راهنمای دریافت صورتحساب سهام عدالت در 9 مرحله
اشتباه کردم…

راه راه: مرحله ۱: در مرحله اول ابتدا نفس عمیقی کشیده و به سمت کافی نت محل رفته و کمی با او احوالپرسی می کنیم.

مرحله ۲: پس از احوالپرسی با مسئول کافی نت، او وارد سایت سهام عدالت شده و در ابتدا سامانه از شما درخواست واریز ۲۰ هزار ریال حق ورودی دارد (بالاخره شما شهربازی هم که بروید ورودی می گیرند، چه برسد به سامانه سهام عدالت). بعد از پرداخت ورودی، کد ملی خود را برای او می خوانید تا وارد سامانه شوید.
نکته: تا این مرحله، غیر از هزینه رفتن تا کافی نت، ورودی سایت و… هزینه دیگری را نباید بپردازید.

مرحله ۳: بعد از وارد کردن کد ملی، سامانه از شما می خواهد ۱۵ هزار ریال واریز نمایید و سپس به سوالاتش پاسخ دهید تا به جای شما، مشخصات اصغر کله پز ثبت نشده باشد.

مرحله ۴: در صورت صحت مشخصات، به مرحله حساس دریافت صورتحساب می رسید و اینجاست که مشکلات خرید عید را با پول سهام عدالت حل شده می دانید اما…

مرحله ۵: اما می بینید برای دریافت صورتحساب و فیش ها، باید ۳۲ هزار و ۵۰۰ ریال دیگر بپردازید. بعد از پرداخت این پول شما مفتخر به دیدن صورتحساب خانواده ی خود در سامانه سهام عدالت می شوید.

مرحله ۶: دو دکمه روی صفحه مشخص است: یکی «پرداخت فیش» و دیگری دکمه «اشتباه کردم، سهام عدالت نمی خواهم». شما با این فرض که فیش واریزی مانند دیگر فیش های این سامانه کم است، دکمه پرداخت فیش را می زنید (البته توسط کافی نتیِ حاضر) و با مبلغ ۴۲۵۵۰۰۰ ریال مواجه می شوید.

مرحله ۷: پس از سکته ای ناقص و یا حداقل فرو رفتن در شوکی عمیق، از مسئول کافی نت درخواست دارید تا سریع برگردد و دکمه «اشتباه کردم، سهام عدالت را نمی خواهم» را بزند. او این کار را می کند ولی با این جمله مواجه می شوید: «اگر قصد خروج از سامانه را دارید، باید فیش خروج به مبلغ ۴۵ هزار ریال را بپردازید.»

مرحله ۸: شما این فیش را پرداخت می کنید و بعد از پرداخت این فیش، شما با کمترین هزینه موفق به انصراف از دریافت سهام عدالت شدید.

مرحله آخر: ۵۳ هزار و ۵۰۰ ریال هزینه کافی نت را می پردازید و خوشحال و شاد و خندان به سمت خانه خود می روید.

ثبت ديدگاه
عنوان