حرص و طمع

۸:۵۱ ب.ظ ۱۳۹۷-۱۱-۱۲

احساس خانمان‌سوز

تست حرص‌شناسی

شما که نمی‌توانید به صورت ضرب‌العجل پراید خود را به پرادو تبدیل کنید، مجبور می‌شوید از نان شب بزنید و تنها کلیه‌ی باقی‌مانده را هم گرو بگذارید تا پرادو را تحویل بگیرید

راه راه: تست روانشناسیِ زیر، برگرفته از کتاب hers feeling، نوشته‌‌ی یک دکتر، فارغ‌التحصیل دانشگاه بین المللی آنگولا برای اندازه‌گیری میزان حرص‌ و طمع شما می‌باشد. شما را قسم به جان اریک اریکسونِ خدابیامرز، برای مشخص شدن نتیجه‌ی درست، جواب واقعی را انتخاب کنید.
در کودکی، واکنش شما بعد از گرفتن عیدی کدام بود؟
الف) بعد از آنکه لُپ شما توسط ماچ‌های آبدار، آبیاری می‌شد، با کمترین ولوم ممکن می‌گفتید دست‌تان درد نکند.
ب) اول عین بچه‌های تخس دماغ خود را با آستین پاک می‌کردید و بعد نقشه‌‌ی موش مردگی را برای گرفتن یک هزار تومان بیشتر، اجرا می کردید.

وقتی ببینید باجناق‌تان ماشین خود را عوض کرده کدام راه را انتخاب می‌کنید؟
الف)مبارک باشه‌ای می‌گویید و تخم مرغ‌ را به سمت شیشه‌ی ماشین پرتاب می‌کنید؛ تا چشم زخم، دور شود(در اصل باید تخم مرغ را زیر چرخ بگذارید، اما چون باجناق فامیل نمی‌شود همون به سمت شیشه پرتاب کنید)
ب) شما که نمی‌توانید به صورت ضرب‌العجل پراید خود را به پرادو تبدیل کنید، مجبور می‌شوید از نان شب بزنید و تنها کلیه‌ی باقی‌مانده را هم گرو بگذارید تا پرادو را تحویل بگیرید(اگر بپرسید چرا تنها کلیه‌ی باقی مانده؟ باید بگویم چون آن یکی کلیه را بعد از ان‌که خواهر خانمتان به جزایر بکر سائو تومه سفر کرد، فروختید؛ متاسفانه هر جور بخواهیم حساب کنیم، باجناق فامیل نمی‌شود)

فرض کنید شما به تازگی یک کیف خریده‌اید، فردای همان شب مغازه off نیم درصد می‌زند چه واکنشی نشان می‌دهید؟
الف) باخود فکر می‌کنید به کیف دیگری احتیاج ندارید. با نیم درصد تخفیف هم فوقش از شما پول پانصد تومان کارمزد تراکنش را نمی‌گیرند؛ پس نمی‌خرید.
ب) درست است که کیف احتیاج ندارید، اما چون بعد از بِلَک فِرایدی، حراجِ نیم درصد، یک تخفیف فوق‌العاده است کیف را می‌خرید و الا اگر از دست بدهید لگد به جیب و بخت و زندگی‌تان زده‌اید

نتیجه شخصیتی شما:
اگر جواب انتخابی همواره گزینه «الف» بود: شما بر خلاف نظر بقیه خل نیستید، فقط از داشته‌های‌تان لذت می‌برید و گیر طمع نیافتاده‌اید.
درصورتیکه همواره گزینه «ب» بود: اگر روی سنگ قبرتان نوشته بودند خدابیامرز از بس که حرص زد که مُرد تعجب نکنید.

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 11    میانگین: 4.3/5]