۱۰:۳۳ ب.ظ ۱۳۹۷-۰۵-۰۴

در مذمت کلماتی که باعث سوءظن طرف مذاکره به سیاست تنش‌زدا می شود.

بتن‌ریزی اوقات فراغت

از دهان یک مدیر بخت برگشته مدرسه ابتدایی در یک روستای خیلی دور یکهو در برود که دانش آموزان عزیز امسال برای «غنی سازی» اوقات فراغت شما کلی برنامه ریخته‌ایم، تعجب نکنید که کارشناسان سازمان بین المللی انرژی اتمی بریزند توی مدرسه که چرا امنیت ملی را به خطر می اندازید؟!

نویسنده:

راه راه:  خبرگزاری فارس: «بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به این بهانه که در مقاله یکی از دانشجویان دانشکده برق دانشگاه علم و صنعت از واژه سانتریفیوژ استفاده شده اقدام به بازرسی و نمونه‌برداری از برخی از آزمایشگاه‌های دانشکده برق دانشگاه علم و صنعت کردند.»

اینطور که شواهد نشان می دهد مثل این که در مذاکرات دولت محترم تدبیر برای نشان دادن حسن نیت، قید شده است که هرجور ارتباط با فناوری هسته ای، تا اطلاع ثانوی تعطیل است. مثلا اگر دیدید از دهان یک مدیر بخت برگشته مدرسه ابتدایی در یک روستای خیلی دور یکهو در برود که دانش آموزان عزیز امسال برای «غنی سازی» اوقات فراغت شما کلی برنامه ریخته‌ایم، تعجب نکنید که کارشناسان سازمان بین المللی انرژی اتمی بریزند توی مدرسه که چرا امنیت ملی را به خطر می اندازید؟! چرا تنش‎زایی می کنید؟! اصلا چرا غنی سازی؟ مگر قدیمی ها که اوقات فراغت را غنی سازی می‌کردند به کجا رسیدند؟

تازه این تمام ماجرا نیست، چرا که ممکن است بعد از رفتن جاسوسان -ببخشید کاشناسان محترم- آژانس، مدیر بی‌تدبیر مدرسه دوباره بخاطر آشنا نبودن با سیاست بین الملل به سرش بزند اوقات فراغت کودکان را غنی سازی کند. این‌بار دیگر حتما توی اوقات فراغت بچه‌ها بتن می‌ریزند تا مویی لای درز سیاست تنش زدایی نرود!

نتیجه اخلاقی: یا تا ۲۵ سال آینده اصلا حرفی نزنیم و از جای خود تکان نخوریم، یا حداقل بتن مرغوب به همراه داشته باشیم.

Our Score
Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاه بگذارید

  اشتراک در  
اطلاع از
wpDiscuz