نگاهی بر تیترهای تنبیه و جریمه
سفر در تاریخخخ

راه راه:
وقایع الاتفاقیه سنه ۱۲۹۵ ه.ق: بربام فلک الافلاک
ملاباسم میرمجلسی، مکتبخانه دار رواق چارسو، با فلک کردن پسر میرزاملکم خان بزاز، سه هزارمین فلک خود را بتوفیق رساند. وی که سالهاست به آموزش الفبا و حساب مشتغل است.هزاران نفر را بدین روش باسواد بنموده است. اجره محفوظ علی برکه الله.

روزنامه اطلاعات سال ۲۵۴۸ شاهنشاهی: حکم بازداشت حکومتی نصیب پدر و پسر بی ادب
پدری که در اعتراض به خاموش کردن سیگار، روی کله ی پسرش توسط معلم، به مدرسه رفته بود تا از معلم شکایت کند، با واکنش مدیر و معلمان مواجه شده و به خاکشیر مبدل گشت . گفتنی ست مقامات قضایی پس از جمع کردن پدر مذکور با کاردک از کف دفتر، او را به جرم توهین به تصمیم معلم، به شش ماه حبس تعزیری محکوم کردند.

روزنامه جام جم زمستان ۱۳۹۷: معلم عصبانی، دانش آموزش را تا حد مرگ کشت
روز گذشته در یکی از مدارس ته ده کوره ای در جنوب جزیره ی خارک، معلمی، دانش آموز مظلومش را به جرم شکستن شیشه ی کلاس مورد آزار و اذیت جسمی قرار داد. وی با گذاشتن خودکار لای انگشت ده تن از دانش آموزان مضنون به شکستن شیشه، باعث شکستن انگشت یکی از آنها شد. گفتنی ست معلم خاطی چون جای بدتری برای تبعیدش وجود نداشت، هم اکنون در بازداشت بسر می برد.

روزنامه هپیروز بهار ۱۴۸۱: حکم اعدام جنجالی معلم جانی، صادر شد
دقایقی پیش حکم اعدام معلم شهرستان آتیلاآباد که دوازده ساعت پیش، دانش آموزش را به نوشتن مشق شب وادار کرده بود صادر شد. این به اصطلاح معلم، تنها به این علت که دانش آموزش به شوخی خودروی هوشمند معلم را با ریختن اورانیوم هیدروکلرات در محفظه ی باتری، به آتش کشیده بود، به خود اجازه ی چنین رفتار وحشیانه ای داده بود.

ثبت ديدگاه
عنوان