۹:۵۹ ق.ظ ۱۳۹۸-۰۸-۲۵

فرهیختگی چه آسان

حتی‌الامکان هیچ کتاب جدیدی نخوانید؛ خواندن کتاب باعث می‌شود که شما با برخی از اصول و قواعد فرهنگ اجتماعی آشنا شوید و با این‌کار سبک شخصی فرهیختگی شما از بین می‌رود.

نویسنده:

راه راه: اگر از آن دسته اشخاصی هستید که دوست دارید خود را کشته و مرده و هلاک کتاب و به‌نوعی فرهیخته جلوه دهید اما همه، شما را به چشم یک معتاد اینترنتی نگاه می‌کنند باید به عرض‌تان برسانیم که فرهیختگی و بالا بردن سرانه مطالعه، آسان‌تر از آن چیزی است که تصور می‌کنید! فقط کافی‌ست مراحل زیر را مو‌به‌مو اجرا کنید.
۱- یک کتاب روان‌شناسی – ترجیحا بیشعوری- را همراه خود داشته باشید و هرگاه حس کردید کسی به شما نزدیک می‌شود فورا وانمود کنید مشغول مطالعه کتاب هستید و مدام بگویید عجب کتابی!
۲- اگر کارمند هستید همیشه یک قفسه‌ی اختصاصی جدول، زیر میز کارخود داشته باشید هنگام ورود ارباب رجوع سریعا یک صفحه جدول باز کرده و شروع به حل کردن کنید. یادتان باشد جلوگیری از ابتلا به آلزایمر و فرهیخته نشان دادن خود،‌ برای یک کارمند از هرچیزی واجب‌تر است.
۳- کتاب‌هایی با جلدهای رنگارنگ و متنوع بخرید. علاوه بر کلاسی که دارند برای تزئین و روح بخشیدن به فضای اتاق خیلی کاربردی هستند.
۳- در آخر، حتی‌الامکان هیچ کتاب جدیدی نخوانید؛ خواندن کتاب باعث می‌شود که شما با برخی از اصول و قواعد فرهنگ اجتماعی آشنا شوید و با این‌کار سبک شخصی فرهیختگی شما از بین می‌رود.

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 3    میانگین: 3.7/5]

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از

راه راه: همزمان با چهارمین سالروز انتشار تیتر «امضای کری تضمین است» در روزنامه شرق، باشگاه طنز انقلاب اسلامی دومین دوره جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» را برگزار می‌کند.

در فراخوان این جشنواره آمده است:

اکنون که «این ۹۸ همون ۹۸ی شد که می‌خواست» و حال که «ابرها به پایین خود نگاه می‌کنند برای باریدن» و در روزهایی که «بنزین دونرخی دیگر فسادزا نیست» و در شرایطی که «درخت برجام بجای گلابی، بنزین سه هزارتومنی آورد» به استقبال چهارمین سالروز انتشار تیتر تاریخی «امضای کری تضمین است» می‌رویم.

دومین جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» تضمینی است برای ماندگاری این مقطع درخشان و چشم‌نواز در تاریخ روشنفکری ایران. با ارسال آثار طنز خود ما را در این امر سترگ یاری کنید.

آثار خود را در قالبها و موضوعات زیر برای دبیرخانه جشنواره ارسال کنید.
موضوعات:

۱٫ امضای کری تضمین است

۲٫ غربزدگی

۳٫ روشنفکری

۴٫ سلبریتی‌ها و آقازاده‌ها

۵٫ برجام

۶٫ عهدشکنی آمریکا و اروپا

۷٫ تجملگرایی و مصرف‌زدگی

۸٫ دلار ۴۲۰۰ تومانی

قالبها:

۱٫ شعر طنز

۲٫ نثر طنز

۳٫ کارتون و کاریکاتور

۴٫ موسیقی و پادکست طنز

۵٫ دابسمش و دوبله طنز

۶٫ موشن‌گرافیک و کلیپ طنز

۷٫استند آپ

 

شرایط ارسال اثر: ارسال اثر در تمامی بخش ها برای افراد آزاد است و محدودیتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد.

ارسال مشخصات فردی و شماره تماس الزامی است.

ویدئوی استند آپ باید یک نفره و بین ۲ تا ۴ دقیقه باشد

کلیپ و موشن گرافیک طنز بین ۲ تا ۵ دقیقه باشد

مهلت ارسال:

۲۲ آذر ۹۸

 نحوه ارسال:

آی‌دی emzaye_kerry@ در پیامرسانهای بله، ایتا و تلگرام.

به نفرات برتر در هر حوزه علاوه بر کمپوت گلابی، جایزه نقدی نیز تعلق خواهد گرفت.
زمان برگزاری اختتامیه نیمه اول دی ماه خواهد بود.

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 11    میانگین: 4.2/5]