۴:۵۵ ب.ظ ۱۳۹۶-۰۳-۳۱

اندر باب پدیده نادر «حسوف»

خوابگاه هوا ندارد

دانشجویان که تحمل هوای خوابگاه را ندارند چگونه میخواهند هوای گرم اهواز را تحمل کنند؟!

نویسنده:

راه راه: امروز با خبر شدیم که عده ای از دانشجویان دختر دانشگاه اهواز در خوابگاه خود حبس شده اند، این اتفاق که یکی از اتفاقات کاملا نادر در دانشگاه های ما محسوب میشود ممکن است هر ۱۰۰ سال یک بار اتفاق بیفتد به این پدیده حسوف (حبس شدن دانشجویان دختر در خوابگاه) میگویند. یعنی درِ خوابگاه میان دانشجویان و فضای بیرون قرار میگیرد. از این رو ما برآن شدیم که این موضوع را بررسی و واکاوی کنیم. به گفته یکی از دانشجویان دلیل این حبس اعتراض به سیستم سرمایشی خوابگاه است.
پس این احتمال وجود دارد که مسولان دانشگاه دانشجویان را درخوابگاه نگه داشته اند تا به آنها ثابت کنند که خوابگاه گرم نیست اگر دانشجویان دقت کنند خواهند فهمید که خوابگاه آنقدر هم گرم نیست.
یا میتواند دلیل دیگری هم داشته باشد: این که دانشجویان که تحمل هوای خوابگاه را ندارند چگونه میخواهند هوای گرم اهواز را تحمل کنند؟! (البته یادآوری کنم اهواز هوا ندارد.)
دلیل دیگر آن میتواند ماه رمضان باشد: در این هوای گرم آخر حوصله دارید؟ یا به قول معروف آبتان کم است؟ نانتان کم است؟ در خوابگاه استراحت کنید.
میتوان از زاویه ای دیگر به این قضیه نگاه کرد: ممکن است مسولان دانشگاه به این فکرده اند که دانشجویان اگر از دانشگاه خارج شوند و سیستم سرمایشی در جایی ببینند. ممکن است دلشان بخواهد بالاخره جوان است و ممکن است هوس کند. پس بازهم به نفع دانشجویان بوده است.
البته این احتمال هم وجود دارد که مسولان به دانشجویان گفته اند خوابگاه سرد است پس اگر دانشجویان سیستم سرمایشی را در بیرون ببینند پاسخ مسولان را اینگونه بدهند: نخوردیم نون گندم، دیدیم که دست مردم.
اما مهمترین دلیل که به احتمال زیاد هدف مسولان دانشگاه هم همین بوده امتحانات است. دانشجویان باید در این برهه حساس ترم تحصیلی به فکر امتحانات خود باشند. بیرون رفتن و گردش در کوچه و خیابان برای دانشجو آنهم در این زمان اصلا هیچ توجیهی ندارد. و چندروز بعد هنگامی که نمرات اعلام شد همین دانشجویان به خاطر ۰٫۵ نمره به استاد التماس خواهند کرد.
از آنجایی که این اقدام تماما به نفع دانشجویان بوده تیم اتاق فکر ما از این اقدام حمایت می کنند.

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از

راه راه: همزمان با چهارمین سالروز انتشار تیتر «امضای کری تضمین است» در روزنامه شرق، باشگاه طنز انقلاب اسلامی دومین دوره جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» را برگزار می‌کند.

در فراخوان این جشنواره آمده است:

اکنون که «این ۹۸ همون ۹۸ی شد که می‌خواست» و حال که «ابرها به پایین خود نگاه می‌کنند برای باریدن» و در روزهایی که «بنزین دونرخی دیگر فسادزا نیست» و در شرایطی که «درخت برجام بجای گلابی، بنزین سه هزارتومنی آورد» به استقبال چهارمین سالروز انتشار تیتر تاریخی «امضای کری تضمین است» می‌رویم.

دومین جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» تضمینی است برای ماندگاری این مقطع درخشان و چشم‌نواز در تاریخ روشنفکری ایران. با ارسال آثار طنز خود ما را در این امر سترگ یاری کنید.

آثار خود را در قالبها و موضوعات زیر برای دبیرخانه جشنواره ارسال کنید.
موضوعات:

۱٫ امضای کری تضمین است

۲٫ غربزدگی

۳٫ روشنفکری

۴٫ سلبریتی‌ها و آقازاده‌ها

۵٫ برجام

۶٫ عهدشکنی آمریکا و اروپا

۷٫ تجملگرایی و مصرف‌زدگی

۸٫ دلار ۴۲۰۰ تومانی

قالبها:

۱٫ شعر طنز

۲٫ نثر طنز

۳٫ کارتون و کاریکاتور

۴٫ موسیقی و پادکست طنز

۵٫ دابسمش و دوبله طنز

۶٫ موشن‌گرافیک و کلیپ طنز

۷٫استند آپ

 

شرایط ارسال اثر: ارسال اثر در تمامی بخش ها برای افراد آزاد است و محدودیتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد.

ارسال مشخصات فردی و شماره تماس الزامی است.

ویدئوی استند آپ باید یک نفره و بین ۲ تا ۴ دقیقه باشد

کلیپ و موشن گرافیک طنز بین ۲ تا ۵ دقیقه باشد

مهلت ارسال:

۲۲ آذر ۹۸

 نحوه ارسال:

آی‌دی emzaye_kerry@ در پیامرسانهای بله، ایتا و تلگرام.

به نفرات برتر در هر حوزه علاوه بر کمپوت گلابی، جایزه نقدی نیز تعلق خواهد گرفت.
زمان برگزاری اختتامیه نیمه اول دی ماه خواهد بود.

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 16    میانگین: 3.7/5]