معرفی کتاب
قاطران جنگی

راه راه: جنگ و خنده دو چیز کاملا متعارض هستند که نمیتوان آن ها را با هم جمع کرد. این اعتقاد اکثر افراد دنیا می باشد. اما اگر کسی با داوود امیریان، که به اعتقاد برخی جزو پنج نویسنده برتر دفاع مقدس است، آشنا شود پی به اشتباه بودن این نظریه خواهد برد.

رمان (گردان قاطرچی‌ها) یکی از آخرین اثرها از بین ۲۶ اثر این نویسنده می‌باشد که در رده سنی نوجوان نوشته شده است. اگر به جلد آن نگاه کنیم احتمالا درباره موضوع آن به هرچیزی فکر خواهیم کرد جز اینکه مربوط به یک رمان جنگی یا دفاع مقدس باشد. قهرمان داستان گردان قاطرچی ها که یوسف نام دارد علی رغم سن کمش سابقه نسبتا زیادی در جبهه دارد اما به خاطر مجروحیت و جانبازی دیگر مانند قبل توان جنگیدن ندارد از این رو به فرماندهی گردان ذوالجناح برگزیده می شود تا با کمک چند نفر دیگر قاطرهایی تربیت کنند که در شب های عملیات با حمل آذوقه و مهمات کمک رزمندگان باشند.

جدال و بگومگوی فرمانده گردان با نوجوانان بازیگوش و تلاش اعضای گردان که حدود ۱۰ نفر هستند برای تربیت قاطرها باعث می گردد که خنده رو لب مخاطب بشیند و آن را برای نوجوانان جذاب کند تا از این طریق کمی با جنگ و دفاع مقدس آشنا شوند.

این کتاب توانسته در جشنواره های مختلف جوایز گوناگونی کسب کند به طوری که حتی نویسنده‌اش نیز طبق گفته خودش آن را بیشتر از سایر آثارش دوست دارد. گردان قاطرچی ها در حالی تیرماه امسال به چاپ هفدهم رسید که داوود امیریان ادامه آن را نیز در کتاب کودکستان آقا مرسل نوشته است.

شما نیز اگر با خواندن توضیحات بالا به مطالعه این کتاب رغبت پیدا کردید می‌توانید آن را با قیمت ۱۲ هزار تومان از نرم افزار طاقچه دریافت نمایید. همچنین نسخه کاغذی این کتاب ۲۷۰ صفحه ای نیز با قیمت ۳۳ هزار تومان در بازار موجود است.

ثبت ديدگاه