نجفی

۹:۵۵ ق.ظ ۱۳۹۸-۰۸-۲۰

ضمایم جدید پرونده قتل میترا

دل به قرائن بده برادر!

وقتی آدم هی رییس و وزیر باشد خب طبیعتا وقت ندارد که مشکل اخلاقی پیدا کند. تازه این مسئله قتل یک چیز شخصی هم بوده. یعنی آقا کسی را که زن خودش بوده کشته. نرفته که زن دیگران را بکشد

نویسنده:

راه راه:

آقای علیزاده طباطبایی چون خیلی وقت است وکیل خانواده هاشمی هستند، کم کم شباهت های زیادی هم به این خانواده محترم پیدا کرده اند. یکیش اینکه آدم همیشه احساس می کند یک چیزی بهشان بدهکار است!
مثلا یک نفر آمده گفته: «بنده زنم را کشته ام.» خب در حالت عادی آدم باید اینجا اظهار تاسف کند و نچ نچ و فاتحه ای، چیزی … خیلی هم که طرفدار باشد باید بگوید: «حالا عیبی نداره، ان شاء الله زن بعدیت عمرش به دنیا باشه» یا «این که پرستو بود، دفعه بعد طاووس بگیر!»

ولی ایشان در تبیین این قتل یک چیزهایی گفته که آدم را از حس بدهکاری دست به جیب می کند. لازم است ما جمله جمله شرح و توضیح بدهیم و قدری از بدهکاری مان را بهشان ادا کنیم.
مثلا گفته اند: «از آقای نجفی یک آدم مشکل‌دار اخلاقی به نمایش گذاشته شد، در صورتیکه ایشان ۲۸ سالش بود و رییس دانشگاه صنعتی شریف بود و هیچ خطای اخلاقی نداشت؛ ۳۰ سالش بود که وزیر علوم بود، ۳۵ سالش بود که وزیر آموزش و پرورش بود، در زندگی نجفی شما یک نقطه‌ی تاریک نمی‌بینید، آن‌وقت یک مساله‌ای که کاملا شخصی بوده است اینگونه مورد بهره‌برداری سیاسی قرار بگیرد انصاف نیست!»
این توضیحات نشان می دهد وقتی آدم هی رییس و وزیر باشد خب طبیعتا وقت ندارد که مشکل اخلاقی پیدا کند. تازه این مسئله قتل یک چیز شخصی هم بوده. یعنی آقا کسی را که زن خودش بوده کشته. نرفته که زن دیگران را بکشد. خداییش قضیه در حد نقطه تاریک هست؟
یا گفته اند: «به آقای نجفی گفتم که من دلایل و قرائنی دارم که شما مرتکب قتل نشده‌اید، مواردش را هم به ایشان گفتم. گفتند «نه؛ من خودم کشتم» گفتم «آقای نجفی! آخر این‌قدر خونسرد! … معلوم است شما نکشتید» ایشان قبول نمی‌کرد».»
همانطور که می بینید متاسفانه آقای نجفی از فرط بی مشکل بودن در دوران مسئولیت، داشته برای خودش مسئله می تراشیده. یکی نبوده بگوید خب برادر من! وقتی آقای علیزاده به زبان خوش دارد قرائن می آورد، شما هم دل به کار بده دیگر. چرا کلانتری و علیزاده و ملت را معطل و منتر خودتان می کنید؟ این خونسردی را هم می‌گذاشتید وسط دعوا که کار به اینجا نکشد! الان برای چی اینجور خونسرد هستید؟ آخر داد و فریادی، چیزی …
یکی دیگر از اقدامات آقای علیزاده این بوده: «اعتراضات به موقع من و فضای مجازی، تمام تلاش‌های نمایش تلویزیونی را خنثی کرد و فضای عمومی همه از نجفی دفاع کردند.»
البته ایشان شکسته نفسی می کنند؛ نه تنها در فضای عمومی بلکه در فضای خصوصی هم سیل دست مریزاد و باریکلا بود که نثار آقای نجفی می شد! یکیش همین همسایه خودمان که زنش مهریه را گذاشته اجرا. هر وقت تلویزیون آقای نجفی را نشان می داد صدایش تا حیاط ما می آمد.
فرمایشات ایشان را با ذکر این شاه بیت پایان می بریم: «شخصی به نام «رکنی» از قم با من تماس گرفت. مدعی بود میترا از چند ماه قبل، هر پانزده روز یک‌بار موادی را از او می‌گرفته که این مواد نوعی روانگردان است و هرکس مصرف کند روی اراده‌اش تاثیر دارد … از بازپرس خواستیم مواد را آزمایش کنند و از آقای نجفی هم در مورد این مواد و آثار آن آزمایش بعمل آید؛ قبول نکردند.»
اصلا از همین جا معلوم می شود خود مرحومه مواد روانگردان سفارش داده‌اند و ریخته‌اند توی چایی آقای نجفی که ایشان اراده‌اش را از دست بدهد و مرتکب قتل بشود! (قرائن بالا هنوز سر جایش است ها! ولی دلیل نمی شود که این نظریه را ول کنیم!) بله … اگر بنده دستم به این رکنی مواد پخش کن و روانگردانش برسد جفتشان را با منگنه ضمیمه پرونده می‌کنم و می‌دهم دست آقای علیزاده. اگر مرحومه تبدیل به محکومه نشد هرچی خواستید به من بگویید.
در پایان ابراز امیدواری می‌کنیم که با این اقدام چوب‌خط طلب آقای علیزاده از ما، مرحومه استاد، نیروی انتظامی، صدا و سیما و سایر اقشار جامعه صاف شده و بتوانیم توی روی ایشان نگاه کنیم.

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 5    میانگین: 2.8/5]

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از

راه راه: همزمان با چهارمین سالروز انتشار تیتر «امضای کری تضمین است» در روزنامه شرق، باشگاه طنز انقلاب اسلامی دومین دوره جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» را برگزار می‌کند.

در فراخوان این جشنواره آمده است:

اکنون که «این ۹۸ همون ۹۸ی شد که می‌خواست» و حال که «ابرها به پایین خود نگاه می‌کنند برای باریدن» و در روزهایی که «بنزین دونرخی دیگر فسادزا نیست» و در شرایطی که «درخت برجام بجای گلابی، بنزین سه هزارتومنی آورد» به استقبال چهارمین سالروز انتشار تیتر تاریخی «امضای کری تضمین است» می‌رویم.

دومین جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» تضمینی است برای ماندگاری این مقطع درخشان و چشم‌نواز در تاریخ روشنفکری ایران. با ارسال آثار طنز خود ما را در این امر سترگ یاری کنید.

آثار خود را در قالبها و موضوعات زیر برای دبیرخانه جشنواره ارسال کنید.
موضوعات:

۱٫ امضای کری تضمین است

۲٫ غربزدگی

۳٫ روشنفکری

۴٫ سلبریتی‌ها و آقازاده‌ها

۵٫ برجام

۶٫ عهدشکنی آمریکا و اروپا

۷٫ تجملگرایی و مصرف‌زدگی

۸٫ دلار ۴۲۰۰ تومانی

قالبها:

۱٫ شعر طنز

۲٫ نثر طنز

۳٫ کارتون و کاریکاتور

۴٫ موسیقی و پادکست طنز

۵٫ دابسمش و دوبله طنز

۶٫ موشن‌گرافیک و کلیپ طنز

۷٫استند آپ

 

شرایط ارسال اثر: ارسال اثر در تمامی بخش ها برای افراد آزاد است و محدودیتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد.

ارسال مشخصات فردی و شماره تماس الزامی است.

ویدئوی استند آپ باید یک نفره و بین ۲ تا ۴ دقیقه باشد

کلیپ و موشن گرافیک طنز بین ۲ تا ۵ دقیقه باشد

مهلت ارسال:

۲۲ آذر ۹۸

 نحوه ارسال:

آی‌دی emzaye_kerry@ در پیامرسانهای بله، ایتا و تلگرام.

به نفرات برتر در هر حوزه علاوه بر کمپوت گلابی، جایزه نقدی نیز تعلق خواهد گرفت.
زمان برگزاری اختتامیه نیمه اول دی ماه خواهد بود.

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 11    میانگین: 4.2/5]