مصاحبه با یک منعقد کننده ی قرار داد
عرق کارگر کُره ای،بوی کَره ی اصل میدهد!

راه راه:شرکت کشتیرانی ایران، از انعقاد قرارداد ساخت ۸ کشتی با شرکت هیوندای کره جنوبی خبر داده است. این درحالی است که مدیرعامل بزرگترین مجتمع کشتی‌سازی کشورمان با ۵۳۰۰ کارگر به خاطر عدم ‌اعتماد مسئولان به توان داخلی، رسما در نشست خبری زد زیر گریه!
البته از آن‌جا که ما آدم‌های با سوادی هستیم، هرگز گول این اشک تمساح‌ها را نمی‌خوریم و به سادگی‌ اسیر این صحنه‌آرایی‌های خطرناک نمی‌شویم، چرا که بر همگان واضح و مبرهن است که حربه نخ‌نما شده “مظلوم‌نمایی”، دست‌آویزی است برای به فراموشی سپردن دست‌آوردهای عظیم دولت محترم تدبیر و امید و حتی فراتر از آن کوچک‌نمایی این موفقیت‌ها!
فلذا در ادامه ضمن مصاحبه با یکی از منعقدکنندگان این قرارداد، دلایل انعقاد این قرارداد را از ایشان جویا شدیم:

خبرنگار ما: سلام. جناب آقای منعقد کننده؟
منعقد کننده: سلام به روی ماهت! بله خودم هستم.

خبرنگار ما: بله گویا ظاهرا خیلی‌ هم خوشحال هستید!
منعقد کننده: چرا نباشم گلم؟! ما امروز قرار داد ساخت ۸تا کشتی رو با کره بستیم!

خبرنگار ما: شما کار اصلی‌تون چیه؟
منعقد کننده: ما کلا تو کار انعقادیم دیگه داداش.

خبرنگار ما: عجب! مثلا انعقاد چی؟
منعقد کننده: انعقاد قرار داد، انعقاد چرخ‌های صنعت، انعقاد شاهرگ‌های اقتصاد و کلا هرجا صحبت از انعقاد باشه ما هم هستیم!

خبرنگار ما: آقای منعقد کننده، شما خبر داشتید وقتی با شرکت‌های خارجی، قرار داد ساخت کشتی منعقد می‌کردید، یکی از بزرگترین شرکت‌های ساخت کشتی در کشور خودمون مشغول فعالیت بود؟
منعقد کننده: بله!

خبرنگار ما: خب؟!
منعقد کننده: خب چی؟

خبرنگار ما: منظورم اینه که چرا این سفارش رو به شرکت‌های داخلی ندادید؟
منعقد کننده: آهان! خب از اول همینو بگو. ببینید اصولا انعقاد یه چیز با یه شرکت خارجی خیلی کلاسش بیشتره، برد رسانه‌ایش رو هم که اصلا دیگه نگو هوفففف! از طرف دیگه ما دیدیم مدیر که نمی‌تونیم از خارج وارد کنیم، کارگرم که گفتن وارد نکنید، دیگه خداییش خیلی ستم بود کشتی رو هم وارد نمی‌کردیم!

خبرنگار ما: ولی خب این دلیل نمیشه که! شما شرکت‌های داخلی رو ول کردید رفتید سراغ یه شرکت کره‌ای!
منعقد کننده: البته ما دلایل دیگه‌ای هم داشتیم. مثلا طبق تحقیقی که محققان و پژوهشگران ما انجام دادن، متوجه شدیم عرق کارگران خارجی و مخصوصا کُره‌ای‌ها خیلی خوشبوتر از عرق کارگرای ایرانی هستش.

خبرنگار ما: واقعا؟!
منعقد کننده: بله! به هرحال وقتی این کارگرها مشغول کارکردن روی عرشه کشتی هستن، ممکنه عرقشون بریزه روی عرشه و این بعدا که آفتاب به سطح عرشه میتابه مساله‌ساز میشه! ما هم طی تحقیق فهمیدیم عرق کارگران کُره‌ای، یه بوی خوش و مطبوعی داره که وقتی بریزه روی عرشه و زیر نور مستقیم آفتاب قرار بگیره، بوی خوش و مطبوع کَره اصل، فضای عرشه رو مملو از آکندگی می‌‌کنه! از طرفی طی تحقیقات ما عرق کارگر ایرانی بوی روغن حیوانی می‌ده که خب البته به هر مزاجی سازگار نیست، تازه توش پالمم داره!

خبرنگار ما: بله خیلی ممنون. اگر فرمایشی ندارید خدانگهدار.
منعقد کننده: خواهش میکنم. فقط جا داره در پایان این حادثه تاریخی رو به همه تبریک بگم و این موفقیت بزرگ که دقیقا همزمان با سالروز امضای برجام پدید اومد رو بعنوان هدیه‌ای هرچند ناقابل به کارگران عزیز کشورم تقدیم کنم.

۲ Comments

  1. ناشناس ۱۳۹۵-۰۹-۲۵ در ۸:۴۹ ق٫ظ- پاسخ دادن

    مثل اینکه این آقای منعقد کننده نمی دونه پالم کلی خاصیت داره

  2. من ۱۳۹۵-۰۹-۲۳ در ۱۲:۲۱ ب٫ظ- پاسخ دادن

    متن خوبی بودی قالب هم مناسب ترین قالب برای پرداختن به این سوژه بود فقط
    این تکرار “خبر نگار ما” یکم تو ذوق میزد!

ثبت ديدگاه
عنوان