۱۲:۰۲ ق.ظ ۱۳۹۸-۰۵-۲۶

خاطره‌نگاری در یک دایره مهم در اداره کار

خندوانه‌ی کاری

با برچسب شبرنگ دار و فونت نستعلیق رویش اسم اداره را نوشته بودند: اداره بیخیال کردن مردم از پیدا کردن کار. خیلی کیف کردم. برای همین گفتم کارمندان صندلی ها را مثل خندانه در سالن انتظار بچیندد و جلوی متقاضیان پانتومیم بازی کنند.

راه راه: نظر به گماشتیده شدن بنده به مسئولیت خطیر فعلی و به توجه به تاکیدات جنابتان مبنی بر ارائه گزارش هفتگی، گزارش هفته پشت سر به اختصار خدمتتان ارائه می گردد.

شنبه

کیفم را برداشتم و کلید اداره را از تویش درآوردم. رفتم تو. در ابدارخانه چایی را دم کردم. تا آمدم سر کارم دیدم ای بابا. چقدر شلوغ شده. میزان مراجعین خیلی بود. ۱۰۰ نفر کارمند هم از پس اینهمه جویای کار بر نمی آیند. باید درخواست نیروی کمکی کنم. بیش از ۲۵۷ نفر مشکل کارشان حل شد: ۲۵۸ نفر. شب در را بستم و رفتم.

یکشنبه

خدا شانس بدهد. با این که اصلا تبلیغ نکرده بودیم هجوم مردم باور نکردنی بود. فرم هایمان تمام شد. حتی نتوانستیم کار ۱۲۴ نفر را هم راه بیندازیم. همه اش ۱۲۳ نفر فرم پر کردند و از گشتن دنبال کار راحت شدند. شب قبل از رفتن زنگ زدم و فرم جدید سفارش دادم. امروز اکبر آقا بود و خودش در را بست.

دوشنبه

تا کی قرار است پاسوز این مشکلات اداری شوم؟ نمی دانم. فرم ها آمد ولی با فونت بی نازنین ۱۵، درحالیکه من فرم ها را با فونت بی نازنین ۱۳٫۵ سفارش داده بودم. همه را برگشت زدم. در اداره را هم بستیم ولی اکبر آقا را گذاشتم تا مراجعین را با بیسکوییت های جوین گرجی بدرقه کند که روی دستمان باد کرده بود و هیچ کدام از کارمندان نمی خوردند. نیرو های جدید هم آمدند. برای هیمن سر ناهار سس دلپذیر کم آمد و مجبور شدیم سالاد را با روغن زیتون بخوریم.

سه شنبه

فرم ها چاپ شده بود و هر کارمند کار دو نفر را راه انداخت. این مقدار کارراه‌اندازی در همه اداره ها بی نظیر است. باید درخواست تشویقی برای کارمندان بکنم. کار ۳۹۶ نفر راه افتاد. روز خوب بود. الحمدلله. نیروهای جدید زبده و کار آمد هستند.

چهارشنبه

فرم را درست کنیم خودکار هایمان تمام می شود. هر جای این اداره یک جایش می لنگد. وقتی خودکار تمام شد ظل آفتاب ظهر بود و فقط رسیده بودیم ۲۷۴ نفر را از آمار بیکاران خارج کنیم. فردا قرار است تابلوی اداره را بیاورند. هفته آینده برای تابلو هم که شده جمعیت بیشتری مراجعه کننده خواهیم داشت.

پنجشنبه

درست است که بار خودکار نرسید ولی تابلو خیلی خوب بود. با برچسب شبرنگ دار و فونت نستعلیق رویش اسم اداره را نوشته بودند: اداره بیخیال کردن مردم از پیدا کردن کار. خیلی کیف کردم. برای همین گفتم کارمندان صندلی ها را مثل خندانه در سالن انتظار بچیندد و جلوی متقاضیان پانتومیم بازی کنند. شادی مردم و تشویق هایشان به من انرژی می داد. خدا کند بتوانم تا آخر وظیفه خود را به درستی انجام دهم.

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از

راه راه: همزمان با چهارمین سالروز انتشار تیتر «امضای کری تضمین است» در روزنامه شرق، باشگاه طنز انقلاب اسلامی دومین دوره جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» را برگزار می‌کند.

در فراخوان این جشنواره آمده است:

اکنون که «این ۹۸ همون ۹۸ی شد که می‌خواست» و حال که «ابرها به پایین خود نگاه می‌کنند برای باریدن» و در روزهایی که «بنزین دونرخی دیگر فسادزا نیست» و در شرایطی که «درخت برجام بجای گلابی، بنزین سه هزارتومنی آورد» به استقبال چهارمین سالروز انتشار تیتر تاریخی «امضای کری تضمین است» می‌رویم.

دومین جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» تضمینی است برای ماندگاری این مقطع درخشان و چشم‌نواز در تاریخ روشنفکری ایران. با ارسال آثار طنز خود ما را در این امر سترگ یاری کنید.

آثار خود را در قالبها و موضوعات زیر برای دبیرخانه جشنواره ارسال کنید.
موضوعات:

۱٫ امضای کری تضمین است

۲٫ غربزدگی

۳٫ روشنفکری

۴٫ سلبریتی‌ها و آقازاده‌ها

۵٫ برجام

۶٫ عهدشکنی آمریکا و اروپا

۷٫ تجملگرایی و مصرف‌زدگی

۸٫ دلار ۴۲۰۰ تومانی

قالبها:

۱٫ شعر طنز

۲٫ نثر طنز

۳٫ کارتون و کاریکاتور

۴٫ موسیقی و پادکست طنز

۵٫ دابسمش و دوبله طنز

۶٫ موشن‌گرافیک و کلیپ طنز

۷٫استند آپ

 

شرایط ارسال اثر: ارسال اثر در تمامی بخش ها برای افراد آزاد است و محدودیتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد.

ارسال مشخصات فردی و شماره تماس الزامی است.

ویدئوی استند آپ باید یک نفره و بین ۲ تا ۴ دقیقه باشد

کلیپ و موشن گرافیک طنز بین ۲ تا ۵ دقیقه باشد

مهلت ارسال:

۲۲ آذر ۹۸

 نحوه ارسال:

آی‌دی emzaye_kerry@ در پیامرسانهای بله، ایتا و تلگرام.

به نفرات برتر در هر حوزه علاوه بر کمپوت گلابی، جایزه نقدی نیز تعلق خواهد گرفت.
زمان برگزاری اختتامیه نیمه اول دی ماه خواهد بود.

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 14    میانگین: 3.8/5]