۲:۵۷ ب.ظ ۱۳۹۹-۰۱-۰۹

چوپان دروغگو در قرنطینه

حفظ سلامتی از گوسفندان هم مهم‌تر است

چوپان وقتی بازهم حوصله‌اش سر رفته بود رفت توی گروه و به پیام دکتر روستا ریپلای زد و گفت: دکتر کرونا مهم‌تره یا گوسنفدای مردم؟ گوسفنداشون رو گرگ تیکه‌پاره کرد.

راه راه: یکی بود یکی نبود غیر از خدا هیچ کس نبود. چوپان داشت گوسفند‌هایش را به همراه سگش پاپی به چرا می‌فرستاد، خودش برای اینکه کرونا نگیرد داده بود چراگاه را دوربین مداربسته بگذارند و داشت از توی خانه دوربین‌ها را می‌دید که نکند گرگ به گله حمله کند. البته پاپی هم بود و بعید بود هر گرگی از سگ هم‌قد پراید نترسد.
چوپان داشت توی دروبین‌ها نگاه می‌کرد که دید حوصله‌اش سر رفته. مردم در سوپرگروه روستا داشتند در مورد کرونا و شیوع آن در روستا حرف می زدند. فوری به پیام شاطر که گفته بود نان‌ها را قبل از رساندن به در خانه‌های مردم با الکل می‌شوید ریپلای زد و نوشت: کجایین که گوسفنداتون رو گرگ خورد. بعد هم چند تا از این ایموجی ترس‌های بنفش گذاشت.
مردم روستا تا پیام چوپان را دیدند به طرف چراگاه حرکت کردند. وقتی به آنجا رسیدند دیدند که پاپی مثل شیری بالای سر گوسفندان است و چوپان دروغ گفته. چوپان که مردم را در دوربین می‌دید در گروه نوشت: اسکل‌تون کردم. خخخخ.
مردم به خانه‌هایشان برگشتند. روز بعد چوپان وقتی بازهم حوصله‌اش سر رفته بود رفت توی گروه و به پیام دکتر روستا ریپلای زد و گفت: دکتر کرونا مهم‌تره یا گوسنفدای مردم؟ گوسفنداشون رو گرگ تیکه‌پاره کرد. مردم این‌بار با ماسک و دستکش به محل چرا رفته بودند و دیده بودند بازهم پاپی همچون شیری بالای سر گله است. وقتی چوپان در گروه خبر از اسکل شدن دوباره مردم داد و ایموجی خنده گذاشت، کدخدا او را از دادن پیام در گروه محروم کرد.
روز سوم چوپان داشت در خانه با گردوهایش گردوبازی می‌کرد که در دوربین دید یک گرگ از دور به گله نزدیک می‌شود. می‌دانست که گرگ از پاپی می‌ترسد ولی مطمئن نبود گرگی که دوتای پاپی هیکل دارد و به اندازه نیسان است از پاپی می‌ترسد یا نه. تا الان گرگی به این بزرگی ندیده بود. سریع موبایلش را برداشت و تا آمد در گروه خبر بدهد دید که محروم شده. به پی‌وی کدخدا رفت و در آنجا نوشت ولی کدخدا آنلاین نبود. به پی‌وی دکتر رفت و در آنجا خبر داد ولی او هم آنلاین نبود. به پی‌وی شاطر رفت و خبر داد ولی شاطر که آنلاین بود فقط یک انگشت شست برای او فرستاد. به پی‌وی چند نفر دیگر هم رفت ولی وقتی دید کسی به حرف او توجه نمی‌کند نشست و پاره شدن پاپی و گوسفندان را توسط گرگ نیسان هیکل تماشا کرد.
ما از این داستان نتیجه می‌گیریم که نباید به خاطر گله هم که شده خانه را ترک کنیم. کرونا خطرناک است.

 
 
 
به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 2    میانگین: 4.5/5]

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از

راه راه: همزمان با چهارمین سالروز انتشار تیتر «امضای کری تضمین است» در روزنامه شرق، باشگاه طنز انقلاب اسلامی دومین دوره جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» را برگزار می‌کند.

در فراخوان این جشنواره آمده است:

اکنون که «این ۹۸ همون ۹۸ی شد که می‌خواست» و حال که «ابرها به پایین خود نگاه می‌کنند برای باریدن» و در روزهایی که «بنزین دونرخی دیگر فسادزا نیست» و در شرایطی که «درخت برجام بجای گلابی، بنزین سه هزارتومنی آورد» به استقبال چهارمین سالروز انتشار تیتر تاریخی «امضای کری تضمین است» می‌رویم.

دومین جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» تضمینی است برای ماندگاری این مقطع درخشان و چشم‌نواز در تاریخ روشنفکری ایران. با ارسال آثار طنز خود ما را در این امر سترگ یاری کنید.

آثار خود را در قالبها و موضوعات زیر برای دبیرخانه جشنواره ارسال کنید.
موضوعات:

۱٫ امضای کری تضمین است

۲٫ غربزدگی

۳٫ روشنفکری

۴٫ سلبریتی‌ها و آقازاده‌ها

۵٫ برجام

۶٫ عهدشکنی آمریکا و اروپا

۷٫ تجملگرایی و مصرف‌زدگی

۸٫ دلار ۴۲۰۰ تومانی

قالبها:

۱٫ شعر طنز

۲٫ نثر طنز

۳٫ کارتون و کاریکاتور

۴٫ موسیقی و پادکست طنز

۵٫ دابسمش و دوبله طنز

۶٫ موشن‌گرافیک و کلیپ طنز

۷٫استند آپ

 

شرایط ارسال اثر: ارسال اثر در تمامی بخش ها برای افراد آزاد است و محدودیتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد.

ارسال مشخصات فردی و شماره تماس الزامی است.

ویدئوی استند آپ باید یک نفره و بین ۲ تا ۴ دقیقه باشد

کلیپ و موشن گرافیک طنز بین ۲ تا ۵ دقیقه باشد

مهلت ارسال:

۲۲ آذر ۹۸

 نحوه ارسال:

آی‌دی emzaye_kerry@ در پیامرسانهای بله، ایتا و تلگرام.

به نفرات برتر در هر حوزه علاوه بر کمپوت گلابی، جایزه نقدی نیز تعلق خواهد گرفت.
زمان برگزاری اختتامیه نیمه اول دی ماه خواهد بود.

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 16    میانگین: 3.7/5]