آشنایی با گونه های دانشجویی
لاک قرمز به مثابه ته دیگ!!!

راه راه:هرکسی که پایش به دانشگاه باز شده باشد،  به راحتی می فهمد که دانشجو در انواع و شکل های مختلف وجود دارد. بعضا گونه های کمیابی یافت می شوند که باید در گینس ثبت شوند. روز دانشجو رو به همه ی این گونه ها تبریک میگویم و شما را با اینها آشنا میکنم.

دانشجوی استعداد درخشان: فردی که شب با کتاب درسی می خوابد و صبحش را هم با مرور نکته های دیشب، آغاز می کند. درگیر اپلای کردن است اما جایی قبولش نمیکنند. به راحتی هم، قابل تشخیص است چون ردیف اول کلاس  و توی دست و پای  استاد است. با سوالاتش روی اعصاب بقیه لی لی بازی میکند و باعث میشود استاد، دانشجو هارا بیشتر از ساعت کلاس نگه دارد تا مبحث تمام شود.

دانشجوی سرخوش: برای اینکه از دست گیرهای خانواده راحت شود، به دانشگاه می آید. سر کلاس با گوشی بازی میکند و از ضعیف بودن نت، ناراضی است. هدفی برای آینده ندارد و زندگی را زیاد جدی نمی گیرد. اعتقاد عجیبی به هرچه پیش آید، خوش آید دارد. حتی اگر مشروط شود.

دانشجوی عاشق: این افراد موجوداتی خطرناک اند.  تلاش کنید از اینها دوری کنید و از هرگونه حرکتی از قبیل جزوه دادن و جزوه گرفتن، بپرهیزید درغیر این صورت، به ازدواج ختم می شود.البته از همان اول برای زن گرفتن به دانشگاه می آیند که هدف مقدسی است ولی بهتر است اگر زن هم گرفتند جو زده نشوند و  دانشگاه را رها نکنند.

دانشجوی فراری: این دسته همان هایی اند که مشمولین سربازی حساب می شوند. بین درس و سربازی،باید یکی را انتخاب کنند که نود و نه درصد سراغ درس می روند. ولی باز هم فقط سر خودشون کلاه می ذارند چون این شتریه که دم خونه ی هر پسری می خوابه!  راه فرارش هم موقتیست. پس خودتون رو گول نزنید.

دانشجوی سال بالایی: هر دانشجویی که سال دوم باشد، خودش را ترم بالایی فرض می کند. اما فکر نمی کند با این کارش، توهینی به پیش کسوتان و سال های پنجم و ششم و..می کند. معیار را سال اولی نبودن، می گذارد. خودش رو بزرگ دانشگاه فرض می کند و استاد مشاوره دادن به سال اولی هاست. کلاس را روی انگشتش می گرداند و دراخر ترم،  درس را حذف می کند.خدا همه را از گرفتاری نجات دهد.

دانشجوی مهمان: اشتباه نکنید، منظورم دانشجو هایی که مهمان هستند یا انتقالی می گیرند، نیست!
منظورم فردیست  که دانشگاه را مثل  مجلس مهمانی می داند. البته حق دارد ، بالاخره باید لباس های نو و کفش و کیف صورتی را جایی استفاده کند. لاک زدن هم که حکم ته دیگ غذارا دارد ، اگر نباشد، انگار یک چیزی کم است!

دانشجوی مدرک گرا: خیلی آدم خوبیست و  صریح میگوید که برای مدرک به دانشگاه می آید. از وزارت علوم تقاضا داریم مدرک این عزیز رو سریع بهشون تحویل بدن تا چهار سال عمرشون و پولشون رو صرف  رفت و امد به دانشگاه نکند.

البته باید تاکید کنم که با عوض شدن نسل، این گونه ها هم دچار جهش ژنتیکی شده و تغییر می یابند. امیدوارم اینها، هرسال بهتر از سال قبل باشند.

ثبت ديدگاه
عنوان