۳:۳۶ ب.ظ ۱۳۹۸-۰۶-۰۲

توئیزر

مانتو قبرسی در منبع دوغ

وی که به شدت بود، از سازمان امور مالیاتی خواست تا با توجه به درآمد اندک پزشکان و لزوم توجه و اقبال، ضمن خرید یک عدد پاک کن دورنگ، با آن طرفش که آبی نیست، نام همه اعضای این صنف را از دفاتر مالیاتی پاک کنند زیرا طرف آبی اش خوب پاک نمی کند.

نویسنده:

راه راه:

پاک کن دورنگ
پزشکان بلد نیستند با کارتخوان کار کنند، مهلت بدهید. رییس سازمان نظام پزشکی در نامه ای به رییس سازمان امور مالیاتی، این درخواست را مطرح کرد و افزود.
وی که به شدت بود، از سازمان امور مالیاتی خواست تا با توجه به درآمد اندک پزشکان و لزوم توجه و اقبال، ضمن خرید یک عدد پاک کن دورنگ، با آن طرفش که آبی نیست، نام همه اعضای این صنف را از دفاتر مالیاتی پاک کنند زیرا طرف آبی اش خوب پاک نمی کند.
رییس سازمان نظام پزشکی همچنین از افزایش کرایه کالسکه و درشکه گلایه کرده و در ادامه از بلدیه تهران و همه شهرهای ایران، اقدامات ویژه ای همچون نصب پشم روی نیمکت درشکه و تخصیص سهمیه آب بیشتر توسط میرآب را برای پزشکان خواستارشد. وی درپایان حضور آبدارچی وزیرنفت را برای آموزش استفاده از کارتخوان به پزشکان، الزامی دانست.

مانتو قبرسی
رییس اتحادیه خیاطان زنانه و مردانه گفت: مانتوهای بدون دکمه، در واحدهای زیرزمینی و بدون مجوز تولید می شوند. وی در مصاحبه با خبرنگاران زن و مرد، دلیل تولید مانتوهای بی دکمه را، نوسان ارزش پول قبرس و کاهش برداشت محصول انبه دانست و اصلاح شبکه توزیع گربه پرشین را خواستار شد. وی همچنین «دررفتن زیپ» را از معضلات و موانع تولید پوشاک ایرانی خواند و از مردم خواست تا هر نوع دررفتگی یا شکستگی دنده زیپ را به یکی از شماره ها گزارش دهند.
رییس اتحادیه خیاطان از کامل شدن طرح تولید شلوار زیپ‌دار خبرداد و ابراز امیدواری کرد که لایحه تولید مانتوی دکمه دار، در آینده ای نزدیک به مجلس ارائه شود و ما دیگر شاهد چیزی نباشیم. 

منبع دوغ
مدیرعامل سابق ایران خودرو، ساعت ۱۷ در حالی که در محل کار خود حضور داشت، بازداشت شد. یک منبع آشنا ضمن رساندن این خبر به خبرنگار ما، دستگیری مدیرعامل ایران خودرو را چندساعت پس از اعلام برکناری او توسط سخنگوی دولت بی ارتباط دانست و تاکیدکرد: چه ربطی داره؟!
همین منبع، انتصاب برخی آقازاده ها و فک و فامیل دولتی ها در هیئت های مدیره و شرکت‌های تابعه ایران خودرو را کافی ندانست ولی لازم دید.
وی در پایان همه سخنان خود را تکذیب کرد و افزود که هرچه گفتم کذب محض بود و ایران خودرو یک شرکت کاملاً خصوصی است و مدیرعاملش را دولت منصوب نکرده که حالا وزارت صنعت، معدن و تجارت بخواهد قیمت خودرو را بالا رفتیم ماست بود.

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 4    میانگین: 4/5]

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از

راه راه: همزمان با چهارمین سالروز انتشار تیتر «امضای کری تضمین است» در روزنامه شرق، باشگاه طنز انقلاب اسلامی دومین دوره جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» را برگزار می‌کند.

در فراخوان این جشنواره آمده است:

اکنون که «این ۹۸ همون ۹۸ی شد که می‌خواست» و حال که «ابرها به پایین خود نگاه می‌کنند برای باریدن» و در روزهایی که «بنزین دونرخی دیگر فسادزا نیست» و در شرایطی که «درخت برجام بجای گلابی، بنزین سه هزارتومنی آورد» به استقبال چهارمین سالروز انتشار تیتر تاریخی «امضای کری تضمین است» می‌رویم.

دومین جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» تضمینی است برای ماندگاری این مقطع درخشان و چشم‌نواز در تاریخ روشنفکری ایران. با ارسال آثار طنز خود ما را در این امر سترگ یاری کنید.

آثار خود را در قالبها و موضوعات زیر برای دبیرخانه جشنواره ارسال کنید.
موضوعات:

۱٫ امضای کری تضمین است

۲٫ غربزدگی

۳٫ روشنفکری

۴٫ سلبریتی‌ها و آقازاده‌ها

۵٫ برجام

۶٫ عهدشکنی آمریکا و اروپا

۷٫ تجملگرایی و مصرف‌زدگی

۸٫ دلار ۴۲۰۰ تومانی

قالبها:

۱٫ شعر طنز

۲٫ نثر طنز

۳٫ کارتون و کاریکاتور

۴٫ موسیقی و پادکست طنز

۵٫ دابسمش و دوبله طنز

۶٫ موشن‌گرافیک و کلیپ طنز

۷٫استند آپ

 

شرایط ارسال اثر: ارسال اثر در تمامی بخش ها برای افراد آزاد است و محدودیتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد.

ارسال مشخصات فردی و شماره تماس الزامی است.

ویدئوی استند آپ باید یک نفره و بین ۲ تا ۴ دقیقه باشد

کلیپ و موشن گرافیک طنز بین ۲ تا ۵ دقیقه باشد

مهلت ارسال:

۲۲ آذر ۹۸

 نحوه ارسال:

آی‌دی emzaye_kerry@ در پیامرسانهای بله، ایتا و تلگرام.

به نفرات برتر در هر حوزه علاوه بر کمپوت گلابی، جایزه نقدی نیز تعلق خواهد گرفت.
زمان برگزاری اختتامیه نیمه اول دی ماه خواهد بود.

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 17    میانگین: 3.8/5]