تفسیر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری
فصل طالبی

راه راه: با گذشت بیش از یک هفته از انتخابات ریاست جمهوری اظهار نظر در مورد انتخابات و تفسیر رای ملت همچنان ادامه دارد. چند نمونه از این اظهار نظرها و تفسیرها را با هم مرور می کنیم:

نوبخت سخنگوی دولت: در این دوره از انتخابات بیش از بیست و سه میلیون نفر به افزایش یارانه نه گفتند.این نه گفتن علاوه بر اینکه بر عملکرد مثبت دولت یازدهم در حوزه اقتصاد صحه می گذارد ما را مجاب می کند که یارانه ها را نه به تدریج بلکه یکشبه قطع کنیم.

علی مطهری: این انتخابات نشان داد علی رغم تبلیغات مسموم دغدغه اصلی ملت نه تورم و بیکاری و رکود بلکه رفع حصر می باشد. این یعنی آغازی بر پایان رفع حصر. امیدوارم دولت دوازدهم دیگه ما و ملت را بیش از این معطل نکند.

صادق زیباکلام: ملت در انتخابات اعلام کرد که عاشق اسراییل هست. دولت دوازدهم باید در اولین فرصت سفارت ایران در اسراییل را تاسیس کند.

کواکبیان: در فصل طالبی ملت سنگ تمام گذاشت و با رای به روحانی حماسه ای به شیرینی هندوانه آفرید.

محمود صادقی: ملت با خلق یک حماسه بازهم به دکتر روحانی اعتماد کردند. این پیروزی ارزشمند نشان داد که ما آرمان های اصلاح طلبی و امید را… (بغض می کند)… با خود به گور خواهیم برد.

دختر مظلوم یک وزیر: ملت کار را تمام کرد. ملت در این انتخابات اعلام کرد که هنوز انسانیت نمرده است. ملت با رای خود اعلام کرد که نگران اشتغال دختران مظلوم هست. همین جا از همه کسانی که در این مدت با ارسال کمک های مالی و غیر مالی من را شرمنده کردند کمال تشکر را دارم.

مهدی هاشمی: مردم در این انتخابات اعلام کردند که اعتقادی به زندان و حبس مخصوصا زندانی امنیتی ندارند.

یک خواننده: ملت با این انتخابشون به کنسرت ها بله گفتند. از ملت هنر دوست و هنرپرور ایران کمال تشکر رو دارم که به فکر ما هم بودند.

یک مربی فوتبال: پیروزی دکتر روحانی در انتخابات به من و همه مربیان ثابت کرد که با بدترین کارنامه و عملکرد هم می توان پیروز بود.

ثبت ديدگاه
عنوان