۱۱:۳۱ ق.ظ ۱۳۹۷-۱۲-۲۵

احکام ورود و خروج در کابینه

زلال برجام

بینید سیستم مملکت‌داری در نظام تدبیر یک سیستم شیر تو شیر و هردم‌بیایی است و طبق روایات بزرگان ما واجب نیست که وزیر از قبل با بقیه هماهنگ کند ولی اگر منظور از بقیه «اونها» باشند هماهنگی واجب می‌شود. به طور کلی برای «ماها» این که بگوییم اجازه گرفتن وزیر برای خروج از کابینه واجب است، خیر واجب نیست و هماهنگی قبلی امری بی‌معناست.

راه راه: معرفیبرنامه زلال برجام یکی از برنامه‌های پرمخاطب رادیو تدبیر است که به سوالات معرفتی شنوندگان از اطراف و اعماق کشور می‌پردازد و هدف آن تامین نیازهای علامت سوالی مردم و فرهنگ سازی در زمینه‌های مختلفی مانند تدبیر، تحقیر، تعلیق، تکذیب، پوشک، موشک، گوشت، بتن، پاسپورت، پراید و حسن روحانی می‌باشد. این برنامه در دو بخش تهیه شده است: در بخش نخست بعضی از موضوعات گروه‌های مختلف مردم مانند مایه‌دارها، خانه‌دارها، بنزدارها، سلبریتی‌ها، شلوار کبریتی‌ها، آقازاده‌ها، خانم‌زاده‌ها و حسن روحانی از نگاه فقه آخوندی! مورد بررسی قرار می‌گیرد و احکام آن تبیین می‌گردد و در بخش دوم سوالات اقشار فوق توسط وزرای عظام و یا نمایندگان آن‌ها مستقیما پاسخ داده می‌شود.
در ادامه توجه شما را به بخشی از پاسخگویی‌های حاج‌آقا منتظرالتعلیق، نماینده امور ورود و خروج در دولت به سوالات جمعی از اقشار مردم جمع می‌کنیم:
سوال: سلام حاج‌آقا، سوال من اینه که آیا یک وزیر باید برای ورود و خروج در کابینه با بقیه هماهنگ کنه؟ و در چه مواردی این ورود و خروج اجازه داده شده؟
پاسخ: با تشکر از سوال خوبتان. ببینید سیستم مملکت‌داری در نظام تدبیر یک سیستم شیر تو شیر و هردم‌بیایی است و طبق روایات بزرگان ما واجب نیست که وزیر از قبل با بقیه هماهنگ کند ولی اگر منظور از بقیه «اونها» باشند هماهنگی واجب می‌شود. به طور کلی برای «ماها» این که بگوییم اجازه گرفتن وزیر برای خروج از کابینه واجب است، خیر واجب نیست و هماهنگی قبلی امری بی‌معناست.

سوال: با سلام خدمت حاج‌آقا و بینندگان سر گرمشان. سوال من اینه که اگر وزیری از کابینه خارج و در کمتر از چند ساعت دوباره وارد شود آیا به ما واجب می‌شود که برای برگشتنش خوشحالی کنیم؟ اگر بیشتر از چند ساعت باشد چه؟ و در کل حکم من که از برگشتن وزیر خوشحالی نکردم چیست؟ با تشکر از برنامه خوبتان.
پاسخ: این دوست عزیزمان سوال خوبی پرسیدند. ببینید به طور کلی در صورت بازگشت مجدد یک وزیر به کابینه خوشحالی به هر انسانی واجب می‌شود و تفاوتی در ساعت ورود و خروج به کابینه نیست. و اگر کسی عمدی یا غیر عمدی خوشحالی نکند باید کفاره بدهد. یعنی یا باید شصت تا آدم ناراحت را خوشحال کند و یا اینکه شصت روز بلند بلند قهقهه بزند.

سوال: سلام حاج‌آقا. من موقع خروج یکی از وزرا از کابینه ناراحت نشدم حکمم چیه؟ آیا واجبه ناراحتیم رو قضا کنم؟
پاسخ: اگر وقتی وزیر از کابینه خارج شد حواستان از یک مسئله مهم دیگر پرت شد، نیازی نیست وگرنه شما هم باید مثل دوست قبلی‌مان کفاره بدید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از