آمریکا، فضائل اخلاقی و دیگر هیچ!
طفلکی وحشی…

همانطور که می دانید آمریکا خیلی فضایل و کرامات زیادی دارد که البته چون آمریکا خیلی از ریا خوشش نمی آید، همه این فضایل گفته نمی شود. مثلاً حتی بچه دبستانی ها هم می دانند که آمریکا اصلاً اهل فرق گذاشتن بین سیاهپوستان و سفیدپوستان نیست و مثلاً اگر به یک سفیدپوست به جای بقیه پولش بیسکوییت رنگارنگ می دهد، به سیاهپوستان هم همان را می دهد و نه آدامس شیک، اما در این مطلب قصد داریم به فضایلی از آمریکا بپردازیم که کمتر کسی می داند.

۱- مبارزه با فسق و فجور:
از آنجا که در آمریکا عروسی هایشان پر از کارهای غیر قابل پخش است، برای همین آمریکایی ها فکر می کردند که همه عروسی های جهان همین طوری است. برای همین در افغانستان چند مراسم عروسی را بمباران کردند تا از اشاعه فحشا جلوگیری کنند. البته بعدها که فهمیدند فقط در کشور خودشان و بعضی کشورهای مثل خودشان از این عروسی ها وجود دارد و عروسی های افغانستان را بیخودی به فنا دادند، کلی در دلشان غصه خوردند و چه بسا کمی اشک هم ریخته باشند. بالاخره فقط خدا از خلوت آدمها خبر دارد.
۲۰

۲- احترام به حقوق حیوانات:
آمریکایی ها با حیوانات خیلی همذات پنداری می کنند. آندرا جکسون یکی از رئیس جمهورهای آمریکا می گوید:
«اگر ما همه زمینهای سرخپوستان را هم می گرفتیم بر حق بودیم. سرخپوستان آنقدر گوشت بوفالو خورده بودند که چاق شده و باید تنبیه می شدند و شلاق می خوردند. ما در چنین مواردی خون دشمنانمان را می ریزیم تا عقل به سرشان بازگردد».
واقعاً چه کسی میتواند ببیند که جلوی چشمش بوفالوها را بخورند و ساکت بماند؟ مگر جرم بوفالو چیست؟ اگر من هم جای رئیس جمهور آمریکا بودم علاوه بر مجازات بوفالو خوران، یک کمپین هم راه می انداختم با عنوان: «من هم یک بوفالو هستم».

۳- بی علاقگی به این دنیای فانی:
مک کینلی یکی دیگر از رئیس جمهورهای آمریکا می گوید: «در حقیقت من فیلیپین را نمیخواستم و هنگامی که آن را مانند هدی های از جانب خداوند به ما تقدیم کردند، نمی دانستم با آن چه کنم. شبهای زیادی در کاخ سفید زانو زدم و از خداوند راهنمایی خواستم و سرانجام یک شب اینطور راهنمایی شدم که باید همه فیلیپین را تصرف کنیم، چون مردم آنجا توانایی حکومت بر خودشان را ندارند و کشور را دچار هرج و مرج خواهند کرد. به خواست خدا بهترین کاری که از دستمان بر می آید را برای مردم این سرزمین انجام می دهیم».
اصلاً وقتی آدم این رابطه عمیق را بین بنده و معبود می بیند، ناخودآگاه به این عبد پروردگار حق می دهد که حتی ۱۷هزار فیلیپینی را فقط در یک منطقه فیلیپین، قتل عام کرده باشد. واقعاً خدا قبول کند همه راز و نیاز هایش را!

۴- احترام به عقاید مذهبی دیگران:
روی بعضی از موشکهای آمریکایی که در ماه رمضان بر سر مردم عراق می ریختند نوشته شده بود: «ماه رمضان مبارک!» فرض کنید یک روز گرم تابستانی با زبان روزه یکدفعه ببینید یک موشکی دارد به سمتتان می آید که رویش نوشته باشد ماه رمضان مبارک؛ چقدر آدم خوشحال می شود؟ بعید نیست برای این که موشکها قشنگ به جان مردم عراق بنشیند، سربازان آمریکایی روزه هم گرفته باشند. اصلاً در این حالت آدم با یک رضایت درونی می ترکد.

۵- ابراز همدردی با انسانهای داغدیده:
همین چند وقت پیش رئیس جمهور آمریکا به ژاپن رفت و در مراسم یادبود کشته شدگان بمباران اتمی هیروشیما شرکت کرد. این جنایتکار با اخلاق تا جایی که در توانش بود تعدادی از بازماندگان را بغل کرد و من مطمئنم نمایندگانی را آنجا گذاشته تا سایر بازماندگان را به جای او بغل کنند. اصلاً مهم نیست که چند هزار نفر در چند ثانیه نابود می شوند، آنچه اهمیت دارد این است که بازماندگان این چند هزار نفر حتماً توسط رئیس جمهور کشور جنایتکار بغل شوند تا از دلشان در بیاید.
اینها گوشهای از فضایل خالصانه و پنهان این جنایتکار با اخلاق بود که متأسفانه عده ای دلواپس در کشور ما قصد دارند اینها را به نفع حزب و جناح خودشان، منفی تفسیر کنند.

ثبت ديدگاه
عنوان