توصیه های کارشناسانه
لیاقت سگی

راه راه: اگر تا به حال سگ نداشتید باید بدانید سگ داشتن لیاقت می خواهد. این را یکی از کارشناسان شبکه های ماهواره‌ای می‌گوید و اگر فکر می‌کنید آب دهان سگ میکروب دارد باید بدانید آب دهان انسان از آب دهان سگ میکروب بیشتری دارد. این را همان کارشناس گفت، یعنی یک جوری گفت من از آن موقع، آب دهانم را نتوانستم قورت بدهم.
به هرحال اگر جزو آن دسته ای هستید که لیاقت نصیبتان شده است، به چند نکته توجه کنید:

وقتی با سگتان سر یک میز غذا می‌خورید مواظب باشید فرزندتان نگوید من این غذا را دوست ندارم، نه بخاطر اینکه یک چیزی سرهم کرده اید و موهای توی غذا هم خوب پخته نشده است و زیر دندان می‌آید، بلکه بخاطر اینکه سگ ها حس قوی دارند و ممکن است به دل بگیرند. به فرزندتان بگویید «وقتی غذا را دوست نداشتی باید ساکت باشی تا پوپو غذایش را تمام کند و از سر میز بلند شود وگرنه ممکن است فکر کند چون بشقابت را لیس زده و دهنی شده میلی به غذا نداری.»

سگ ها حس خاصی به کثیف کردن خانه ندارند. یعنی این زبان بسته تا زمانی که سگ است و یاد نگرفته شماره یک و دو بگوید، دوست دارد روی مبل کارش را بکند و از پای تلویزیون بلند نشود، به فرزند خود یاد دهید تمیز کردن منزل بعد از سرویس شدن آن توسط سگ، یک مسئولیت بزرگ است.

با گرفتن شناسنامه به سگتان شخصیت و هویت ببخشید. منظورمان این نیست که اسم خوب برایش انتخاب کنید برای سگ فرقی نمی‌کند به او توله سگ یا یابو یا چیز دیگری بگویید. کودک شما باید بداند او فقط بچه شما نیست و سگ شما هم پدرومادر دارد و اگر کودکتان به شما گفت «پدر سگ» دیوار را گاز نگیرید حرف حق جواب ندارد.

برای آینده سگ ها برنامه داشته باشید. یادتان باشد دیدن فیلم های عاشقانه به درد این زبان بسته نمی خورد. دیدن بوشوگ و پاریکال هم باعث می شود کم کم بفهمد چه ظلمی در حقشان رفته. پس بهترین راه این است گوشی را به دست سگتان بدهید و فرت و فرت از اداهای او در اینستا پست بگذارید. اینطوری خیرتان به مراکز فروش سگ نیز می رسد و نسل بشر را منقرض می کنید و خلاص.

اگر روشهای فوق را رعایت کنید کم کم می‌توانید فرزندتان را به در حیاط خانه ببندید و سگتان را بعنوان فرزند بپذیرید. سگتان دیگر سگ نیست و برای خودش آدمی شده است ماشاءالله.
به شما تبریک می‌گوییم شما یک سگ را آدم کردید و ثابت کردید انصافا سگ داشتن لیاقت می‌خواهد.

ثبت ديدگاه