پرونده ویژه آزاد سازی حلب -۲-
گزارش bbc از آزاد سازی حلب

راه راه:طبق آخرین خبرها، صبح روز گذشته ارتش خودکامه و مستبد سوریه، شهر حلب که از مدتها پیش در اختیار پیکارجویان غیور و بی دفاع داعش قرار گرفته بود را به زور تصرف کردند.

این اتفاق طی حملات ناجوانمردانه و شبیخون های پی در پی به پیکارجویان رخ داد. در حالیکه طبق گزارش سازمان ملل، این غیورمردان فقط می خواستند از حق مسلم خودشان در امنیت کامل و با فراغ بال و بدون مزاحمت اجانبی چون سوریه، عراق و ایران، دفاع کنند.

طبق گزارشات هدف داعش از به دست گرفتن قدرت در منطقه، بریدن سر جنبندگانی بود که قدشان از میزان اعتدال خارج شده و منظره ی نامتوازن و نازیبایی را در جامعه به نمایش گذاشته بودند.
آنها به منظور پاک سازی محیط زیست و تنظیم جمعیت منطقه، از هیچ تلاشی اعم از عملیات های متهورانه ی انتحاری در محله های شلوغ و پررفت و آمد شهرها گرفته تا تخریب ساختمان هایی که به طور غیر اصولی از قرن ها پیش در اطراف و اکناف شهرهای سوریه از جمله حلب ساخته شده بود دریغ نکردند.

همچنین دفاع از حقوق بشر آمریکا و اسرائیل که در منطقه توسط ایران نقض می شد، یکی دیگر از اهداف نیروهای معارض و پیکارجوی داعش بود اما به دلیل بسته بودن فضای گفتمانی در این کشور و نفوذناپذیری آن، وارد سوریه که دست راست ایران در منطقه است شدند.

طبق اظهارات یکی از سرکرده های داعش، مقصر اصلی این جریانات در سوریه، شخص بشار اسد و طرفداران وی بودند که با زبان خوش حاضر به کناره گیری و تسلیم سوریه به داعش نشدند و مثل بچه هایی که حاضر به تقسیم خوراکی هاشان با یچه های دیگر نیستند، حاضر نشد که فقط بخشی از کشورش را به پیکارجویان داعشی ببخشد و بی توجه به پیغام های آتش بس باز هم بی رحمانه به مردان بی گناه داعش یورش بردند و آنها را از حلب بیرون راندند.

لازم به ذکر است دولت اوباما در واپسین روزهای حیات خود قصد دارد برای تسلی خاطر بازماندگان پیکارجو و بازسازی این ارتش مقتدر، ضمن محکوم کردن ایران به خاطر کمک به سوریه و دست داشتن در این جنایت، غرامت این حملات را از جیب ایران به این عزیزان پرداخت کند.

۲ Comments

  1. رضا ۱۳۹۵-۰۹-۲۴ در ۱۰:۱۳ ق٫ظ- پاسخ دادن

    فقط ۲۰:۳۰

  2. سید ۱۳۹۵-۰۹-۲۴ در ۰:۳۱ ق٫ظ- پاسخ دادن

    سلام
    خدا قوت
    خوب بود

ثبت ديدگاه
عنوان