گزارش کارتون
عجیب‌ترین اختراعات در سالی که گذشت

۱٫ نمایش پیام بر روی نان تُست

در یکی از عجیب ترین اختراعات موفق شدند تا یک دستگاه توستر هوشمند را طراحی کنند که قادر است پیام‌های گوناگون را بر روی نان تست به نمایش درآورد. این دستگاه هوشمند که Toasteroid نام دارد می‌تواند پیام‌هایی مانند یادآوری قرارهای ملاقات و یا پیش‌بینی وضعیت آب و هوا را بر روی نان تست ظاهر کند. کاربران می‌توانند پیام مورد نظر را تایپ کرده و آن را به وسیله‌ی بلوتوث از گوشی هوشمند خود به دستگاه توستر ارسال کنند تا پیام مورد نظر بر روی نان ثبت شود. قرار است این فناوری در اواخر سال آینده به بازار عرضه شود.

۲٫ پیاده‌روی در بعد عمودی

محققان در آزمایشگاه Rombaut Frieling در آیندهوون هلند، فناوری جدیدی را اختراع کردند که از لحاظ عملکردی، چیزی بین یک پلکان و یک آسانسور خواهد بود. این فناوری که راه رفتن عمودی (Vertical Walking) نام دارد، به افراد اجازه می‌دهد تا با صرف انرژی کمتر بین طبقات یک ساختمان تردد کنند.

۳٫ فناوری ضبط صدا و پیغام‌گذاری عجیب

دو دانش‌آموز فارغ‌التحصیل از دانشگاه‌های توکیو و هوسی، موفق به اختراع عجیب ترین فناوری ضبط صدا شدند. این دو مخترع جوان، وسیله‌ای را طراحی کردند که ظاهری شبیه به قوری دارد و افراد می‌توانند تنها با باز کردن در آن، صدا و پیام خود را ضبط کنند. این وسیله Otopot نامیده می‌شود و صدای کاربر مثل آب درون فناوری قوری‌شکل آن قرار می‌گیرد. کاربران بعد از ضبط صدا، در این وسیله را بسته و نفر بعدی برای دریافت پیام تنها کافیست در آن را باز کرده و پس از شنیدن پیام، آن را حذف کند.

۴٫ گردنبند مخصوص خوابیدن

محققان و طراحان، وسیله‌ی ساده‌ای را به نام NodPod ساختند که به خوابیدن افراد به شکل نشسته کمک می‌کند. این گردنبند، سر کاربر را در زاویه‌ی حدود ۹۰ درجه‌ای به صورت ثابت نگه داشته و از افتادن سر به دو طرف جلوگیری می‌کند. گردنبند NodPod از پارچه‌ی نرم و بخش کشسانی ساخته شده و به پشت صندلی بسته می‌شود.

۵٫ طراحی لباس خاردار برای سگ‌ها

فناوری جالب CoyoteZapper در واقع یک لباس خاردار است که از سگ‌ها در برابر حملات سگ‌های بزرگتر و یا حیوانات دیگری مانند شغال جلوگیری می‌کند. این لباس از خارهای بلند فلزی از جنس فلز مقاوم کولار تشکیل شده است. همچنین فناوری مذکور دارای یک شوک الکتریکی از طریق دو نوار رسانا در کنار لباس بوده که باعث دفع حملات احتمالی خواهد شد.

۶٫ تشک هوشمند تشخیص‌دهنده‌ی خیانت

شرکت اسپانیایی دورمت (Durmet) در سال ۲۰۱۶، تشک هوشمند عجیبی را طراحی کرده است. این شرکت به دلیل بالا رفتن میزان آمار خیانت، تشکی را ساخته که دارای ۲۴ حسگر اولتراسونیک بوده و می‌تواند خیانت را تشخیص داده و از طریق اپلیکیشن به صاحب اصلی اطلاع دهد!

ثبت ديدگاه
عنوان