تعبیر خواب شب امتحان
اگر کسی فیل در خواب بیند

راه راه:
ابن‌سیری در کتاب «معلومات مِن بَطن مجهولات» می‌نویسد: خواب شب قبل از امتحان، به امتحان برمی‌گردد و تفسیر آن به حواشی امتحان. اگر شخص در خواب درختی پر از میوه ببیند که از میوه‌های آن می‌چیند و می‌خورد، تعبیرش در روز امتحان نشستن کنار خرخوان کلاس و آسان تقلب گرفتن از او باشد. اما اگر میوه ‌گندیده باشد، یعنی جواب‌های طرف اشتباه است در نهایت به فنا می‌رود.
عالم‌الغیب بقال می‌نویسد: اگر شخص در خواب، خود را در بیابانی لم‌یزرع ببیند، دلیل بر آن باشد که سر جلسه امتحان در گوشه‌ای بی‌کس بیفتد که هیچ‌ مددرسانی در کنارش نباشد. اگر در خواب ببیند سوار اسبی شده و به تاخت می‌تازد، یعنی امتحان آسان است و تمام سؤال‌ها را یک‌به‌یک جواب می‌دهد.
علامه ماست‌فروش روانی معتقد است: اگر شخص ببیند از کوزه‌ای آب می‌خورد و ناگهان آب کوزه تمام می‌شود، یعنی خودکارش سر جلسه جوهر تمام خواهد کرد. اگر در خواب بتی ثابت بیند به سان بودا و یا نخلی به بلندای برج میلاد، تعبیر بر آن می‌شود که مراقب جلسه، تمام طول امتحان از بالای سرش تکان نخواهد خورد.
جابربن‌رحمٰن‌دهلرانی می‌گوید: اگر شخص در خواب شکار کند، اما به شکار نرسیده کرکسی بیاید و آن را ببرد، یعنی قبل از تقلب کردن مراقب جای پارتنرش را عوض خواهد کرد.
پشمک‌زن ‌خان نیک‌منش معتقد است: هر حیوانی در خواب به یک چیز تعبیر می‌شود، چنانکه مار و زرافه‌ به امتحان بلند، گورکن به مراقب نزدیک‌بین، فیل به سؤالات گردن‌کلفت، مرغ و گوسفند به بیسکوییت سر جلسه، لاک‌پشت به کمترین نمره شدن و اوران‌بوتان به هیچی.
شیخ ‌وهم‌الدین‌ ریاضی می‌گوید: اگر در خواب بیند روحی مجهول‌الهویه را که نه چشم دارد و نه بینی و نه گوش، اما در عوض سری تاس و کچل دارد، یعنی در برگه‌ی امتحانی نام خودش را نخواهد نوشت و صفر می‌گیرد. اگر خود را پایین دره‌ای در حال بالا رفتن از صخره‌های صعب‌العبور ببیند، یعنی برای نیفتادن، باید به استادش مدام التماس کند.
یارو رویایی می‌نویسد: اگر‌ شخصی در خواب ببیند در پیک‌نیک کباب باد می‌زند و حالش را می‌برد، اما ناگهان باران می‌آید و همه‌چیز را خراب می‌کند، دلیل بر آن باشد که سؤال‌ها آسان هستند، اما زمان کم خواهد آمد. اگر شخصی در خواب ببیند حاتم طایی شده و دارد به گدایان و گشنگان عالم غذا می‌دهد که از گرسنگی نمیرند، اما خودش به نداری و فلاکت مبتلا می‌شود، یعنی اگر به تنبلان کلاس تقلب برساند، مراقب پوستش را می‌کَند.
و من الله توفیق.

۲ Comments

  1. امیر شجاعی ۱۳۹۵-۱۰-۱۳ در ۱۰:۱۵ ق٫ظ- پاسخ دادن

    فوق العاده آقا افشار

  2. امیرحسن ۱۳۹۵-۱۰-۱۲ در ۱۱:۱۲ ب٫ظ- پاسخ دادن

    افشار جابری ثابت کرده، کسی بهتر از اون نمی تونه توی قالب تعبیر فال بنویسه ۳>

ثبت ديدگاه
عنوان