آموزش زمان آینده ی بعید کامل
فارسی شکر است

راه راه:آینده ی کامل عملی است که در زمان آینده، قبل از وقت معینی به اتمام می رسد و یا در یک زمان معینی در آینده تکمیل می شود. انگلیسی زبانان معمولاً کمتر از این زمان استفاده می کنند. نه اینکه فکر کنید با این زمان حال نمی کنند ها، نه. آنها معتقدند تا زمانی که کامل شدن عمل در آینده برایشان روشن نباشد نباید بیخودی به کار ببرندش. یه همچین آدمهایی هستند انگلیسی ها.

خداییش خیلی سخت می گیرند. دو روز دنیا ارزش ندارد که. الان شما نگاه کنید در همین زبان فارسی خودمان. چقدر زمانهایی داریم که اصلاً برایشان دستورالعمل یا صورت نحوی نگاشته نشده ولی کماکان در روزمره از آنها استفاده می شود. نمونه اش هم همین زمان آینده ی بعید کامل.

آینده ی بعید کامل به اتفاقی غیرممکن در زمان آینده می گویند. آینده ای که شاید هیچگاه اتفاق نیفتد و هر وقت که از مسئولین در مورد آن می پرسی انگار که در مورد عناصر مونث خاندانشان چیزی گفته باشی، به سبک سامورایی ها هاراگیری کرده و برمی آشوبند و با لطف ترین و نغزترین الفاظ تو را می نوازند. (حالا شانس بیاوری بعنوان یک بیسواد بی شناسنامه ی دلواپس سوار استرت نکنند و دور شهر نچرخاننت)

آینده ی بعید کامل همانطور که از اسمش پیداست آینده ای است که وقوع آن از بعیدترین احتمالاتس است و اصلاً حالا تا آن زمان کی زنده است و کی مرده؟ و شما اگر خیلی هم مصر بودید به وقوع آن، می توانید چنتا فشار ایمیلی آورده یا بدقولی های طرف مقابل را بهانه ی عدم تحقق قرار داده و دست آخرهم اگر هیچکدام جواب نداد می توانید چند صباحی همه را به صبر و شکیبایی فرا بخوانید. البته واقعیتش هم همین است. الان شما یه نهال سیب یا یک نهال گلابی را در نظر بگیرید. چقدر رسیدگی و مراقبت و توجه نیاز دارد و چند سال طول می کشد تا بخواهد جوانه بزند و بار بدهد؟ حالا اصلاً یک وقتی هم ممکن است این مابین آفتی چیزی بیفتد به جان نهالستان و سیب و گلابی هم زرشک.

بعد حالا یک زمانی است که ممکن است شما هم کلاً خسته شوید و کوتاه بیایید اما مسئولین که کوتاه نمی آیند و چهارسال بعد را برای وقوع این آینده ی کاملاً بعید وعده می دهند که وعده هم این روزها، مثل مهریه است چه کسی داده و چه کسی گرفته اما خوب از اتاق فرمان اشاره می کنند که مهریه را این روزها هم می دهند و هم می گیرند. پس شما هم اگر وعده دادید حواستان باشد با کی طرف هستید. با یک مشت بیسواد بی شناسنامه ی از یک جای خاص تغذیه شونده یا یک عده کودک که هی می آیند دم در باغ که سیب و گلابی می خواهند غافل از اینکه فصل گلابی و سیب تمام شده است عمویی، الان فصل پرتقال و گریپ فوروت است.
نکته: از زمان آینده ی بعید کامل می توانید در دوران کاندیداتوری، ریاست جمهوری، پسابرجام، چهارسال دوم و… استفاده نمایید.

فرمول ساختن:
فاعل+ فعل بعید+ وعده+ مفعول مذکور حاضر+ قید زمان و مکان(نامشخص)

ثبت ديدگاه
عنوان