۱۰:۲۸ ق.ظ ۱۳۹۷-۰۳-۰۸

نگاهی به سریال های ماه رمضان صدا و سیما

باید برای شما هم اتفاق بیافتد

اگر یک جوان معمولی باشید دو حالت دارد .یا در کمایید یا یک بیماری دیگر دارید . اگر در کما باشید که خوش به حالتان است و روحتان به سبک انیمیشن های والت دیزنی هر جا دلش بخواهد سرک میکشد. اما اگر در کما نباشید باید یک گوش یا چشم یا زبانی چیزی را برای شما پیوند بزند و اتفاقا این عضو مال یک عابد و زاهد هم بوده دارای کرامات خاصی است .

نویسنده:

راه راه: سریال های مناسبتی ماه رمضان صدا و سیما که در این سال ها با عناصر ثابتی چون یک عدد آقاجون، یک دستگاه تنفس مصنوعی و اتاق کما و چند فقره روحانی مسجد که وام قرض الحسنه می دهند پخش می شود، باور هایی را به تناسب سایز و سلیقه ی هر ایرانی در جامعه نهادینه کرده است . و بر این اساس هر کس با توجه به تیپ و گریمش سرنوشتی را در ماه رمضان به انتظار می کشد . زیرا اولین درسی که از این فیلم ها میگیریم این است که همه ی انسان ها با یک نگاه، قابلیت رفتن به لیست بد ها یا خوب ها را دارند و اگر در میانه ی راه پشیمان شدند و خواستتند خوب یا بد شوند، با ژولیده کردن مو ها و کم رنگ کردن ابرو ها این مشکل نیز قابل حل است .
بر همین اساس اگر شما یک مرد جا افتاده ای باشید که در محل و فامیل خیلی آبرو دار باشید از دوم یا سوم ماه رمضان یک راز در زندگی شما شروع به فاش شدن میشود که تمام حیثیتتان را بر باد میدهد. و به احتمال زیاد یک حق خوری ای در گذشته انجام داده اید و الان یک فرزند نا خلف هم دارید . اما نگران نباشید تا خود ۲۸ ماه رمضان آبرویتان در حال ریختن است و به همین دلیل قصه پر از آب میشود اما چون تا عید فطر همه چیز باید حل شود ناگهان آبروی شما منجمد میشود و دیگر نمیریزد.
اگر یک حاج خانوم مومن و مهربان باشید و فکرمی کنید خانواده ای مذهبی دارید خیال خام است . شک نکنید که شوهرتان یک ریاکار است و فیلش دائم هوای آنتالیا میکند . باید حواستان به زندگی تان باشد و طبق خواب هایی که می بینید عمل کنید . شک نکنید که حتما همه ی مشکلاتتان هم با خواب حل میشود ولی شرطش این است که سر سجاده خوابتان ببرد .


اگر تا الان هیچ غلطی در زندگی نکرده اید فقط چشم و ابرو و ریش هایتان ضلع و زاویه دارد و چهره تان را کمی منفی کرده بدانید که از اول ماه رمضان
کلی غلط کاری میکنید تا خود روز ۲۹ ام و بعد مجبورید شرمنده شوید و روی دست همان آقاجونی که در بالا ذکر شد خم شوید . اگر کسی را هم به کشتن داده اید نگران نباشید . چون او در کماست شب های قدر بعد از دو رکعت نماز خواندنِ شما در نماز خانه، انگشت دستش را تکان میدهد. نور سبز نمازخانه بیمارستان خیلی مهم است ، اگر نباشد علایم حیاتی بیمار برنمی گردد.
اگر یک جوان معمولی باشید دو حالت دارد .یا در کمایید یا یک بیماری دیگر دارید . اگر در کما باشید که خوش به حالتان است و روحتان به سبک انیمیشن های والت دیزنی هر جا دلش بخواهد سرک میکشد. اما اگر در کما نباشید باید یک گوش یا چشم یا زبانی چیزی را برای شما پیوند بزند و اتفاقا این عضو مال یک عابد و زاهد هم بوده دارای کرامات خاصی است . دراین جا تمام فیلسوفان و عارفان و عابدان و زاهدان و حتی ماترالیست ها هم انگشت به دهان میمانند چرا که این کرامات در میتوکندری سلول های آن عضو نفوذ کرده و از آن عابد و زاهد به شما منتقل میشود و چون شما جنبه اش را ندارید و خودتان برایش زحمت نکشیده اید قضیه را لو میدهید و کلی شر به پا میکنید و اسرار فاش میکنید .
اگر یک خانواده پایین شهری باشید حتما باید اعضای خانواده دو سه تا پیژامه راه راه و زیر پیراهن چرک داشته باشند که یک جاییش هم به صورت رندوم سوراخ باشد . و اتفاقا یک فامیل درجه یک بالا شهری هم دارید که تا خود سی ام ماه رمضان ثروتشان را به رختان میکشند و شما هم آب دوغ خیارتان را میخورید و به قرض و قوله ها و بدبختی های مالیتان فکر میکنید . آن فامیل بالا شهری تان البته با این که سگ هم دارند ولی شمارا یک وعده افطاری دعوت میکنند . اما خود روز عید فطر آنها هم پای سفره آب دوغ خیار شما نشسته اند و می گویند که این از همه چیز های ما با صفا تراست .و در حالی که نه قرض و قوله شما پرداخت شده و نه حتی ذره ای هم آنها از اشرافیتشان پشیمان شده باشند همه چیز تمام میشود و نتیجه میگیرید که دارندگی و برازندگی . تازه یک وعده آب دوغ خیار را هم ریخته اید حلقشان و ضرر کرده اید .

1
دیدگاه بگذارید

1 نظر دادن ها
0 پاسخهای موضوعی
0 دنبال کنندگان
 
پرواکنش ترین نظر
پرطرفدارترین نظرسنجی
1 نظر نویسندگان
نوشتن نظرات اخیر
  اشتراک در  
اطلاع از
مهمان
:))))

:))))))

wpDiscuz