گزارشی از نشست واکاوی روز جهانی زن در ایران
۸ مارس؛ روز خشونت علیه مردان!

راه راه: به مناسبت روز هشتم مارس، روز جهانی زن در گزارشی از  نشست “زن باید حق برابری خود را ببلعد” به واکاوی این جریان ارزشی در کشور پرداخته ایم:
کامران قوی دل عضو رسمی انجمن مردان ذ.ز به توان n درحالی که موهای خود را خرگوشی بسته بود و پاستیل نوشابه ای میخورد درباره ۸ مارس گفت: «این روز برای من مثل روز تولدم زیباست. من هرسال به نوعی این روز را پاس میدارم و شعار برابری را به گوش جهان میرسانم. مثلا سال گذشته تیشرت کیتی پوشیدم و با کفش پاشنه ۱۰ سانتی توی پارک قدم زدم. گرچه مچ پایم از ۶ ناحیه شکست اما این درد شیرین ترین لذت برابری دنیا بود. امسال هم که…!» و موهای خرگوشی اش را در هوا تکان داد.
صفدر حسینی از پیشگامان صندوق داری نوین در ایران از دیگر حاضران این جلسه، ضمن تبریک روز جهانی زن گفت: «من به همین مناسبت تصمیم گرفتم از صندوق سازمان حقوق زنان رونمایی کنم. امیدوارم با مدیریت شایسته این صندوق، افق و دید تازه ای به روی دختران جهان گشوده شود و ما شاهد نجومی بگیران موفق خانم هم در ایران باشیم. اگر من حقوق نجومی می گیرم چرا یک زن نگیرد؟!»
سعید جهان دیده درحالی که پوست سوخته دستانش در اثر کار با وایتکس را به دوربین نشان می داد گفت: «من فکر می کنم همین که هشتم مارس نزدیک عید نوروز است مکر زنان و خشونت علیه مردان است؛ ما مردها به اسم برابری هم باید خانه تکانی کنیم هم جیب تکانی! موقع خانه تکانی که می شود ۱=۱ است و ما در کار کردن برابریم اما موقع خرید عید ۱=۱۰!؟ حرف هم که میزنیم میگویند همین که تو مرد زاده شده ای یعنی خشونت علیه زن! در کل من فکر می کنم یا باید به فکر روز جهانی مرد بود و با این خشونت ها مقابله به مثل کرد، یا اینکه روز جهانی زن را به یک تاریخ دیگری مثلا ۲۲ سپتامبر (اول مهر) یا ۲ آوریل (۱۴ فروردین) موکول کرد!»
دانا کوهستانی در واکنش به سخنان سعید جهان دیده گفت: «من مخالف این شوخی “روز جهانی مرد” نیستم اما دوستان اجازه می خواهم ضمن احترام به این قشر کوته فکرِ هیچی نفهمِ ناندرتال، اسم این طرح رو شوخی سیبیل کلفت ها بگذارم.»
م.ه که به مناسبت روز جهانی زن مرخصی تشویقی گرفته بود از همان دقایق ابتدایی در نشست حضور یافت و گفت: «من در این نشست به جای فائزه مون حاضر شده ام تا به صورت عملی مفهوم برابری را نشان دهم.» وی سپس بدون خاموش کردن میکروفن رو به عکاس خبری نشست کرد و گفت: «حواست باشه هروقت علامت پیروزی نشان دادم، عکس بگیر!»
در پایان این نشست حسین فریدون به نمایندگی از تمام زنان ایران بر روی سن رفته و سند همکاری بین انجمن حمایت از زنان ایران و کارخانه تولیدی مایع ظرف شویی men_care را امضا کرد.

۲ Comments

 1. محمد صابر نی ساز ۱۳۹۵-۱۲-۲۱ در ۳:۳۰ ب٫ظ- پاسخ دادن

  احسنت

  عالی بود

 2. محسن ۱۳۹۵-۱۲-۲۰ در ۴:۱۵ ب٫ظ- پاسخ دادن

  صفدر حسینی نه، صفدر صندوقی
  حسین فریدون نه، ح.فریدون
  فمینیست زنش پس کو؟

ثبت ديدگاه
عنوان