آخر و عاقبت چهره‌هایی که به شبکه‌های خارجی پیوستند
سرنوشت سلبریتیک

راه راه: ۱-سیدمحمد حسینی: فقدان او در رسانه ملی زمانی احساس شد که طی بازرسی سالانه انبار لباس سازمان صدا و سیما، یک جفت کفش و یک دست کت و شلوار و یک عدد زیرپیراهن به انبار برگردانده نشده بود. او که خود را همانند مگسی مستعد پرواز اما گیر کرده لای دستمال کاغذی می‌دید، کشور را ترک کرد و به آمریکا رفت تا بتواند آزادانه بر روی هر تپه‌ای که خواست پرواز بکند. اما فقط توانست تا دکمه ری‌استارت کامپیوتر منشی کاخ‌سفید پرواز کند. برخی از منابع آگاه از دستگیری او در پی دست داشتن در یک توطئه علیه چند مگس دیگر خبر داده اند.
۲-میترا حجار: او که از جمله استعدادهای شکفته به شمار میرفت، به آن میزان شکفتگی قانع نبود و برای شکفتن بیشتر به هالیوود رفت. اما بعد از ایفای نقش در یک قسمت از یک سریال، ناگهان و خودجوش یاد قرمه‌سبزی و فالوده شیرازی افتاد و فهمید که هیچ کجا خانه‌ی خود آدم نمی‌شود و به آغوش وطن بازگشت.
۳-رامسین کبریتی: او با مهاجرت خود سازندگان سریال ستایش را با چالش بزرگی روبرو کرد اما نامردها خیلی راحت، چالش و رامسین را دور زدند به گونه‌ای که انگار نه انگار صابری در فیلم بوده است. کبریتی که گویی از تحقیرهای حشمت فردوس به تازگی رها شده بود، مورد تمسخر و تحقیر مجری جم تی وی قرار گرفت اما این بار با نهایت صلابت و شجاعت، برنامه را ناتمام ترک کرد. وی اخیرا در اظهاراتی پشیمانی خود نسبت به رفتن از ایران را ابراز کرده‌است. گمان می‌رود در صورت برگشت رامسین کبریتی، از او در فصل چهارم سریال ستایش، در همان نقش صابر استفاده شود.
۴-مزدک میرزایی: او که ظاهرا گزارشگری باشرافت و بی‌آزار بود، ناگهان با کش رفتن آرشیو صدا و سیما ، جامعهء کف‌کشان جهانی را در کف گذاشت و با تحویل آن به مقامات سعودی شبکه ایران اینترنشنال، مجمع خائنین بین قاره‌ای را در بهت فرو برد.
۵-رابعه اسکویی: بدلیل احتمال چشم تو چشم شدن با او، به یک خوش‌آمد گویی ساده بسنده می کنیم.
۶-مهناز افشار: او اخیرا به عنوان داور برنامه استعدادیابی به شبکه ایران اینترنشنال پیوسته است. او به طرز عجیبی میهن‌پرست است، به طوری که فرزند خود را جهت حفظ بهداشت و پاکیزگی خاک ایران، در آلمان بدنیا آورد. دلیل حضور وی در شبکه ایران اینترنشنال هم فقط نام این شبکه عنوان شده است. گفته شده افشار بعد از دیدن اِبی، آرش و بن‌سلمان در استودیوی شبکه ایران اینترنشنال، به شدت هیجان زده شده و فریاد می‌زند: حب الایران یجمعنا…

ثبت ديدگاه