تحلیل جزء به جزءصحبتهای معاون محیط زیست
هوا به این طبیعی ای

راه راه:در پی صحبت های جناب معاون محیط زیست مبنی بر اینکه آلودگی هوا یک پدیده ی طبیعی بوده و عده ای می خواهند بگویند این حجم آلودگی غیرطبیعی است، لازم دیدیم در دفاع از جناب معاون، صحبت های ایشان را بخش به بخش تحلیل کنیم تا دست های پشت پرده شرمسار گشته به روی پرده بیایند. لطفا با دقت بخوانید.

۱- کشور از سال ۱۳۵۰ دچار آلودگی هوا بوده: بیشتر آقا، خیلی بیشتر. از همون اول خلقت زمین که دودِ همین دماوند هوا رو آلوده می‌کرد بگیر تا وقتی که آلودگی هوا باعث انقراض دایناسورها شد تا همین الان که این پدیده یکی از جاذبه های گرشگری تهران و کلانشهرها شده. حتی در جستجوهای دشت ورامین، فسیل دایناسوری کشف شده که این دایناسور جوری دارد به آسمان نگاه میکند که اصلا تابلو است دارد می گوید” اَه اَه! عجب هوای بدی شده امروز”. باز خداروشکر آن زمان این دولت روی کار نبوده وگرنه یک عده دست پشت پرده انقراض دایناسورها را هم می انداختند گردن دولت.

۲- چطور شما برف و کولاک و مرگ ومیر حاکی از آن را می پذیرید ولی مرگ ومیر پدیده ی طبیعی آلودگی هوا را نمی پذیرید؟: این دیگر اوج بی انصافی ست. اصلا مگر شما آخر سال که جناب حیاتی میگوید “امسال ۱۸هزارنفر در تصادفات رانندگی کشته شده اند” نمی گویید” این که طبیعیه.خبر جدید چی داری؟”. این یعنی شما تصادفات رانندگی را هم به عنوان یک پدیده ی طبیعی می پذیرید ولی به آلودگی هوا که می رسد میشود غیر طبیعی؟ تازه الان ترافیک تهران هم طبیعی ست پس آلودگی هم میتواند طبیعی باشد.

۳- اینورژن یک پدیده ی طبیعی ست: یک اونورژن هم داریم که پدیده ای غیرطبیعی است شبیه اینورژن، که در دولت قبل اتفاق می افتاد و خیلی خطرناک بود و علتش هم بنزین های بی کیفیت داخلی بود که با واردات بنزین باکیفیت خارجکی برطرف شد.

.۱۷۴۱۳۲۲۹۶_photol
۴- هیچکس نمیتواند برای اینورژن راه حل بده چون طبیعت این را میخواهد: ما باید به این درک برسیم که طبیعت هم زنده است و دل دارد. همانجور که نوشابه ضرر دارد ولی ما عشقمان میکشد و می خوریم، طبیعت هم عشقش میکشد بعضی وقت ها آلوده شود. بعضی وقتها هم عشقش میکشد درختانش قطع شوند یا ریزگرد بیاید. دست من و شما هم نیست که درستش کنیم. تا وقتی هم که خودش راضی نشود و عشقش به باد و باران نکشد درست بشو نیست که نیست.

۵- این که میگویند الودگی هوا شده مثل بمب اتم یا اینکه غلظت آلودگی شصت برابر حد مجاز شده اصلا مبنا ندارد و اهداف دیگری پشت این قضایاست: آن کسانی که میگویند آلودگی در حد بمب اتم شده، اصلا عکس با شرت ورزشی کنار بمب اتم دارند؟ اصلا از نزدیک بمب اتم دیده اند؟ همینجور روی هوای آلوده که نمیشود حرف زد. بعد هم مگر آلودگی حدمجاز دارد؟ اگر خوب است که همه اش مجاز است اگر هم بد است که همه اش غیرمجاز است. حد دیگر چه صیغه ای است این وسط؟ اصلا هروقت دیدید یک عده این حرف های بی‌معنا و بی مبنا را می زنند و نگران هوای تنفسی هستند یعنی که میخواهند افکار عمومی را آلوده کنند تا ملت از یاد هوای پاک برجام غافل شوند و شکرگذاری نکنند.

ثبت ديدگاه
عنوان