سلسله جلسات نقد و بررسی مکاتب نوظهور
صفدرسیم

راه راه: صفدرگرایی، مکتب همدردی با فقرا از طریق افزودن به تعداد آنان، ذخیره سازی ذخیره های انقلاب، مدیریت هنرمندانه مجموعه های اقتصادی با رویکرد «شما بریز و بپاش، کار خودش یه جوری میشه!»

صفدریسم (safdarism) نخستین بار خیلی وقت پیش ظهور کرد (شما هنوز نبودی) ولی گفته شده که عدم وجود اینترنت و تلگرام مانع آشنایی مردم با آن شده بود. فلذا این مکتب به مرور زمان به دست فراموشی سپرده شد اما خوشبختانه در این اواخر و به دست با کفایت دولت احیا گردید.

زنده شدن دوباره این مکتب، موجی از شور و شادی در کشور به همراه داشت جوری که هرکس بی خبر بود فکر می کرد یکی به اسم صفدر در انتخابات پیروز شده! گفتنی است هواداران این جریان با در دست داشتن پلاکاردهایی شعار می دادند: «نترسین، نترسین، فیشتو پس گرفتم!» (قاطی شدن شعارها از نتایج طبیعی مکتب صفدریسم است. شما به گیرنده های خود دست نزنید.)

صفدریست ها در بین خود رقابت های درون گروهی نیز دارند. در سری مسابقات سال ۱۳۹۴ (جام نجومیان) یکی از مدیران شرکت کننده توانست با کسب ۲۳۰ میلیون تومان امتیاز در یک ماه، یک حال اساسی به رکوردها داده و پس از سال ها، خون تازه ای در جیب هم مکتبی ها به جریان در آورد.

صفدرسیم با پیروزی دوباره دولت تدبیر افق های روشنی در پیش روی خود دارد. البته نظریه پردازان این مکتب توصیه کرده اند که به خاطر صرفه جویی در مصرف کاغذ و جلوگیری از چاپ بی رویه فیش حقوقی، از جایگزین های مناسب همچون مجوز واردات، واگذاری زمین، رانت اطلاعات اقتصادی، هدیه در ازای واگذاری وام -و کلا هزار جور راه بهتر برای استفاده از منابع خدادادی- استفاده گردد.

گفتنی است صفدریست ها با ابراز رضایت از پیروزی مجدد تدبیر و امید و ضمن تبریک به افرادی که موفق به اخذ تعرفه رای شده بودند، به بقیه ملت اعلام کرده اند: «حالا داریم براتون!»

ثبت ديدگاه
عنوان