واکنش ها به «وتو نکردن» تمدید داماتو توسط اوباما
یعنی همین اوباما که باهوش و مودب بود؟؟!!!

راه راه: وقتی شنیدیم سنای آمریکا طرح تمدید تحریم‌های ایران را با ۹۹ رأی موافق، بدون حتی یک رای مخالف تصویب کرده، گفتیم بابا دمتون گرم! چه اتحادی! احسنت! رکورد مجلس ما را در تصویب برجام با جواب دندان شکنی دادید. فقط جسارتا خیلی دلمان میخواهد بدانیم مدت زمان تصویب طرح چقدر بوده؟؟! یک وقت رکورد ۲۰ دقیقه ما را نزده باشید که آن وقت دیگر نمیتوانیم سرمان را جلوی کمپوت مغزهای وطنی بالا بگیریم.

از این حرفها که بگذریم، باید بگوییم که تا اوباما را داریم، غم نداریم. او قول داده بود که: هر گونه تمدید تحریم در سنا را «وتو» میکند! این بود که خیالمان راحت شد و گفتیم نیازی نیست غصه بخوریم، وگرنه با پرخوری های قبلی در غصه خوری، دل درد میگیریم. خلاصه در همین اوهام به سر میبردیم که گفتند: اوباما «وتو» نکرد!!!

حالا واکنش برخی از چهره ها را در ایران ببینید:

۱- حسن روحانی: با همان لباس های راحتی که موقع بازی های جام جهانی پوشیده بود و با همان ژست، نگاهش روی صفحه مانیتور ماسیده ولی این بار لبخند نمیزند و هر چند دقیقه یک بار میپرسد: یعنی همین اوباما که باهوش و مودب بود؟؟ خدای من..چطور ممکنه؟!!!
الآن شماره شو بلاک میکنم که بفهمه با کی طرفه!

۲- محمد جواد ظریف: در بالکن محل کارش ایستاده است و خاطرات گذشته را مرور میکند: قدم زدن هایش با کری… دست دادن را بگو… اون جلسه های مشترک…
آه…جان! تو مگه به من قول نداده بودی؟؟ یعنی همش دروغ بود؟… آه…جان… پاهام سست شدن… دوباره نیاز به ویلچر دارم…

۳- عباس عراقچی: در حالی که به تندیس ماله طلاییش نگاه میکند، میگوید: ای بابا… نکنه این همه ایمیل رو اشتباهی برا یکی دیگه فرستادم…
خودکاره چی؟ یعنی اونم به یکی دیگه خورد؟؟!
این همه هشدار و تهدید… آیا اینها کافی نبود؟؟
حالا اینهمه (!) تهدید به کنار، یعنی تندیس ماله طلایی من رو هم ندیدن؟؟ عکسای سلفی چی؟؟ این دوتای آخری رو که دیگه در راستای همبستگی با ملت شریف آمریکا انجام دادم.

۴-محمد باقر نوبخت: روبه روی انبوه خبرنگاران ایستاده. با لبخند و چشم در چشم آنها میگوید: البته که آقای اوباما وتو میکنن… کی گفته نکرده؟؟ ایشون این حرفارو فقط برای رضایت افکار عمومی آمریکا گفته؛ وگرنه اینکه امضا نکرده، ولی اجازه داده تبدیل به قانون بشه، این خودش یعنی یه موفقیت بزرگ…
این یعنی اینکه هنوز دلش با ماست… و بالاخره یه جایی وتو میکنه…

۵-صادق زیبا کلام: روی تخت دراز کشیده و به پرچم آمریکا که به دیوار اتاقش نصب است خیره شده…
هر چند دقیقه یک بار، جیغ میزند و به زیر پتو میرود.
وی معتقد است اوباما اصلیتش آمریکایی نیست… وگرنه یک آمریکایی، هیچ وقت قولش را فراموش نمیکند!!! ما باید وفای به عهد را از آمریکایی ها یاد بگیریم.

لازم به ذکر است که افراد نامبرده وضعیت جسمی و روحی خوبی ندارند.
از شما استدعا داریم برای سلامتیشان دعا کنید.

يك ديدگاه

  1. علی ۱۳۹۵-۱۰-۰۵ در ۸:۰۸ ب٫ظ- پاسخ دادن

    خوب بود اما به نظرم میشه طنزش رو شیرین تر برای مخاطبان و جانسوز تر برای مسئولین کرد.

ثبت ديدگاه
عنوان