۹:۳۷ ق.ظ ۱۳۹۸-۱۰-۲۳

لوبیا چشم بلبلی و مسائل دیگر

فوری و مهم به سبک بی‌بی‌سی

کارشناسان بر این باورند که مقصر اصلی این برخورد طبق کروکی پلیس، خودروی خود قاسم سلیمانی بوده و اگر این خودرو 20 کیلومتر بیشتر سرعت داشت، جا خالی می داد و اینطور نمی‌شد.

راه راه: قیمت لوبیا چشم بلبلی در بازار های جهانی هفتاد و یک درصد افزایش را تجربه کرد. آمارهای میدان تره‌بار جهانی نشان می‌دهد طی ۱۲سال اخیر، لوبیا چشم بلبلی افزایش هفتاد و یک درصدی قیمت را داشته که در برابر ۱۲سال ماقبل خود، سی و هشت درصد بیشتر است.

قبرس صادرات پنیر الاغ را ممنوع کرد. پس از کمبود شدید این محصول استراتژیک در قبرس و با توجه به رکبی که این کشور قبلا در صادرات خود الاغ خورده بود، پارلمان قبرس صادرات این محصول را تا اطلاع ثانوی ممنوع کرد. کارشناسان بر این باورند این موضوع باعث افزایش قیمت این محصول در بازار می‌شود.

لاستیک خودروی یکی از فرماندهان ارتش آمریکا پنچر شد. به گزارش فاکس نیوز تایر خودرو یکی از فرماندهان ارشد ارتش آمریکا دیروز در حاشیه یکی از بزرگراه‌های ایالت آریزونا ترکید و او که به همراه خانواده اش به مسافرت می‌رفت، در کنار جاده ماند و خود اقدام به پنچرگیری کرد. کارشناسان معتقدند این موضوع تاثیر بسزایی در روابط بین الملل خواهد داشت.

صدها نفر از مردم ایران در مراسم تشییع قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که بامداد جمعه‌ی گذشته بر اثر برخورد خودرواش به موشک لیرزی هوشمند هدایت از راه دور آمریکا کشته شده بود شرکت کردند و شعارهایی نظیر مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر دادند. این درحالی است که کارشناسان بر این باورند که مقصر اصلی این برخورد طبق کروکی پلیس، خودروی خود قاسم سلیمانی بوده و اگر این خودرو ۲۰ کیلومتر بیشتر سرعت داشت، جا خالی می داد و اینطور نمی‌شد.

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 3    میانگین: 3/5]

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از

راه راه: همزمان با چهارمین سالروز انتشار تیتر «امضای کری تضمین است» در روزنامه شرق، باشگاه طنز انقلاب اسلامی دومین دوره جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» را برگزار می‌کند.

در فراخوان این جشنواره آمده است:

اکنون که «این ۹۸ همون ۹۸ی شد که می‌خواست» و حال که «ابرها به پایین خود نگاه می‌کنند برای باریدن» و در روزهایی که «بنزین دونرخی دیگر فسادزا نیست» و در شرایطی که «درخت برجام بجای گلابی، بنزین سه هزارتومنی آورد» به استقبال چهارمین سالروز انتشار تیتر تاریخی «امضای کری تضمین است» می‌رویم.

دومین جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» تضمینی است برای ماندگاری این مقطع درخشان و چشم‌نواز در تاریخ روشنفکری ایران. با ارسال آثار طنز خود ما را در این امر سترگ یاری کنید.

آثار خود را در قالبها و موضوعات زیر برای دبیرخانه جشنواره ارسال کنید.
موضوعات:

۱٫ امضای کری تضمین است

۲٫ غربزدگی

۳٫ روشنفکری

۴٫ سلبریتی‌ها و آقازاده‌ها

۵٫ برجام

۶٫ عهدشکنی آمریکا و اروپا

۷٫ تجملگرایی و مصرف‌زدگی

۸٫ دلار ۴۲۰۰ تومانی

قالبها:

۱٫ شعر طنز

۲٫ نثر طنز

۳٫ کارتون و کاریکاتور

۴٫ موسیقی و پادکست طنز

۵٫ دابسمش و دوبله طنز

۶٫ موشن‌گرافیک و کلیپ طنز

۷٫استند آپ

 

شرایط ارسال اثر: ارسال اثر در تمامی بخش ها برای افراد آزاد است و محدودیتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد.

ارسال مشخصات فردی و شماره تماس الزامی است.

ویدئوی استند آپ باید یک نفره و بین ۲ تا ۴ دقیقه باشد

کلیپ و موشن گرافیک طنز بین ۲ تا ۵ دقیقه باشد

مهلت ارسال:

۲۲ آذر ۹۸

 نحوه ارسال:

آی‌دی emzaye_kerry@ در پیامرسانهای بله، ایتا و تلگرام.

به نفرات برتر در هر حوزه علاوه بر کمپوت گلابی، جایزه نقدی نیز تعلق خواهد گرفت.
زمان برگزاری اختتامیه نیمه اول دی ماه خواهد بود.

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 13    میانگین: 4/5]