رمزگشایی روحانی؛ تیترِ نجات ملی
کمدین برتر

راه راه:
ما با انتخاب آقای روحانی به عنوان رئیس جمهور به این بزرگوار ظلم کردیم. یک نفر باید چند بار و به چه زبانی بگوید که علاقه و استعدادش چیز دیگری است تا ما توی کت‌مان برود؟ باید حتما مسعود شصتچی طور بگوید من از اول هم اشتباهی بودم که دوزاری‌مان بیفتد؟
ایشان ۸ سال با جملات طنزی که بر زبان آورد در بدترین شرایط اقتصادی که حتی کفاشیان هم بغضش گرفته بود، ما را خنداند. بازهم نفهمیدیم استعدادشان در استندآپ کمدی است! (حتی بارها نشسته هم طنز پردازی فرمودند)  آنوقت دو‌قورت‌ و نیم‌مان هم باقی بود و توقع داشتیم وضع مملکت را درست کند! اف بر ما!
ایشان در آخرین طنزپردازی‌شان (تا الان که این متن را می‌نویسم) گفته‌اند «دولت یازدهم و دوازدهم دهه پیروزی و نجات ملی بوده» این جمله در نگاه اول قطعا طنز است. از آن طنز‌ها که نیم متر خخخخخخ و ایموجی خنده در مقابلش بگذاری هم حق طنز جمله ادا نمی‌شود. حتی شاید کار به فارسی سخت هم برسد! 
اما با دقت بیشتر در محتوای این جمله متوجه می‌شویم این ۸ سال حتی به خود رئیس جمهور هم ۱۰ سال گذشته! و آنجاست که خنده از روی صورت محو می‌شود. در واقع ایشان با فداکاری در این ۸ سال، ۱۰ سال سختی را تحمل کردند که به من و شما بفهمانند اگر هرکس دنبال استعداد و علاقه‌اش نرود نجات پیدا نمی‌کند. و حالا که با پوست و استخوان این مهم را درک کرده‌ایم، با آقای روحانی موافقم که می‌شود اسم این ۸ سال را گذاشت دهه نجات ملی! نجات از گمراهی و فهمیدن اینکه باید به استعداد و علاقه توجه کرد. البته همین را می‌توانستند با ساخت یک فصل «عصر جدید» در همان سال اول دولت به ما بفهمانند که الکی ۱۰ سال به خودشان و ۸۰ سال بر ما نگذرد!

 


 
✅ موشکافی صحبت های رئیس جمهور که گفته بود: اگر بگوییم دوران دولت یازدهم و دوازدهم دهه‌ی پیروزی و نجات ملی بوده است، اشتباه نگفته‌ایم.
 

ثبت ديدگاه