۴:۵۲ ب.ظ ۱۳۹۸-۰۶-۰۴

قطع کتاب زندگی شما چیست؟

نوزده نفر وزیر اصلی و ده‌ها نفر وزیر فرعی، اعم از برادر وزیر، دختر مظلوم وزیر، پسر خوشگله‌ی وزیر، باجناق وسطی وزیر، خواهرزن کوچیکه وزیر و... شرایط و صلاحیت استفاده از این قطع را دارند.

راه راه: قطع سلطانی:

این قطع برای انواع سلاطین از جمله سلطان کاغذ، سلطان سکه، سلطان گوشت، سلطان مرغ، سلطان سیب‌زمینی و سایر سلطان‌های اوین و حومه کاربرد دارد. این افراد با اینکه چهار درصد از جمعیت ایران را تشکیل می‌دهند اما چهارصد برابر بیشتر از افراد عادی مصرف می‌کنند.

 

قطع وزیری:

نوزده نفر وزیر اصلی و ده‌ها نفر وزیر فرعی، اعم از برادر وزیر، دختر مظلوم وزیر، پسر خوشگله‌ی وزیر، باجناق وسطی وزیر، خواهرزن کوچیکه وزیر و… شرایط و صلاحیت استفاده از این قطع را دارند.

 

قطع رقعی:

رقعی‌ها قطع‌های وابسته‌ای هستند که معمولاً یک بغل نامه‌ی سفارش از طرف سلطانی‌ها یا وزیری‌ها همراه‌شان است. این نامه‌ها گاهی قادرند یک قطع رقعی را به وزیری و در مواردی به قطع سلطانی هم تبدیل کند.

 

قطع خشتی:

این قطع ویژه مدیران، بازرسین، ناظرین، ضابطین و امثالهم است که علاقه زیادی به خشت و خاک دارند. این افراد از هر پروژه‌ای که به آنها سپرده می‌شود، بین یک تا هزاران خشت برای مصارف شخصی خود برداشته و با روی هم قرار دادن این خشت‌ها، به ترتیب صاحب بزرگ‌ترین سوله‌ها، مراکز تجاری، شرکت‌ها، ویلاها و حتی جنگل‌ها می‌شوند.

 

قطع جیبی:

جیبی‌ها افرادی واسطه‌گر و جوشکار هستند. این افراد از طرفی همه قطع‌ها را به هم و از طرف دیگر جیب خودشان را به منابع مالی آنها جوش می‌دهند.

 

 

قطع بازوبندی:

بازوبندی‌ها افرادی هستند که نان بازوی خودشان را می‌خورند و به هیچ کدام از قطع‌ها وابسته نیستند. این افراد با اینکه درصد زیادی از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند اما رو به انقراض هستند. با این‌حال خجسته‌وار به زندگی شرافت‌مندانه‌شان ادامه می‌دهند.

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 4    میانگین: 3.8/5]

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از

راه راه: همزمان با چهارمین سالروز انتشار تیتر «امضای کری تضمین است» در روزنامه شرق، باشگاه طنز انقلاب اسلامی دومین دوره جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» را برگزار می‌کند.

در فراخوان این جشنواره آمده است:

اکنون که «این ۹۸ همون ۹۸ی شد که می‌خواست» و حال که «ابرها به پایین خود نگاه می‌کنند برای باریدن» و در روزهایی که «بنزین دونرخی دیگر فسادزا نیست» و در شرایطی که «درخت برجام بجای گلابی، بنزین سه هزارتومنی آورد» به استقبال چهارمین سالروز انتشار تیتر تاریخی «امضای کری تضمین است» می‌رویم.

دومین جشنواره طنز «امضای کری تضمین است» تضمینی است برای ماندگاری این مقطع درخشان و چشم‌نواز در تاریخ روشنفکری ایران. با ارسال آثار طنز خود ما را در این امر سترگ یاری کنید.

آثار خود را در قالبها و موضوعات زیر برای دبیرخانه جشنواره ارسال کنید.
موضوعات:

۱٫ امضای کری تضمین است

۲٫ غربزدگی

۳٫ روشنفکری

۴٫ سلبریتی‌ها و آقازاده‌ها

۵٫ برجام

۶٫ عهدشکنی آمریکا و اروپا

۷٫ تجملگرایی و مصرف‌زدگی

۸٫ دلار ۴۲۰۰ تومانی

قالبها:

۱٫ شعر طنز

۲٫ نثر طنز

۳٫ کارتون و کاریکاتور

۴٫ موسیقی و پادکست طنز

۵٫ دابسمش و دوبله طنز

۶٫ موشن‌گرافیک و کلیپ طنز

۷٫استند آپ

 

شرایط ارسال اثر: ارسال اثر در تمامی بخش ها برای افراد آزاد است و محدودیتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد.

ارسال مشخصات فردی و شماره تماس الزامی است.

ویدئوی استند آپ باید یک نفره و بین ۲ تا ۴ دقیقه باشد

کلیپ و موشن گرافیک طنز بین ۲ تا ۵ دقیقه باشد

مهلت ارسال:

۲۲ آذر ۹۸

 نحوه ارسال:

آی‌دی emzaye_kerry@ در پیامرسانهای بله، ایتا و تلگرام.

به نفرات برتر در هر حوزه علاوه بر کمپوت گلابی، جایزه نقدی نیز تعلق خواهد گرفت.
زمان برگزاری اختتامیه نیمه اول دی ماه خواهد بود.

به این مقاله چندامتیاز می دهید؟
[تعداد: 14    میانگین: 3.8/5]