانی

قالبها:

۱٫ شعر طنز

۲٫ نثر طنز

۳٫ کارتون و کاریکاتور

۴٫ موسیقی و پادکست طنز

۵٫ دابسمش و دوبله طنز

۶٫ موشن‌گرافیک و کلیپ طنز

۷٫استند آپ

 

شرایط ارسال اثر: ارسال اثر در تمامی بخش ها برای افراد آزاد است و محدودیتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد.

ارسال مشخصات فردی و شماره تماس الزامی است.

ویدئوی استند آپ باید یک نفره و بین ۲ تا ۴ دقیقه باشد

کلیپ و موشن گرافیک طنز بین ۲ تا ۵ دقیقه باشد

مهلت ارسال:

۲۲ آذر ۹۸

 نحوه ارسال:

آی‌دی emzaye_kerry@ در پیامرسانهای بله، ایتا و تلگرام.

به نفرات برتر در هر حوزه علاوه بر کمپوت گلابی، جایزه نقدی نیز تعلق خواهد گرفت.
زمان برگزاری اختتامیه نیمه اول دی ماه خواهد بود.

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 14    میانگین: 3.8/5]