تیپ شخصیتی مصرف طلب
مصرف میکنم پس هستم!

راه راه: نتایج تحقیقاتی روی جوانان تهران نشان میدهد بیش از نیمی از این افراد مصرف گرا هستند. اگر چه ما را داخل این نظر سنجی حساب نکردند اما در ادامه میخواهیم تیپ شخصیتی افراد مصرف طلب را بررسی کنیم:

این افراد به گونه ای زندگی می کنند که انگار تنها رسالت شان تمام کردن منابع و ذخایر است. دائم درحال کولوا و اشربوا و تسرفوا هستند و از هیچ تلاشی در این زمینه فروگذار نمی کنند. شعارشان «دنیا دو روزه» است و اگر دنیا به سه روز برسد، قطعا یا در اثر قحطی می میرند یا توسط همنوعان خود بلعیده میشوند. تنها مدیریتی که روی زندگی خود دارند این است که امروز، دمپایی دستشویی را با سه لیتر آب سرد خیس کنند یا آب ولرم؟ 

در کنار این افراد، احساس گرسنگان سومالی گرفتار در جزیره ی آدمخور ها را پیدا می کنید و ندایی درونی به شما می گوید فقط فرار کنید! (توصیه ما هم به شما این است که فقط فرار کنید!)

اتوپیای ذهنی این افراد دعوت شدن شبانه روزی به یک عروسی سلف سرویس با منو شماره یک است. حتی المقدور جهت بیمه ی اعضای بدن فاصله ی خود را با آن ها حفظ کنید و فقط به تلاقی خط چشم عروس تا محل رژ گونه اش فکر کنید. پنیر نان کپک زده ی منزل هم میتواند شما را پس از یک عروسی از گرسنگی نجات دهد اما قطعی نخاع و نابینایی ناشی از فرورفتگی چنگال در حدقه چشم غیرقابل بازگشت است.

البته مصرف طلب بودن این افراد فقط به خوراکی منحصر نمی شود. در مواقع افسردگی، تنگی عروق، افتادگی پلک، سرطان روده و پارگی مینیسک زانو تنها درمانی که روی اینها جواب میدهد، پاساژ درمانی است. پزشک معالج این افراد عمدتا ۶ نوبت هایپر گردی با حداقل ۱۰۰ پیامک برداشت حساب برایشان تجویز میکند و در همان جلسات اول مداوا میشوند.

تبلیغات تلویزیون، پربیننده ترین برنامه عمرشان است. پیروی همان تبلیغات معتقدند خونه با فلان قابلمه خونه میشه و هسته گیر آلبالو و انبه از مشاوره ی دکتر فرهنگ بیشتر به حفظ روابط خانوادگی شان کمک میکند. همچنین اسم فرزندانشان را از روی برند روغن موتور و پودر ماشین لباسشویی محبوبشان انتخاب میکنند، طوری که احتمالا چند سال آینده با بحران فوران نام چین چین و جوین در کلاس ابتدایی مواجه خواهیم شد!

برای اینکه بدانید در تیپ شخصیتی افراد مصرف طلب هستید یا خیر؟ به گزاره های زیر با بلی یا خیر پاسخ دهید:

۱٫ از تولید پیامک برداشت حساب برای همسرم احساس مفید بودن دارم!

۲٫ اگر تخمه مرغ آب پز کن، پوست تخمه جمع کن سیار در جهاز و خانه کسی نباشد نماد عقب ماندگی در تمدن و واپس گرایی بشری شان است!

۳٫ گرچه اهل گرفتن برگه اضافه موقع امتحانات نبودم اما در هایپر ها همیشه سبد اضافه طلب میکنم.

اگر به هرکدام از این گزاره ها پاسخ بلی دادید، خب دادید. اصلا به ما چه مگر نه اینکه دنیا دو روز است. خوش باشید!

ثبت ديدگاه